Az ETO is a Final Fourban
2016.01.15 | 17:30
Az ETO is a Final Fourban A címvédő magabiztosan nyert a lelkesen és felszabadultan futsalozó Nyírgyulaj ellen, akik nem tudták ma bevenni a fantasztikusan védő fiatal győri kapus Alasztics Marcel kapuját. A mezőnyben a győri fiatalok végre szóhoz jutottak, játékuk abszolút elfogadható volt.
Juanra bombával szerezte meg a vezetést a Rába (0-1), majd a győri csapat kihasználta a hazaiak három nagy hibáját és azonnal gólra is váltotta őket. A gólokat Juanra, és Solano az első félidőben, Harnisch Á., és Alex pedig a szünet után lőtte. A 15 perctől már felszabadultabban játszó hazai csapat többször is lendületet kapott, de kapu előtt megbabonázta őket a győri hálóőr Alasztics. A győri Sáhó Kristófot a 19. percben kiállították a bírók, két sárgát kapott egy percen belül kemény belépőkért, így mehetett zuhanyozni.  A szünet után hatalmas hazai helyzettel folytatódott a mérkőzés, majd egy oldalberúgásnál, Lovasék vészkapus játékra váltása nem sikerült szépen, Seidler szerzett labdát, passzát Harnisch gurította az üres kapuba (0-3). Közben mindent megpróbál a Nyírgyulaj a szépítésért, de lövéseik pontatlanok, ha nagy erővel kapura is ment, azt ma Alasztics M. egytől egyig hatástalanította. A 27. percben újabb hazai hiba, Solano a lendületből érkező Alexhez továbbított, aki azonnal büntetett (0-4). A hazai csapat derekasan hajtott a szépítésért, de ez ma nem jött össze. Viszont lecsökkent a Győrtől kapott gólok mennyisége, ami célkitűzésük volt a mérkőzés elején, Lovas Norbert játékosedzőjük elmondása szerint, aki légedett volt csapata teljesítményével, és hozzáállásával. Kiemelte, hogy ahhoz képest, hogy mennyit tudnak együtt gyakorolni, jól működött a támadás előkészítés, de a befejezéssel hadilábon álltak ma. „Azok is játéklehetőséget kaptak, akik kevesebbszer jutottak szóhoz, és működött a dolog, nagy örömömre. Ma méltó ellenfele voltunk az ETO-nak. Gratulálok a Győrnek a Final Fourba jutásukhoz, sok sikert kívánok a címvédésükhöz!”- nyilatkozott a Nyírgyulaj edzője Lovas Norbert a mérkőzés végén. Jordi Illa Solé: Gratulálok a fiúknak, kemény mérkőzés volt, a Nyírgyulaj talán ma játszott ellenünk legjobban. Örülök annak, hogy a fiatalok ma többet tudtak szerepelni, Alasztics M. ma fantasztikusan védett, Farkas Bence, Jakatics Ádám és az első félidőben Sáhó Kristóf is jól szerepelt. Dolgozunk tovább, és készülünk az Aramis elleni rangadóra. Nyírgyulaj KSE - RÁBA ETO 0-4 (0-2)  Férfi futsal Magyar Kupa mérkőzés Nyírgyulaj: Kriston D. – Angyalos A., Siska G., Kovács I., Nagy I. Csere: Lovas N., Pallai G., Berecz Zs., Varga D., Czerula Zs., Tóth B. Vezetőedző: Lovas Norbert ETO: Alasztics M. – Lódi T., Amrani, M. Seidler, T. Drahovsky Csere: Juanra, Alex, Solano, Harnisch Á., Sáhó K., Jakatics Á., Farkas B., Tóth Gy., Matkovics G. Vezetőedző: Jordi Illa Solé Gólszerzők: Juanra (6), Solano (18), Harnisch Á. (23), Alex (27) Sárgalap: Nagy I.(33), Lovas (40) Kiállítva: Sáhó K. (20)