Élre állt az Astra
2019.11.24 | 15:30
Élre állt az Astra A női bajnokság szuper-rangadóján az Astra már a hetedik percben előnybe került Mátyás Noémi találatával. A bekapott gól csak percekig fogta meg a vendégcsapatot, s ezt követően mindkét alakulat előtt voltak lehetőségek, de Hargas Annamária és Tóth Renáta eszén nem lehetett sokáig túljárni. Egészen a 15. percig, amikor Krascsenics Csilla kiegyenlített, így a döntés a második játékrészre maradt. [gallery ids="114545,114546,114547"] Szünet után az Astra állva hagyta ellenfelét, s a Bikák első sorának valamennyi mezőnyjátékosa eredményes tudott lenni. Eléggé fáradtnak tűntek a hajdúságiak, ráadásul szerencséjük sem volt, a kapufát is többször eltalálták. Varga Adéléknek pedig szinte minden összejött, kihasználták a debreceniek hibáit és mentálisan is felülmúlták riválisukat.

126789

Megérdemelt sikerével az Astra átvette a vezetést az alapszakaszban, s joggal volt büszke Dombó mester a lefújás után játékosaira. Női NB I, 9. forduló Astra Kiskunfélegyházi Bulls - DEAC SNK KFT. 6-2 (1-1) Üllő Városi Sportcsarnok, 150 néző Játékvezetők: Liebhardt András, Puskely Gábor Zsolt, Molnár Péter Astra: Hargas Annamária - Ganczer Hajnalka, Varga Adél, Urbán Anett, Beke Adrienn Csere: Mogyorósi Zsuzsanna, Mátyás Noémi, Benkő Mónika, Dorner Dóra Zita Edző: Dombó János DEAC: Tóth Renáta - Tóth Nóra, Krascsenics Csilla, Horváth Viktória, Mariia Vaskovets Csere: Kósa Viktória Zsuzsa, Fekete Gabriella, Pócsik Lívia, Horváth Petra, Üveges Katalin, Böröczky Szilvia, Czégény Zsuzsanna Edző: Üveges Katalin Gólszerző: Beke Adrienn (2), Mátyás Noémi, Urbán Anett, Varga Adél, Ganczer Hajnalka illetve Krascsenics Csilla (2) Dombó János BDombó János: - Köszönöm és gratulálok! Köszönöm a népes számú szurkolóknak, a DEAC csapatának és játékosaimnak, hogy egy ilyen élvezhető, nagyszerű hangulatú, sportszerű, jó mérkőzést játszhattak a mai estén. Gratulálok a CSAPATOM minden egyes tagjának a hozzáállásáért és teljesítményéért és bár akadnak még bőven hibáink de jeleztük és üzentük:megérkeztünk! Megérkeztünk CSAPATKÉNT oda ahová elterveztük, oda hogy számolni kelljen velünk minden egyes ellenfelünknek. ŰvegesÜveges Katalin: - Megérdemelten nyert a riválisunk, bár a különbséget nem tartom reálisnak, négy találat nem volt a két csapat között. Már az első félidőben is súlyos hibákat követtünk el, ám a szünet után teljesen szétestünk fejben. Amit megbeszéltünk, annak az ellenkezőjét hajtottuk végre. Ekkor is akadtak lehetőségeink, de ezeket nem tudtuk gólra váltani. Minden csapat életében előfordulnak nagy zakók, nekünk ez most következett be. A lefújás után azt mondtam a lányoknak, hogy ne csüggedjenek. Hosszú még a szezon, nekünk a legfontosabb feladatunk, hogy az első négy között zárjunk az alapszakaszban. Ezt követően gyakorlatilag új bajnokság kezdődik, hiszen minden együttes nulla pontról indul.