Az elején gyulaji örömjáték, a végén pontmentés
2018.01.31 | 09:51
Az elején gyulaji örömjáték, a végén pontmentés A magyar futsalközegben szenzáció számba megy a hír, hogy Dróth Zoltán hazatér. Miként 2016-ban ugyancsak nagyot szólt, amikor az akkortájt Európa legjobbjának tartott kazah Kajrat Almatihoz szerződött a válogatott frontembere, aki időközben lemondta a szereplést a nemzeti együttesben. A 29 éves csatár korábban a Győr színeiben tündökölt, most viszont az ugyancsak az élvonalban érintett Szombathelyi Haladás kötelékét választotta. Férfi NB I, 13. Forduló Nyírgyulaj KSE – Bőny-Szavill Consulting 4-4 (3-2) Nyírbátori Városi Sportcsarnok, 200 néző Játékvezetők: Újhelyi Tamás – Katona Brigitta – Tóth Márton Nyírgyulaj: Pallai Gábor – Tóth Béla, Nagy Imre, Siska Gergő, Sánta János Csere: Végső Zsolt, Opre Rajmund, Nagy Bence, Szabó Ádám, Lovas Norbert, Kerti Levente, Gömze Antal, Orosz Dániel, Sárga Zsolt Edző: Lovas Norbert Bőny: Matkovics Gábor – Rajzinger Péter, Nyíregyházky Norman, Zobák Csaba, Harnisch Ákos Csere: Szabó Richárd, Lódi Tamás, Mógor Dávid, Hajmási Rajmund, Bogyó Károly, Bieder Tamás Edző: Lódi Tamás Gólszerző: Sánta János, Nagy Imre, Orosz Dániel, Gömze Antal illetve Rajzinger Péter (2), Sánta János (öngól), Bogyó Károly df5b7526-efc4-469f-8862-4877635e0507Vagyis, hamarosan akár a nyírgyulajiak is szembe kerülhetnek vele a pályán, mindez azonban még odébb van. A nyírségiek mindenekelőtt a sereghajtó Bőny elleni találkozóra fókuszáltak (a felek a hetedik fordulóból elodázott meccset pótolták…), amelynek elején ment minden, mint a karikacsapás. A hazaiak gyorsan, hét minutum alatt berámoltak három gólt, de aztán… Nagyot fordult a világ. Olyannyira, hogy a második félidő derekán már a pontmentés érdekében kapaszkodott a Lovas-legénység, mégpedig sikerrel: Gömze Antal 4–4-re kerekítette az eredményt, majd az utolsó percben – Siska Gergő kiállítása miatt – az emberhátrányit is kivédekezte. A mérkőzés összképe alapján azt kell mondjam, reális eredmény született. Hiába vezettünk 3-0-ra, a végén figyelnünk kellett, hogy ne veszítsünk. Az első tíz perc nagyon jó játékkal rukkoltunk ki, utána érthetetlen módon visszaestünk, hozzáteszem pechünk volt, két nagyon balszerencsés gólt kaptunk, – vélekedett Lovas Norbert, a Nyírgyulaj játékos-edzője. Lódi Tamás: - A játék minden szépsége benne volt a mérkőzésben. 3-0 után nagy erőket mozgósítottunk és sikerült megfordítani a mérkőzést. Megdolgoztunk az 1 pontért. Gratulálok a csapatnak. - Forrás: szon.hu -