Az Astra továbbra is egyeduralkodó
2016.02.21 | 19:00
Az Astra továbbra is egyeduralkodó ASTRA Kiskunfélegyháza – Hajdúböszörményi TE  6:1  (4:1) Gyöngyös, Városi Sportcsarnok, 500 néző Játékvezetők: Wittner, Gál, Hamza  ASTRA Kiskunfélegyháza: Varga - Szabó B., Dikanova, Nagy, Gál Cserék: Kovács, Godvár, Kakuszi, Staar, Király, Balázs, Szabó I., Szabó N. Vezetőedző: Dombó János HTE SPORT: Torma - Benkő, Nagy, Pádár, Demeter Cserék: Tóth R., Herczeg, Tóth B., Halászi, Sebestyén, Sándor, Tell Vezetőedző: Simonyi András  Gólszerzők: Balázs E., Gál, Nagy (2), Szabó B., Herczeg (öngól) illetve Sebestyén Sárga lap: Herczeg, Halászi A szombati elődöntők során mind a két csapat izgalmas összecsapásokon vívta ki a döntőbe jutás jogát. A hajdúságiak már az első félidőben 4 gólos előnyre tettek szert, amelyből Demeter Réka két gólt is vállalt. A Tolna-Mözs csapata a második játékrész elejétől kezdve felvállalta a vészkapus játékot, de nem tudtak közel kerülni ellenfelükhöz, a Hajdúböszörmény stabilan védekezett, aminek eredményeképpen végül 6:3 arányban múlták felül ellenfelüket. Az első elődöntőben az ASTRA is megnyugtató előnybe került az első játékrész során, Nagy Anett és Szabó Boglárka révén az első 20 perc után 3 gólos vezetéssel vonultak az öltözőbe. A Győri ETO-nak sikerült felzárkóznia, de két találatnál többet nem tudtak szerezni, így az ASTRA csapata készülhetett a női fináléra. A női első osztályú bajnokságban a HTE a második, az ASTRA a negyedik pozíciót foglalja el, azonban a csapatokat ismerve, valamint az elődöntőket látva egy rendkívül izgalmas finálé elé néztek a kilátogató szurkolók és érdeklődők. Ha már a szurkolóknál tartunk, a szombati napon teremtett kiváló hangulatot már a bemelegítés során sikerült reprodukálni, a lüktető bemelegítő zenék mellett a dudák és a dobok hangja is fokozta a sportcsarnokban uralkodó kiváló hangulatot! safe_imageAz ASTRA csapata kezdte jobban a mérkőzést, már az első percekben beszorították a hajdúsági csapatot, Torma Lillának már az első percben is két nagyobb védéssel kellett megakadályozni a félegyházi gólszerzést. Két perc után ébredt a HTE csapata, amikor is egy közép-távoli lövéssel, valamint egy Pádár Anita felé tartó gyors indítással került helyzetbe a Simonyi csapat. Nyílt sisakos, lendületes, támadó futsalt láthattak a lelkes, és főleg hangos szurkolók. Az első gól a hatodik percben esett, amikor is az ASTRA védői nem támadták meg a kapujuktól 10 m-re labdát kapó Sebestyén Györgyit, aki köszönte a lehetőséget, és a bal also sarokba továbbította a játékszert (0:1). Az ASTRA sem tétlenkedett, még ugyanabban a percben egyenlítettek, egy kapu előtti kavarodás során Balázs Eszter eszmélt a leggyorsabban, és egalizálta az eredményt (1:1). Nem kellett sokat várni az újabb találatra, egy szélességi passz találta meg Szabó Boglárkát üresen a bal oldalon, amit az ASTRA 10-ese egy igazítás után a rövid kapufa mellé küldte (2:1). A csapatok nem adták alább az iramot, folyamatosan támadtak, a 12. percben Halászi Kinga szabadrúgása bődületes erővel pattant ki a felső lécről, azonban egy perccel később újra az ASTRA hívei örülhettek, amikor Gál Tímea a büntetőterület bal oldaláról megszerezte második gólját is (3:1). Nagy Anett az utolsó 5 percben 4 alkalommal is szemtől szembe került a hajdúsági kapussal, amelyből az első három esetben Torma Lilla hárítani tudott, azonban a félidő lezárásaként, 10 mp-cel a vége előtt már ő is tehetetlen volt (4:1). A finálé első félideje inkább az ASTRA dominanciáját hozta, ami a lőtt gólokban is megmutatkozott. A második félidő ugyanolyan gólra törő futsalt hozott, mint az első, ugyanakkor a HTE játéka feljavult, próbálták irányítani a játékot, és támadásban is többet mutattak. Gólt azonban ismét az ASTRA szerzett a 29. percben, a kinyílt védelmet kihasználva Nagy Anett lépett ki a védők között, majd elhúzta a labdát a kimozduló Torma kapus mellett és az üres kapuba passzolt (5:1). A HTE mindent megtett az egyenlítés érdekében, az ASTRA pedig stabil védekezésből indított kontrákra alapozta a játékát. Egy ilyen kontra során Szabó Boglárka passzolt középre, a becsúszva menteni igyekvő Herczeg Andreáról pedig saját kapujába pattant a labda (6:1), kialakítva ezzel a végeredményt. A második félidőben a HTE nagy energiákat mozgosított az egyenltés érdekében, de az ASTRA stabil lábakon állt, amikor a védekezés pedig kihagyott, akkor Varga Luca kapus védett kimagasló magabiztossággal. A mérkőzés képe nem egyezik meg a látottakkal, sokáig háromesélyes volt a találkozó, azonban a Hajdúböszörmény nem tudta gólra váltani a lehetőségeit, így meg kellett elégedniük az ezüstéremmel. Simonyi András: Először is szeretnék gratulálni az ASTRA csapatának a Magyar kupa győzelemhez. Az előző napon minden sikerült nekünk, de ma rendkívül fáradtan mozogtak a játékosok, sok volt nekünk ez a két nap alatt lejátszott két mérkőzés. Nem tudtuk megfelelően beosztani az erőnket és ma óriási sebességbeli különbség volt a két csapat között. Én a fáradtságnak tudom be a mai vereséget, de egy rossz szót sem szólhatok a lányoknak, hiszen mindent megpróbáltak, de ma sajnos nem sikerült győzni. Dombó János: Azt gondolom egy nagyon jó, a női futsal szakágat népszerűsítő mérkőzésen vagyunk túl, amelyen sikerült azt a Hajdúböszörményt legyőznünk, amelynek szerintem Magyarországon a legerősebb játékoskerete van. A mai döntőben a lányok hihetetlen tanubizonyosságot tettek győzni akarásból. A számszerű eredmény nem feltétlenül tükrözi megfelelően a találkozót, hiszen a mérkőzés sokáig alakulhatott volna másképpen is, de nagyon boldogok vagyunk, hogy sikerült nyernünk. [gallery ids="54888,54891,54893,54895,54896,54898,54900,54903,54904,54905,54907"]