Bajnoki „döntő” Piliscsabán!
2016.05.27 | 10:48
Bajnoki „döntő” Piliscsabán! Péntek este eldől, ki lesz a közép csoport bajnoka!   Közép csoport PAFC-MITRE - PTE PEAC FUTSAL 20:00 Piliscsaba, VM KASZK Szakképző Iskola Ez a találkozó szinte bajnoki döntőnek is nevezhető, pedig a hazaiaknak már nincs esélye az első helyre, viszont ezen az összecsapáson múlik, kinek a nyakába kerül az aranyérem. Jelenleg a Dunakeszi jobb különbségének köszönhetően megelőzi a Pécset, de a Kinizsi már nem tud több pontot szerezni, mivel az utolsó játéknapon szabadnaposak. Ezek fényében egyszerű a képlet. A Pécs amennyiben legalább egy pontot szerez, övé a közép csoport bajnoki címe, de ha kikap, akkor a Dunakeszi készülhet a rájátszásra. Persze ehhez lesz a Piliscsabának is hozzáfűzni valója, hiszen számukra a dobogó harmadik foka a tét. A PAFC két ponttal előzi meg a negyedik Vácot, akik a papírforma alapján nyerni fognak, így a Piliscsabaiaknak legalább egy pontot kell szerezniük, hogy megtartsák a harmadik helyet. Az ősz zárásaként Pécsen találkoztak a felek, és akkor a Pest megyei csapat örülhetett, hiszen idegenből elhozták a három pontot. Most mind a két félnek elegendő lenne az egy pont, de ne gondolja senki, hogy bármelyik oldal erre játszana. Jó mérkőzésre van kilátás, ahol nehéz megjósolni, kinek a fejére kerül végül a korona.   GARVITTAX - VÁC FUTSAL SE 20:15 Budapest, Vasas Sporttelep A Garvittax helyezése fordulókkal ezelőtt eldőlt. A 14. helyen fejezik be a bajnokságot, így számukra tét nélküli ez az összecsapás, de nem úgy, mint ellenfelüknek. A váciak még elérhetik a dobogót, igaz nem a saját kezükben van a sorsuk. Ami biztos, hogy nekik nyerni kell, és szurkolni a Pécsnek, hogy nyerjen Piliscsabán és akkor meglehet a bronzérem. Amennyiben a PAFC legalább egy pontot szerez, a Vác negyedik helyen végez.   BRAND MISSION TOLNA-MÖZS - ROMHÁNY SE 20:30 Tolna, Városi Sportcsarnok A Tolna a középmezőnyben, míg a Romhány az alsóházban végez. A cél nem lehet más mind a két oldalon, mint a szebb búcsú a nem túl jól sikerült szezontól. Erre inkább a Tolnának van nagyobb esélye hazai pályán. Az ősszel szoros meccset játszottak a csapatok, és akkor a Tolna örülhetett, és most is ez prognosztizálható, bár a múlt heti súlyos vereség fényében bármi előfordulhat.   VÁROSGAZDA UP. AKADÉMIA - INTER CDF SE 21:00 Budapest, Lőrinci Sportcsarnok A vendégek mindenképpen sereghajtóként zárják a bajnokságot, így számukra különösebb tétje nincs a találkozónak. A Városgazda esete kicsit más. Ők a többi eredmény alakulásának függvényében akár két helyet is előrébb léphetnek, bár számukra ennél talán fontosabb, hogy játékosuk, Simonyi Gábor betaláljon, és ezzel megszerezze a közép csoport gólkirályi címét. Mostani riválisnak ősszel ötször is betalált, így vélhetően most sem fog neki gondot okozni a gólszerzés.   Nyugati csoport CORVINUS-TOTALLSPORT.COM – TFSE 20:30 Budafok, Fonyódi Antal Sportcsarnok Egyetemi rangadóval zárul a nyugati csoport. A TF legutóbb kikapott a Kelentől, így végül az ötödik helyen zárnak, ennek a meccsnek az eredményétől függetlenül. A hazaiak viszont a jelenlegi hetedik helyről egyet előrébb léphetnek győzelem esetén. Ősszel nagy csatában nyert a TF, és most is jó meccsre van kilátás, hiszen mind a két fél felvállalja a bátor támadójátékot, és agresszív letámadást. Abszolút háromesélyes a találkozó.