Az Astra továbbra is verhetetlen
2019.03.25 | 15:15
Az Astra továbbra is verhetetlen Miskolc- Szekszárd: A két csapat nem túl bizakodó előjelekkel várta a találkozót, hiszen a vendégeknél Ganczer Hajnalka biztos hiányzó volt, a hazai csapat pedig idén nem szerepel túl fényesen az első osztályban. A csapatok ettől függetlenül nyíltan, támadó felfogásban kezdtek el játszani. A kemény párharcokkal, rengeteg szabálytalansággal tarkított találkozón Miliczki Noémi már a 2. percben piros lapot kapott, így a Miskolc egyik legjobbja elhagyni kényszerült a pályát. A mérkőzés első góljára 15. percet kellett várni, amikor Vaskovets Mariia érkezett jó ütemben és helyezte a játékszert Ádám Anna kapujába. A félidő vége előtt még egy látványos szekszárdi támadás végén Kovács Aliz ért bele szerencsétlenül a labdába, így 0-2-es eredménnyel fordultak a csapatok. Helyzet adódott a hazaiak oldalán is, de a pontatlan befejezések ezen a mérkőzésen is megmutatkoztak. A második játékrészben is inkább a Szekszárd veszélyeztetett, melynek a 23. és 25. percben Horváth Katalin is Yarova Yuliia révén meg is lett az eredmény. Bunda-Tóth Panna némileg korrigált az eredményen a 30. percben szerzett góljával, de a játék képe ez után sem változott. A két csapat egymásnak esve, gólszerzés reményében kitámadt, így az I-re a pontot Yarova Yuliia bombája tette fel a 40. percben, beállítva a végeredményt.

Miskolci Vénusz – Agenta- Girl Szekszárd 1-5 (0-2) Gólszerzők: Bunda-Tóth Panna illetve Yarova Yuliia (2), Vaskovets Mariia, Horváth Katalin, Kovács Aliz (öngól) Miskolci Vénusz: Ádám Anna - Milicki Noémi, Kovács Aliz, Váradi Cintia, Galambvári Gréta Csere: Bunda-Tóth Panna, Visnyánszki Dalma, Almási Ildikó, Berki Dzsesszika, Lovász Emma, Tirpák Zsanett, Molnár Enikő Agenta-Girls Szekszárd: Hargas Annamária -  Megyeri Boglárka, Buchmüller Petra, Kágyi Rebeka, Horváth Katalin Csere: Vaskovets Mariia, Lovász Viktória, Yarova Yuliia, Fáskerti Viktória, Beke Adrienn Edző: Micskó Márk micsko_kozeliMicskó Márk, az Agenta-Girls Szekszárd vezetőedzője:  - Gratulálok a lányaimnak, mert megérdemelt és magabiztos győzelmet arattak egy nagyon jól küzdő miskolci csapat ellen. Nem játszottunk végig jól, de voltak periódusok, amik kimondottan tetszettek. Ha a helyzetkihasználásunk jobb lett volna, több góllal is nyerünk, de csapatkapitányunk hiánya, azért érződik a csapaton.   Gyulai Amazonok – HTE: Mindkét csapatnak fontos volt a pontszerzés ezen a hétvégén, hiszen a gyulaiak a felsőházi rájátszásért küzdenek, a HTE pedig minél jobb pozícióban szeretné várni a felsőházi küzdelmeket. A jelenleg 3. helyen álló hajdúböszörményi együttes nem bízott semmit a véletlenre, a jó erőkből felálló vendégek már a 3. percben vezetést szereztek a gólkirály jelölt Pádár Anita révén. A fürdővárosi alakulat nagyobb iramra kapcsolva, több kapufát is szerezve ostrom alá vette a remekül védő válogatott hálóőr Torma Lilla kapuját, de gólt csupán a 20. percben sikerült szerezniük Sovány Liza révén, így döntetlennel fordultak a csapatok. A második félidő elején több helyzet is adódott mindkét csapat előtt, talán Molnárné Irénke lányain érződött jobban a győzni akarás, mely fokozatosan csapott át görcsös játékba. A rutinos vendégek Mogyorósi Zsuzsanna szabadrúgás góljával szereztek újból vezetést a mérkőzés 29. percében. A gól mintha egy kicsit megtörte volna a hazai csapatot, melyet a vendégek Pádár Anita újabb két találatával ki is használtak, így az utolsó 10 perc játék alapján megérdemelten vitte el a fürdővárosból Quirikó Vivien csapata a 3 pontot. IMG_9080 Gyulai Amazonok – Hajdúböszörményi TE 1-4 (1-1) Gólszerzők: Sovány Liza illetve Pádár Anita (3), Mogyorósi Zsuzsanna Gyulai Amazonok: Palócz Mónika -  Fülöp Diána, Heidt Edina, Bálint Rebeka, Molnár Ágnes Csere: Sovány Liza, Mázik Flóra, Kurai Nikolett, Balogh Noémi Edző: Molnár Zoltánné HTE: Torma Lilla - Tell Zsófia, Bokor Adrienn, Folk Zsuzsanna, Pádár Anita Csere: Nagy Anikó, Nagy Mária, Szilágyi Mariann, Madzin Dóra, Mogyorósi Zsuzsanna Edző: Quirikó Vivien Quiriko VivienQuirikó Vivien, HTE vezetőedzője: - Dicséret illeti a csapatot, több játékost nélkülözve tudtunk nyerni. Mindenki jól szállt be a mérkőzésbe, jó egyéni teljesítmények járultak hozzá a győzelemhez. Jó közönség előtt, jó játékvezetés mellett, jó mérkőzésen szereztük meg a 3 pontot. Szurkolóinknak köszönjük, hogy elkísértek minket! Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné, Gyulai Amazonok vezetőedzője: Nagyon jó iramú mérkőzést játszottunk, több lehetőségünk is volt a bravúrhoz, de ismét nem tudtunk élni velük. Rendre, hétről - hétre az utolsó percek dekoncentráltsága miatt veszítünk pontokat, azon fogunk dolgozni, hogy a jövőben ne legyen ilyen gond. Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez!   TFSE – Tolna: A két csapat között az elmúlt időszakban mutatott játék alapján minimális különbség van, mely ezen a napon is megmutatkozott. A csapatok nem bíztak semmit a véletlenre, előbb a vendégek, Varga Adél révén szerezte a 2. percben gólt, majd a TF Bede Anna góljával a félidő vége előtt egalizált. Mindkét együttes fegyelmezetten, óvatosan próbálta akaratát ráerőltetni ellenfelére, de újabb gól a 26. percben esett, Garay – Simon Boglárka szerezte a vezető találatot a vendégek oldalán. Kardosi Blanka nem sokkal később egalizált, majd 3 perccel később újra vezetést szerzett a Tolna, ezúttal Urbán Anett volt eredményes. A fordulatos találkozón a hazai csapat ismét megmutatta, hogy az utolsó percekben is képes újat mutatni és nem adják fel. Koch Fruzsina a 38. percben újra kiegyenlítette a mérkőzést, mely után az eredmény már nem változott, megérdemelt pontosztozkodás lett a találkozó vége. TFSE – WSH-Palmfood Tolna-Mözs 3-3 (1-1) Gólszerzők: Bede Anna, Kardosi Blanka, Koch Fruzsina illetve Varga Adél, Garay-Simon Boglárka, Urbán Anett TFSE: Terdik Tamara - Bede Anna, Winternitz Katalin, Koch Fruzsina, Török Kitti Csere: Winternitz Anna, Kardosi Blanka, Janicsek Zsanett, Kajdy Janka WSH Tolna-Mözs: Deczki Vanda - Varga Adél, Szalkai Kitti, Urbán Anett, Farkas Klaudia Csere: Garay – Simon Boglárka, Csapó Orsolya, Bajcsy Krisztina Horváth GáborHorváth Gábor, a TFSE vezetőedzője: Csalódottak vagyunk, amiért nem tudtuk megnyerni a mérkőzést. Sajnos sok hiba volt a játékunkba és a lehetőségeinket nem sikerült olyan szinten kihasználnunk, mint ellenfelünknek. Az persze pozitívum, hogy háromszor is hátrányból álltunk fel és ismét az utolsó percben egyenlítettünk, ami nem lehet véletlen. Dolgozunk keményen egész évben és végre ez eredményekben is megmutatkozik. A következő lépcsőfok eléréséhez viszont ezeket a meccseket győzelmekre kell cseréljük. Varga AdélVarga Adél: - Tudtuk, hogy nehéz meccsre számíthatunk, hiszen a TFSE csapata egyre jobb. Ennek ellenére úgy gondolom mi irányítottuk végig a játékot. Rengeteg helyzetünk volt, de sajnos szinte az összes kimaradt. Így nehéz mérkőzést nyerni. Az első gólt úgy ajándékoztuk oda nekik. Az utolsó gól miatt viszont azt hiszem az egész csapat bosszús, hiszen mi vezettünk egy gyönyörű támadást végén kapura lövéssel, és ahelyett hogy berúgtuk volna és 4:2 re vezettünk volna, kimaradt, eljöttek kontrával és gólt kaptunk belőle. Sajnálom, hogy elveszítettünk két pontot, nagy szükségünk lett volna rá. De nincs más hátra mint előre, és a következő meccseinket kell hoznunk, hogy biztos legyen a negyedik hely számunkra.   Astra – HTE: (Előre hozott mérkőzés március 24. vasárnap) Az Astra a szabadnapját töltötte ezen a hétvégén, a HTE pedig a szombati Gyula elleni mérkőzés után a bajnokesélyes ellen játszott vasárnap kemény, fordulatos találkozót. Az előrehozott mérkőzés oka, hogy a böszörményi együttes április közepén torna megívást kapott Olaszországba, így a két csapat megegyezésével, egy hónappal hamarabb játszották le a találkozót. A HTE szombati kerete nem változott, csupán Benkő Mónika eltiltás után léphetett pályára, így talán ő mozoghatott legfrissebben ezen a napon. Quirikó Vivien lányain azért látszódott az előző napi találkozó, ettől függetlenül a félidő vége előtt nem sokkal ők szereztek vezetést Pádár Anita góljával, aki remek formába lendült az utóbbi hetekben. A második játékrészben megrázta magát a hazai csapat, Gelb Mónika a térfél cserét követően a 25. percben egyenlített, majd felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A 35. percben Krascsenics Petra szerzett gólt, mely a mérkőzés utolsó találata volt, így az Astra rangadót tudott nyerni, még jobban bebiztosítva az első helyét a tabellán.

88f758f0-2e92-434e-86f9-1535e47c4b30

Astra Kiskunfélegyházi BULLS – Hajdúböszörmény TE 2-1 (0-1) Gólszerzők: Krascsenics Petra, Gelb Mónika illetve Pádár Anita Astra: Farkas Katalin -  Sipos Lilla, Szabó Boglárka, Gál Tímea, Domnikia Dikonová Csere: Krascsenics Petra, Krascsenics Csilla, Nagypál Fatima, Véninger Tünde, Vidovenyecz Anna, Gelb Mónika Edző: Dombó János HTE: Torma Lilla - Tell Zsófia, Bokor Adrienn, Folk Zsuzsanna, Pádár Anita Csere: Nagy Anikó, Nagy Mária, Szilágyi Mariann, Benkő Mónika, Mogyorósi Zsuzsanna Edző: Quirikó Vivien Dombó János BDombó János (vezetőedző, Astra): - Sokat tettünk a győzelemért, a regnáló bajnok ellen sohasem egyszerű nyerni. Játékosaim sok meccsel a lábukban fáradtan az utolsó pillanatig küzdöttek, de mindkét csapatot megilleti a dicséret. Quiriko VivienQurikó Vivien, a HTE vezetőedzője: Bár az Astra játszott mezőnyfölényben a mérkőzés nagy részében, a helyzetek alapján rászolgáltunk volna a pontszerzésre. Érződött a szombat esti mérkőzés a lábakban, és szerencsénk sem volt. Gratulálok az Astrának!