Az utolsó perc döntött
2019.12.05 | 14:40
Az utolsó perc döntött Fordulatos, látványos és kemény mérkőzésen otthon tudta tartani a 3 pontot a Gyulai Amazonok együttese a Tolna-Mözs ellen, ezzel fontos pontokat szerzett ahhoz, hogy felzárkózzon a felsőházi rájátszás pozíciójáért. Gyulai Amazonok – WSH – Tolna-Mözs 3-2 (1-1) Gyula, Városi Sportcsarnok Vezette: Boda – Szigeti - Gyebrovszki Gyulai Amazonok: Palócz Mónika, Fülöp Diána, Kurai Nikolett, Sovány Liza, Bálint Rebeka Csere: Mátyás Tímea, Molnár Ágnes, Lehóczki Noémi, Bartha Boglárka, Szerb Katalin, Mázik Flóra WSH – Tolna- Mözs: Deczki Vanda, Szalkai Kitti, Nagy Noémi, Bajcsy Krisztina, Szöllős Alexandra Csere: Wiesner Dalma, Vámosi Georgina, Csapó Orsolya, Ferencz Flóra, Fehér Vivien Gólszerzők: Sovány Liza(2), Bálint Rebeka illetve Vámosi Georgina, Fehér Vivien Leány U17 bajnokság: Gyulai Amazonok – Tolna Mözs 4-5 IMG_0845 A mérkőzést nyílt sisakkal kezdték a csapatok, az első gól Sovány Liza nevéhez fűződik, aki szabadrúgásból vette be Deczki Vanda kapuját a 3 percben. Nem sokkal később, egészen pontosan 4 perc múlva Fehér Vivien értékesített egy szép tolnai akciót. Kemény belépők jellemezték a találkozót, mindkét oldalon a csapatok a 3 pontért küzdöttek nagy elánnal, ezért a két kapusnak sok dolga akadt a mérkőzésen. Vámosi Georgina 10 méteres büntetőt hibázott, nagy sanszot szalasztottak el a Tolna megyeiek. Az első játékrész döntetlennel zárult, így új lappal indult a második játékrész. IMG_0912 A gyulai csapat kezdte jobban a második félidőt, helyzetek adódtak bőven, hol a kapufa mentette meg a góltól a tolnaiakat, hol Deczki Vanda volt a helyén. Mindkét oldalon akadt 1-2 hiányzó, ennek ellenére fordulatos mérkőzést látott a szép számú publikum. Kurai Nikolett ismét piros lapot kapott, ezúttal túlzás volt az ítélet, ettől függetlenül az emberhátrányt Vámosi Georgina használta ki a mérkőzés 25. percében, így Szalkai Kittiék vezetéshez jutottak. Egy perccel később Mázik Flóra letámadta a vendégek kapusát, aki hátul hibázva elhagyta a labdát, így pedig Bálint Rebeka sétálhatott be az üres kapuba, döntetlenre módosítva az állást. IMG_1148 14 perccel a mérkőzés vége előtt nagy lendülettel támadott mindkét csapat, talán most is több helyzet a hazai oldalon volt, de azok rendre kimaradtak. A veszélyes tolnai kontrák azonban folyamatosan a levegőben lógtak, de ezúttal nem találtak kaput Wiesner Dalmáék. A mérkőzés végén 10 méteres büntetőhöz jutottak a hazaiak, melyet Sovány Liza 50 másodperccel a vége előtt könyörtelenül vágott a vendégek kapujába, 3-2-re módosítva ezzel az eredményt. Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné, a Gyulai Amazonok vezetőedzője: - Izgalmas mérkőzésen sikerült nagyon fontos 3 pontot itthon tartani. A csapat ismét nagyot küzdött, véleményem szerint igazságos eredmény született. Sajnálom a kiállítást, nem érdemelt piros lapot a játékosunk, nem hiányzott most ez év vége előtt. Ettől függetlenül gratulálok a csapatnak, és itt megemlíteném az U17-es lányokat is, akik hatalmas küzdést produkáltak az előmérkőzésen, jól bemelegítve a felnőtt csapatokat az NBI-es találkozóra! Nagy Roland Nagy Roland: - Sok hibával és dekoncentrálva játszottunk a mérkőzésen. Döntő szituációkban nem tudtunk megfelelő megoldást hozni és a végére ez meg is bosszulta magát. Meg kell tanulnunk úgy is győzni, hogy ha nem megy gördülékenyen a játék.