Az MVFC már bajnoki döntős
2019.04.06 | 15:51
Az MVFC már bajnoki döntős Amellett, hogy az MVFC-Dunaferr párharc rangadónak számít az élvonalban, a mérkőzés mindkét fél számára nagy téttel is bírt. A Berettyóújfalu bebiztosíthatta egy esetleges győzelemmel a helyét a bajnoki döntőben, míg a Dunaújváros azért küzdött, hogy életben tartsa reményeit. A mérkőzés érdekessége még, hogy ezúttal a Kabos Endre Sportcsarnokban léptek pályára a csapatok, ott, ahol 15 évvel ezelőtt elkezdődött a klub története. MVFC Berettyóújfalu - Dunaferr DUE Dutrade FC 5-3 (2-1) MVFC Berettyóújfalu: Mezei Dávid - Rábl János, Szabó Péter, Amílcar, Rafinha Csere: László Márk, Békési Dániel Károly, Nagy Imre, Gál István, Harmati Tamás, Trencsényi János, Nagy Dániel, Takács Zoltán, Loch Sergio. Vezetőedző: Mullor Cabrera Sergio. Dunaferr DUE Dutrade FC: Rigó László - Németh Péter, Klacsák Bence, Pál Patrik Krisztián, Hosszú Ádám. Csere: Cseresnyés Alex , Öreglaki Norbert László, Fridrich Dávid, Szeghy Szabolcs Géza, Sáhó Kristóf, Kovács Krisztián, Németh László. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Góllövők: Nagy Imre 2, Gál István 2, Rafinha, illetve Öreglaki Norbert 2, Pál Patrik
Mindkét csapat nyíltan, bátran kezdte a találkozót, ám a nagyobb lehetőségek a Mezei-Vill előtt adódtak, többször lőttek távolról, ám Öreglaki révén a vendégek is kihagytak egy nagy helyzetet. Viszonylag hamar megszületett az első hazai gól. Egy átlövésbe Gál tette bele a sarkát a hatoson belül és a labda a hálóba került. A gól után Pál Patrik rögtön egyenlíthetett volna, ám csak a kapufát találta el, nagy helyzet maradt ki. Két percre rá Nagy Imre végzett el egy szabadrúgást 11 méterről, középről, és a kapu bal alsó sarkába helyezett. Az MVFC még jobban feltolta védekezését, már a saját kapujuk előterében megpróbálták megakadályozni a Dunaferr labdakihozatalait. Válaszolt erre Fehér Zsolt és vészkapus játékra váltott, valamivel többet is volt így a vendégeknél a labda, de a Berettyóújfalu magabiztosan játszott. A 18. percben Öreglaki szépített vészkapusként.

55f5f5ca-d7c1-47c2-95c5-9a5edc4727ab

A második félidő elején Amílcar és Serginho lövéseit jegyezhettük fel, majd egy gólt is, amelyet Pál Patrik szerzett. Egy hazai helyezkedési hibát kihasználva üresen kapta a labdát hat méterre a kaputól a támadó, majd a higgadtan értékesítette a helyzetet. Nem sokkal később Rafinha is ünnepelhetett, hiszen egy legurított szabadrúgást helyezett a bal alsóba. A továbbiakban nyílt játék folyt, a Dunaferr az egyenlítésért harcolt, Mezei Dávidnak is többször kellett védenie. A vészkapust ismét bevetette a vendégek mestere a félidő derekán. Egy gyors ellentámadás után a 35. percben Amílcar távoli lövését még védte a kapus, ám a labda Gál elé került, aki kilőtte a hosszú, felső sarkot. Nagy Imre követte őt, ahogyan az első félidőben, most kisbüntetőből volt eredményes. Három perccel a lefújás előtt Öreglaki is második gólját lőtte, ezt is vészkapus játékból, ám most nem ő viselte a megkülönböztető mezt. A Mezei-Vill ezzel a győzelemmel már biztosan a bajnoki döntő résztvevője.