Az utolsó percben fordított Fülöp Dia
2019.09.09 | 10:12
Az utolsó percben fordított Fülöp Dia Az első osztályú női futsal bajnokság 1. fordulójában a Gyulai Amazonok a Miskolci Vénusz csapatát fogadták hazai pályán. A mérkőzés előtt a gyulai csapat volt az esélyesebb, hiszen miskolci ellenfelük bő egy éve nem tudott pontot szerezni az Amazonoktól. Ettől függetlenül a Vénusz teljesen más arcát mutatta már a találkozó elején, valósággal nekiestek a gyulaiaknak a fürdővárosban. A 3. percben André Antónia vette be Palócz Mónika kapuját, majd Fülöp Diána értékesítette helyzetét, egalizálva az eredményt. A vezető találat a 10. percben érkezett meg vendég oldalról, Berki Dzsesszika talált a hálóba, így egygólos vendég vezetéssel fordultak a csapatok.Ráadásul a Vénusz még 10 méterest is hibázott. IMG_8206 Mindkét együttes próbálta játékát érvényesíteni, de ezen a napon a gyulai csapatból hiányzott az átütő erő és az egyéni megmozdulások. Kovács Aliz a második játékrész első percében szerzett szerencsés gólt, így máris 2 gól volt a csapatok között. Molnárné Irénke csapata elkezdett még jobban kapkodni a győzelem érdekében, és a már görcsös játék nem hozott eredményt, ellenben a nyugodtan játszó vendégek magabiztosan „gurigatták a játékszert”. Sovány Liza gólja életmentőnek bizonyult a 29. percben, aki gyönyörű góllal jelezte, van még remény csapatának. Molnár Enikő azonban 3 perccel később újra kétgólosra növelte előnyüket, így már-már eldőlni látszott a találkozó. IMG_7981 Sok hazai néző ekkor már nem fűzött sok reményt a pontszerzéshez, de a gyulai lányok ezt másképp gondoltál. A játék ugyan bőven hagyott kivetnivalót maga után, de küzdeni tudásból ismét jelesre vizsgáztak. Sovány Liza a 36. percben 10 méterest bombázott Ádám Anna kapujába, majd ugyanebben a percben Kurai Nikolett szerzett gólt, döntetlenre módosítva az eredményt. Az utolsó percekben a csapatok mindent egy lapra feltéve támadtak, majd 40! másodperccel a vége előtt Fülöp Diána góljával a 3 pontot is otthon tartotta a Békés megyei csapat, felrobbantva a hazai közönséget. Remek hírverője volt ez a találkozó a női futsalnak, izgalmakból és szép gólokból nem volt hiány. Gyulai Amazonok – Miskolci Vénusz 5-4 (1-2) Gyula, Városi Sportcsarnok Vezette: Szigeti - Kis - Takács Gyulai Amazonok: Palócz M.-Fülöp D.-Molnár Á.- Kurai N.-Bálint R. Csere: Sovány L., Balogh N., Lehóczki N., Mázik F., Szerb K., Palócz H. Edző: Molnár Zoltánné Miskolci Vénusz: Ádám A., Galambvári G., Kovács A., André A., Bunda-Tóth P. Csere: Berki Dzs., Molnár E., Visnyánszki D. Edző: György Gábor Gólszerzők: Sovány Liza (2), Fülöp Diána (2), Kurai Nikolett illete Kovács Aliz, Molnár Enikő, André Antónia, Berki Dzsesszika Leány U17 mérkőzés: Gyulai Amazonok - Miskolci Vénusz 2-5 Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné, a Gyulai Amazonok vezetőedzője:  - Nagyon izgalmas és fordulatos mérkőzésen sikerült fontos 3 pontot szerezni. Régen láttam ellenfelünket ilyen formába játszani, gratulálok mindkét csapatnak. A lányok küzdöttek, hajtottak egymásért, a játék azonban bőven elmaradt az elvárhatótól. Dolgozunk tovább, szeretnénk egyre jobban visszarázódni az NBI-es ritmusba és győzelmeket aratni.