Az Újpest a nevető a hatodik a keleti felsőházban!
2019.02.07 | 20:28
Az Újpest a nevető a hatodik a keleti felsőházban!  NYÍRBÁTORI SC – KAZINCBARCIKAI ÖRDÖGÖK SE 10-4 A forduló első összecsapásán a Kazincbarcika győzelmi kényszer mellett lépett pályára, hiszen csak győzelem esetén maradt esélye utolérni az előtte állókat. Ennek reménye körülbelül az első félidő közepéig tartott, ekkor még valamelyest tudta tartani a Barcika a lépést ellenfelével. A folytatásra viszont már csak a vendéglátók akarata érvényesült és végül fölényesen nyertek, és mivel az Újpest nyert Tápiószentmártonban, ami jelenti, hogy az Ördögök csak az alsóházban folytathatják a rájátszást.   ENERGIA SC GYÖNGYÖS – CSENGER FUTSAL 2-4 A nap második meccsén két olyan csapat találkozott, akiket nem sok választott el a felsőháztól matematikailag is. A Gyöngyös jól kezdett, két gólos előnyre tettek szert, de a Csenger előbb szépített, majd Pankotai triplájának köszönhetően nyert is, aminek köszönhetően akár még a dobogón is zárhatja az alapszakaszt. A találkozó után Berkeséknek sem kell csüggedni, hiszen eldőlt a többi eredménynek köszönhetően, hogy a felsőházban zárnak. 51868979_885071328490911_7361038109519118336_n   KINCSEM LOVASPARK SE – ÚJPEST FC-220 VOLT 1-6 Az Újpest azzal a tudattal léphetett parkettára, hogy kikapott a Barcika, így győzelem esetén szinte biztosan bebiztosítják a felsőházi tagságukat. A Kincsem annak, hogy nem a legszebb időszakát éli, megnehezítette ellenfele dolgát, és sokáig minimális hátrányban volt, de a fordulás után a vészkapus játék elég rosszul sült el, így végül simán nyert az Újpest, amivel elérték a bajnokság elején kitűzött céljukat.   SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC – MVFC BERETTYÓÚJFALU 4-1 A Kecskemét előtt adott volt a lehetőség, hogy visszavegye a második helyet a Kartaltól, amihez a Mezei-Villt kellett legyőzni. Az első félidőben még döcögött a gépezet, de fordulás után Kovács József triplájával otthon tudták tartani a pontokat, így megvan a dobogó második foka, amit a következő fordulóban kell megőrizni, ami nem lesz könnyű a Csenger vendégeként.

KISTARCSAI VSC – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 0-1 A forduló zárómeccsén a már alapszakasz győztes Fradi látogatott Kistarcsára, ahol a hazaiaknak még volt halvány esélyük a felsőházra, de csak győzelem esetén. Mind a két csapat igen tartalékos volt, hiszen 6-6 mezőnyjátékossal állt ki. A találkozót nagy küzdelem jellemezte, mind a két fél bátran rohamozott, de a kapusok remekeltek mind a két oldalon, így sokáig nem esett gól. Ahogy telt az idő második félidőben, úgy tűnt, hogy aki talál egy gólt, az megnyerheti az összecsapás. A ki-ki mérkőzésen ez a Fradinak jött össze Temesi révén, így a zöld-fehérek egy gólszegény meccsen végül, de hozták a kötelezőt, amivel eldőlt, hogy a Kistarcsa az alsóházba kerül a rájátszásban. 51464810_2153027054789374_6408520702361600000_n