Az utolsó pillanatban döntött Haladás
2017.02.07 | 11:48

Futsal NB I, 15. forduló:

Swietelsky Haladás VSE–1. Futsal Club Veszprém 4-3 (2-2) Szombathely, Aréna Savaria. Vezette: Kovács G., Ábrahám. Haladás: Matyi – Gyurcsányi, Hegyesi, Vidák, Sipos. Csere: Gyimesi, Sásdi (kapusok), Öreglaki, Horváth P., Németh E., Halmos, Bencsik, Hajmási, Németh P.  Vezetőedző: Turzó József. Veszprém: Schmidmajer – Füzy, Bognár, Boromisza D., Tatai. Csere: Spandler (kapus), Püspök, Gulyás, Hoffer, Tar, Finta, Petróczi.  Vezetőedző: Madarász János. Gólszerzők: Hajmási (4., 40.), Vidák (15.), Öreglaki (32.), ill. Tatai (3.), Tar (18.), Gulyás (39.). Óvatos játékkal kezdtek a felek. És amint végeztek az ismerkedéssel, egy kapushibát kihasználva megszerezte a vezetést a vendég. Rögtön sebességet váltott a HVSE, átvette az irányítást, és gyorsan egyenlített. Beindult a meccs, pörögtek a csapatok - hol az egyik, hol a másik kapu előtt pattogott a labda. Érezhető volt, hogy mindkét gárdának nagy szüksége van a három pontra. Egy komoly veszprémi ziccer után a Haladás időt kért. Keményedett a meccs, potyogtak a sárgák. A veszprémi kapusnak volt több dolga, aki jó formában védett. Vidák azonban feltörte a reteszt (15. perc: 2-1). A hazai gólra kapufával válaszolt a vendég. Aztán Madarász mester is maga köré gyűjtötte tanítványait. Használtak a tanácsai: a Veszprém egy szabadrúgásvariációból egyenlített (18. perc: 2-2). Majd heteshez jutott, ám Tatai lökete a felső lécen csattant. A félidőt Vidák óriási, kihagyott ziccere zárta. Haladas_Veszprem_UT_(14) Fordulás után folytatódott a kemény küzdelem. A Haladás tűnt kapura veszélyesebbnek. Múltak a percek, és a nagy tempóban mindkét oldalon egyre több hiba csúszott a játékba. Ekkor már minden helyzetet meg kellett becsülni. Hegyesi a kapufát találta telibe - egyre közelebb járt a gólhoz a Haladás. A Veszprém viszont pontrúgásokból veszélyeztetett. Aztán egy sakk-matt akció végén Öreglaki vette be közelről a veszprémi kaput (32. perc: 3-2). A vendég nem roppant meg, rátett egy lapáttal, beszorította a Haladást. Hősiesen védekeztek a szombathelyiek. Aztán ahogyan túlélték a nehéz pillanatokat, szép kontrákat vezettek - lett volna lehetőség pontot tenni a meccs végére. A közvetlen hajrában vészkapusra váltott a Veszprém. Bejött ez a taktikai húzás, sikerült egyenlíteni. A slusszpoén azonban a végére maradt, egy labdaszerzés, kontra után - 24 másodperccel a vége előtt - Hajmási megrúgta második gólját! Nagyon fontos győzelmet aratott a Haladás! TurzóTurzó József: - A játék minőségével nem lehetek elégedett, de nagyot küzdöttünk. 3-2-es vezetésünknél eldönthettük volna a meccset, szerencsére ez nem bosszulta meg magát. Nem tagadom, a szerencsének is köszönhetjük ezt a győzelmet. 1111Madarász János: - Ismét egy bosszantó vereségen vagyunk túl. A mérkőzés nagyobb periódusában uraltuk a játékot. Csapatként jól működtünk, de valahogy a lélektani előnyünket nem tudjuk a magunk javára fordítani. Viszont végre játékosaim ismét igyekeztek betartani azokat a dolgokat amit kértem tőlük, ezért elégedett voltam a látottakkal. Az egyéni hibák pecsételték meg sorsunkat.. Ettől függetlenül gratulálok ellenfelünknek a győzelmükhöz. Tóth Szabolcs Fotó: Unger Tamás [gallery ids="75870,75873,75875,75878,75880,75881,75884,75887,75890,75893,75896,75898,75901,75902,75905,75907,75910"]