Bajnok a Kincsem, dobogós a Csenger és a Mezei-Vill!
2016.05.04 | 10:12
Bajnok a Kincsem, dobogós a Csenger és a Mezei-Vill! A tavalyi utolsó fordulóbeli elvesztett bajnoki cím után idén révbe ért a tápiószentmártoni alakulat.   KINCSEM LOVASPARK SE - ENERGIA SC GYÖNGYÖS 6-5 (3-4) A hazaiak úgy léphettek pályára, hogy tetemes előnyüknek köszönhetően az utolsó három fordulóban három pontra van szükségük a bajnoki címhez. Természetesen hazai környezetben szerettek volna ünnepelni, így mindenképpen nyerni szerettek volna. Tavaly az utolsó fordulóban is „csak” nyerni kellett volna a keleti csoport első helyéhez, de drámai meccsen kikaptak. A találkozó most sem indult jól, a gyöngyösiek három gólos előnyre tettek szert, amit a szünetig egyre csökkentettek a hazaiak. A fordulás után nagyobb sebességre kapcsolt a listavezető, így nem volt meglepő, hogy egalizáltak. A hajrára döntetlennel érkeztek a csapatok, de az igazi fordulat az utolsó pillanatokra maradt. A Kincsemnél Besenyei talált be 8 másodperccel a vége előtt, ami a három ponton felül bajnoki címet is ért. A Kincsem Lovaspark fennállása alatt már többször volt a bajnokság megnyerésének közelében, de mindig egy pici hiányzott, míg idén szinte végig vezetve, magabiztosan nyerték meg kiegyensúlyozott teljesítménnyel a keleti csoportot, és készülhetnek a rájátszásra, ahol nagy valószínűség szerint a közép csoport győztesével találkoznak. Jelen állás szerint vagy a Dunakeszi, vagy a Pécs lehet az ellenfél. Bozsik Gábor, a Kincsem csapatvezetője: - Tavaly nagyon csalódottak voltunk, hogy az utolsó pillanatban maradtunk le a végső elsőségről. Természetesen idén szerettük volna elhódítani a bajnoki címet, de a szezon elején nem gondoltuk, hogy kissé megfiatalított csapatunk képes lehet rá, főleg hogy a tavalyihoz képest szerintem erősödött a keleti csoport. A mi csapatunk magja egy igazi baráti társaság, akik valóban tudnak küzdeni egymásért, ami nagyban meghatározta sikerünket. Úgy érzem, hogy Vörös Péter játékos-edzőnek remekül sikerült összehangolni a rutinos játékosokat és a tehetséges fiatalokat, akik remek csapatot alkottak. Győzelmünket azért is értékelem sokra, mert nagyon szerény költségvetéssel, és talán a legszűkebb kerettel rendelkeztünk, hiszen mindössze 12 játékossal játszottuk végig a bajnokságot. Büszke vagyok a csapatunk minden tagjára. Ezúton is szeretnénk megköszönni mindenkinek, aki kicsit is hozzájárult bajnoki címünkhöz. A rájátszásban nincs kitűzött célunk. Felszabadultan szeretnénk folytatni a jó szereplést, és majd meglátjuk mi sül ki belőle.   FISE - MVFC BERETTYÓÚJFALU II. 4-8 (1-3) A vendégek zsinórban hét meccses győzelmi szériában voltak a találkozót megelőzően, így nem volt véletlen, hogy a második helyről várták az összecsapást. A győztes kiléte nem volt igazán kérdéses, hiszen a hazaiak az utolsó helyen tanyáztak. A meccsen érvényesült a papírforma. Az első félidőben már két gólos volt a Mezei előnye, majd a fordulás után tovább növelték, így könnyedén nyertek. Sikerük azt jelenti, hogy a hátralévő két fordulóból mindössze egy győzelemre van szükségük az ezüstéremhez.   UFC GYÖMRŐ - CSENGER FUTSAL 3-10 (2-6) A Csenger számított a találkozó esélyesének, akik számára a három ponton kívül a dobogó volt a tét. Győzelmük esetén bebiztosíthatták érmüket. Ennek megfelelően kezdtek, mert pár perc alatt eldöntötték a találkozót, hiszen a félidő derekára már 4 gólos volt az előnyük, így a hátralévő idő már csak formalitás volt. A vendégek végül simán nyertek, aminek köszönhetően biztos, hogy érem kerül a nyakukba, ami nagy valószínűség szerint bronzérem lesz. A Csenger számára már csak egy mérkőzés van hátra a szezonból, és ahogy őket ismerjük, igazi Fiesta várható a szezonzáró találkozón.   DEAC - MAG-LOG TEAM CFT Gödöllő 5-3 (3-2) A debreceniek remek tavaszt produkáltak, míg a Gödöllőről ugyan ez már nem mondható el. Igazi hatpontos volt a mérkőzés, hiszen aki nyer, annak nagy esélye van a negyedik helyen végezni. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, de a fordulás után a hazaiak elhúztak 3 góllal, ahonnan a Baranyai alakulat már nem tudott visszakapaszkodni, így a DEAC örülhetett a végén.   ALUKONSTRUKT ECS - REAC SPORTISKOLA SE 6-5 (3-1) Különösebb tétje nem volt a találkozónak, hiszen mind a két fél az alsóházban tanyázik a tabellán. ennek ellenére mind a két csapat győzelemre játszott, de végül a hazaiak örülhettek. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, és úgy tűnt, megosztoznak a felek a pontokon, de fél perccel a vége előtt a vendéglátók megszerezték a győztes gólt.   SZTE EHÖK SE - NAGYKÁTA FUTSAL 11-2 (2-1) A tavaszra kissé átalakult Szeged már a dobogóról lemarad biztosan, de a negyedik hely még elérhető közelségben volt, amihez mindenképpen nyerni kellett. Ez nem tűnt lehetetlen vállalkozásnak, hiszen az egyik sereghajtó, a Nagykáta érkezett. Az első félidő ehhez képest szoros csatát hozott, hiszen mindössze egy gól volt a különbség a hazaiak javára szünetben. A térfélcserét követően viszont kiütközött a tudáskülönbség, és a szegediek nagyarányú győzelmet arattak, amivel megmaradt az esélyük a negyedik helyre.   KASTÉLYDOMBI SE - MAGLÓD TC 5-7 (1-4) Két olyan csapat találkozott hétfő este Üllőn, akik bárki ellen képesek nyerni, de bárkitől képesek kikapni. A hazaiak dolgát nehezítette, hogy előző fordulóból két meghatározó emberül is eltiltásra került. A vendégek teljesítményét általában az határozza meg, hogy épp milyen kerettel tudnak elutazni a találkozóra. Erre az összecsapásra egész bő kerettel érkeztek, így jó esélyük volt a 3 pontra. Ennek megfelelően három gólos előnyre tettek szert szünetig, de a hazaiak nem adták fel, és a fordulást követen feljavulva megfordították az eredményt némi meglepetésre. A hajrát azonban a Maglód bírta jobban és 3 gólt szerezve megfordították a találkozót, és végül begyűjtötték a három pontot. A Kastélydomb nagy lehetőséget szalasztott el, mert győzelmük esetén egy pontra megközelíthették volna a negyedik helyen lévő DEAC-t.