Az Újpest Fc nyerte a jótékonysági tornát
2017.02.06 | 09:51
Az Újpest Fc nyerte a jótékonysági tornát Egy jótékonysági tornára voltunk hivatalosak szombaton, mely Nagykanizsán már negyedik alkalommal került megrendezésre. Délelőtt amatőr csapatok rúgták a bőrt, délután pedig egy futsal tornára került sor, ahol az Újpest FC-220Volt, az FTC futsal csapata, a Felvidék válogatottja és a Nagykanizsai All Star csapat képviseltette magát. A remek hangulatú esemény célja idén egy Nagykanizsa környékén élő anyuka (Viki) és két gyermeke, a Down-szindrómás Anna, és Gergő megsegítése volt, akiknek édesapja sajnos 2016 októberében elhunyt. Az elődöntőben a Göcsej NB I-es játékosaival megerősített Nagykanizsa All Starssal került szembe az Újpest, ahol kétszer is vezettek, Kolena valamint Vincze góljával, de az utolsó percben kapott góllal végül 2-2-es döntetlennel ért véget a találkozó. Ezután büntetők következtek, amiben 3-1 arányban jobbnak bizonyult az Újpest, mivel Szőczei kivédett egy 6 m-est, míg VinczeKolena és Szabó Zs. is értékesítette a büntetőjét, és így az Újpest jutott a döntőbe.16508795_1477564192254487_4926221628075621982_nA másik ágon a Felvidék válogatottja 3-3-as mérkőzés után szintén büntetőkkel (3-2) verte az FTC-Fisher Klíma csapatát, pedig a zöld-fehérek kimondottan erős kerettel érkeztek a tornára, a válogatott Komáromival, Andorkával, Safarral, Birinyivel, vagy kapus poszton Laucsekkel. Szinte végig vezettek is a mérkőzésen, ám a hajrában kiengedték a győzelmet a kezükből, így pedig elmaradt a várt Újpest-Fradi döntő.  A harmadik helyért, folyó küzdelem nagy csatát hozott, de a ferencvárosiak 3-1 arányban jobbnak bizonyultak a kanizsai csapatnál, így övék lett a képzeletbeli dobogó alsó foka. döntő a vártnál talán simább mérkőzést hozott, Vincze Dezső 2, és Szabó Zsolt góljával 3-0-ra győzött az Újpest FC a Felvidék válogatottja ellen, és megszerezték a tornagyőzelmet, illetve a IV. Jótékonysági Kupát! Eredmények: Elődöntők: Felvidék válogatottja - FTC-Fisher Klíma 3-3 - büntetőkkel: 3-2 Újpest FC-220Volt - Nagykanizsa All Stars 2-2  - büntetőkkel: 3-1 3. helyért: FTC-Fisher Klíma - Nagykanizsa All Stars - 3-1 Döntő: Újpest FC-220Volt - Felvidék válogatottja 3-0