Bajnoki döntős a HTE
2019.05.12 | 07:51
Bajnoki döntős a HTE Harmadik, döntő mérkőzésre került sor Szekszárdon a női Bajnoki Döntőbe jutásért. Az első két mérkőzésen mindig borult a papírforma, és a vendég csapat tudott győzni. Az első meccset a HTE nyerte idegenben 2-0 arányban, és ekkor mindenki azt gondolta, hogy simán behúzzák hazai pályán a második , továbbjutást jelentő győzelmet is, de a Szekszárd leiskolázta őket, és jöhetett a harmadik meccs, mégpedig a hazai barlangban, a Szekszárdi Sportcsarnokban. Ha hozzávesszük, hogy ezen a mérkőzésen nem játszhatott Pádár Anita, piros lap miatt, akkor bizony több, mint meglepő a vendégek 4-0-ás sima győzelme. Csodálkozásra azonban nincs idő, a HTE készülhet a döntőkre az Astra ellen, míg a Szekszárd a szomszédvár Tolna ellen a bronzcsatákra. Női NB I, elődöntő, 3. mérkőzés. Szekszárd FC-Hajdúböszörményi TE 0-4 (0-1). Szekszárd, Városi sportcsarnok. Vezette: Szabó P. (Sipos L., Domokos L.). Szekszárd: Hargas – Megyeri, Vaskovets, Buchmüller, Beke Csere: Kágyi, Yarova, Horváth K, Ganczer Edző: Micskó Márk HTE: Torma – Tell, Bokor, Kota, Folk Csere: Nagy M, Nagy A, Mogyorósi, Benkő, Madzin, Szilágyi Edző: Quirikó Vivien Góllövők: Tell (19., 32.), Kota (21.). Benkő (38.). Quiriko VivienQuirikó Vivienn: - Megérdemelten nyertünk, a mérkőzés nagy részében uraltuk a játékot, több helyzetet alakítottunk ki, mint az ellenfél. Már az első játékrészben óriási mezőnyfölényben játszottunk. Sikerült magunk mögött hagynunk a múlt heti meccset, és mentálisan feljavulnunk. A koncentráció és a fegyelmezettség bátor játékkal párosult. Gratulálok a csapatnak!