Az MVFC került a bajnoki döntőbe
2022.05.24 | 12:15

Elérkezett az utolsó mérkőzés a 2021-2022-es szezonban. Németh Péter vezetőedző számára mindenki rendelkezésre állt, az ellenfélnél pedig szintén csak a sérült Horváth Norbert volt kénytelen kihagyni a meccset. A vendégek a bajnoki döntőért küzdöttek - ahová egy pont is elég volt nekik - a hazaiak pedig a szép búcsú reményében léptek pályára.

Kissé óvatosan kezdtek a csapatok, lassan lendültek játékba és a helyzetekig is jónéhány percet kellett várni. Az első lehetőségek az 5. perc körül a vendégek előtt adódtak, a hazaiaknál pedig Suscsák szerezhetett volna gólt kétszer is, jó lefordulásai révén - utóbbinál Mezei védett bravúrral. A 9. percben aztán egy eladott labda utáni gyors kontrát követően Vámosi kétszer is bravúrral védett, de a harmadik próbálkozásnál Rafinha közeli lövésénél már tehetetlen volt 0-1. Két percre rá ismét kontrázott az MVFC, egy szélről középre passzolt labdára Matheus érkezett középen 0-2. A félidő hajrájában ismét Suscsák veszélyeztetett, de a lövése elkerülte a hosszú alsót. Az utolsó másodpercben még egy érthetetlen 6. szabálytalanságot befújt Muhari sporttárs a Berettyónak, ám Vámosi védte Tóth Attila lövését.

A második félidőre Tyukász állt a hazai kapuba. A 27. percben aztán egy előrevágott labdát Matheus kezelt le a hatos vonalától kicsit jobban kisodródva, majd laposan a hálóba lőtt éles szögből 0-3. Ezt követően kicsit próbálta keverni a sorokat Németh Péter, de ez sem vezetett eredményre. A 35. percben végleg eldőlt minden kérdés, Matheus iramodott meg Szeghy mellett majd a kissé talán rosszul kimozduló Tyukász mellett kilőtte a hosszú alsót spiccel 0-4. Egy perc múlva újabb Matheus gól következett közelről, így kicsit meg is rogytak a hazaiak meccs végére 0-5. Az utolsó pár percben próbáltak vészkapus játékkal gólt szerezni, de nem sikerült.

A mérkőzést meglepően magabiztosan nyerte a Berettyóújfalu, és ezzel ő lesz a Haladás kihívója a bajnoki döntőben. Matheus parádés játékának nem volt ellenszere a hazaiak részéről, de az Újpest is elégedett lehet a bajnoki szerepléssel, hisze előreléptek mind játékban mind eredményben a tavalyi évadhoz képest.

NB I, Rájátszás, 10.forduló:
Újpest FC-220Volt - MVFC Berettyóújfalu 0-5 (0-2)
UTE Atlétikai Stadion, 200 néző.
Vezette: Futó - Muhari - Kondákor

Újpest: Vámosi - Moreira, Sobral, Sánta, Suscsák,
Csere: Tyukász, Szeghy, Harnisch, Horváth, Östör, Panyi, Béres, Kovács D., Karcag
Vezetőedző: Németh Péter

MVFC: Mezei - Nagy I., Rábl, Kártik, Rafinha,
Csere: Tóth A., Szabó P., Matheus, Nagy D., Rézműves, Gál, Szatmári, Takács Z., Sándor
Vezetőedző: Trencsényi János

Gólszerzők: Rafinha (9.), Matheus (11., 27., 35., 36.)

Sárga lap: Suscsák (17.), Németh P., (20), Szeghy (27.), ill.

Németh Péter:
- Sajnos nem úgy sikerült az idei bajnokság vége, ahogyan szerettük volna! Nem tudtuk azt a teljesítményt nyújtani, amivel bekerültünk a felső-házba. Sok-sok hiányosságunk a felszínre tört, amire keressük a megoldást a jövőre nézve... Szeretném megköszönni Mindenkinek (játékosok, stáb, vezetőség) az egész éves munkáját, a szurkolóknak pedig azt, hogy mindvégig mellettünk voltak!

Forrás: ujpestfutsal.hu