Az ETO megállíthatatlan a rájátszásban
2018.05.08 | 16:38
Továbbra is százszázalékos a Rába ETO a futsal NB I rájátszásában. A Rába-parti csapat hétfő este 4–0-ra nyert otthon az Aramis ellen egy paprikás, olykor lendületes mérkőzésen.
B-CSOPORT Haladás–Bőny 2–1 (0–0) Gólszerző: Vidák (25.), Melo (34.), ill. Bogyó (35.) Rába ETO–Aramis 4–0 (2–0) Gólszerző: Rolón (15.), Gerard (17.), Alex (28.), Sivák (33. – öngól) Győri fölénnyel kezdődött a presztízs csata a Győr Városi Egyetemi Sportcsarnokban. Dávid Richárd nélkül, aki 5 sárgalapos büntetését töltötte az Aramis ellen. A higgadtan védekező Budaörs, a hajráig tudta tartani a Győrt, 15 percig állta a Frank alakulat a győri rohamokat. Ezután azonban összegyűlt a hat faultja a budaörsieknek, az ETO Nicó Rolón 10 m-esével szerezte meg a vezetést, amit az argentin laposan nagy erővel helyezett a bal alsó sarokba (1-0). A gól megfogta a vendégeket, két perccel később Klaccsák szögletét Rolón passzolta középről a jobb kapufánál érkező Gerard Martinez elé, aki higgadtan helyezett az üres kapuba (2-0).

Alex találta el nagy erővel a kapufát, hatalmas csattanással vágódott a labda a mezőnybe. Egyébként ebben is az ETO nyert, a mérkőzés folyamán háromszor találták el a kapufát, míg az Aramis egyszer. Ha elért a győri kapuhoz az Aramis, zavart tudott kelteni. A szünet után több nagy lehetőségük is volt a szépítésre a budaörsieknek. A második félidőben gyors kontrákkal veszélyeztettek, azonban a győri hálóőr, Alasztics Marcell bombaformában védett, ha kapura ment a labda, azt mindet magabiztosan, olykor bravúrral mentette. A másik oldalt mindkét félidőben jól védtek a budaörsi kapusok is, ennek köszönhető, hogy az ETO nem tudott nagy arányú gálát rendezni az Aramis ellen.

A nagy kedvvel játszó Alex szerezte a győriek harmadik találatát, amikor nagy erővel lőtte ki a jobb felső sarkot a 28. percben (3-0). Rolon indulhatott meg egy villámgyors kontrával, Bognártól kapott labdával egy az egyben kapusra vitte, de hatalmasat védett a budaörsi cserekapus. A végeredményt végül Alex Constantino lövése után Sivák öngólja állította be (4-0). Igaz a hajrában több lehetősége is volt az Aramisnak a szépítésre, de a győri kapu Klcsó Gábor becserélése után is érintetlen maradt a 7. fordulóban. Újabb sikerével továbbra is 100%-kos az ETO a Rájátszásban, egyetlen győzelemre van a biztos döntőbe jutástól, ahol az MVFC-Berettyóújfalu vár a hétszeres bajnokra. Az ETO-t követő 2. helyezett Haladásnak már csak matematikai esélye van a tetemes hátrányt behozni, mivel az ETO három fordulóval a vége előtt 8 pontos előnnyel várhatja a jövő hétfői Bőny elleni városi rangadót.

javi-rodriguez_2017-11-19Javi Rodriguez: - A mai megszerzett három ponttal közelebb kerültünk céljaink eléréséhez. Nem ma játszottunk a legjobban, de az Aramis sem kényszerített bennünket nagyobb erőbedobásra. A kötelező győzelmek a legnehezebbek, ez ma sem volt másként. frank_tamas_1Frank Tamás: - Kicsit álmosan kezdődött a mérkőzés mindkét csapat részére, aztán úgy érzem felvettük az ETO-val a ritmust. Náluk volt többet a labda, de mi is vezettünk azért veszélyes támadásokat. Ezután a mérkőzés bepaprikásodott a félidő vége felé. Véleményem szerint sportszerűtlen és nem ide illő volt a győri edző viselkedése a játékosaim felé. A második félidőben próbáltunk közelebb férkőzni, még veszélyesebben játszottunk, nagyon sok lehetőségünk volt a mérkőzés vége felé. Sajnos ezekből nem tudtunk gólt rúgni, nem tudtak a fiatalok érvényesülni, de nekünk nem az a cél, hogy a Győrt legyőzzük, hanem, hogy kettő hét múlva a Bőnyt kell bebiztosítani a biztos bennmaradásunkat. eto.hu