Az Astra - HTE - Tolna - DEAC négyes jutott a Final Fourba
2019.01.28 | 10:44
Az Astra - HTE - Tolna - DEAC négyes jutott a Final Fourba Két nappal a bajnoki mérkőzése után az FTC-vel mérkőzött meg a Final Fourba kerülésért a HTE. Az első játékrészben a rövidebb kispaddal rendelkező Fradi még állta a sarat, viszont a vendégeknél már az 5. percben betalált Bokor Adrienn. A 8. és a 18. percben Tell Zsófia és Pádár Anita volt újra eredményes, így 3 gólos vendég vezetéssel fordultak a csapatok. A második félidőben egymás után lőtte a gólokat a HTE, Kota Gabriella gólja után Folk Zsuzsanna tudott duplázni, majd Tell Zsófia újabb góljával máris 7 góllal vezettek a vendégek. Nyéki Anna nem sokkal a mérkőzés vége előtt duplázott, így némileg korrigált az eredményen. Összesítésben 12-2-es gólaránnyal jutott a legjobb 4 közé Quirikó Vivien csapata, ahol már tára biztosan a Tolna-Mözs együttese.

IMGL4701

A tolnai alakulat a TFSE ellen tudott idegenben két góllal győzni, noha a vezetést Koch Fruzsina szerezte meg már a 3. percben a hazai csapatnak. Halászi Kinga a 8. percben egalizált, majd a második játékrészben Urbán Anett duplájával, két góllal is vezetett a Tolna. A TF taktikája az első játékrészben még bevált, hiszen döntetlennel tudtak térfelet cserélni a csapatok. Varga Adélék azonban nem adták fel, és a második félidőben sokkal összeszedettebben játszva megérdemelten győztek és jutottak tovább a Final Fourba 5-4-es összesítéssel. A DEAC a második mérkőzést is magabiztosan nyerte az MVFC ellen. Az első találkozón 4-0-s DEAC siker született, a vasárnapi visszavágón pedig 5-1-re tudott győzni Üveges Katalin csapata. A 2-0-s félidő alatt Erdős Edina és Tóth Nóra tudott betalálni, majd a térfélcserét követően rögtön Üveges Katalin 3 gólosra növelte csapat előnyét. Kelemen Anett a 23. percben korrigált az eredményen, a mérkőzés vége előtt Horváth Viktória duplájával bebiztosította továbbjutását a DEAC, így a Final Fourban lesz NBII-es alakulat is. [gallery ids="107953,107954,107956"]   Az Astra Kiskunfélegyházi BULLS- KRSE mérkőzést nem játszották le, így az Astra került a legjobb négy közé a Tolna-Mözs, HTE és DEAC mellett. FTC-Futsal Fisher Klíma – HTE 2-7 (0-3) Gólszerzők: Nyéki Anna (2) illetve Tell Zsófia (2), Folk Zsuzsanna (2), Pádár Anita, Kota Gabriella, Bokor Adrienn FTC-Futsal Fisher Klíma: Móczik Alexandra, Horváth Fruzsina, Haraszti Fanni, Kovács Szilvia, Bernhardt Bernadett Csere: Nyéki Anna, Balázs Eszter, Pavlik Júlia HTE: Torma Lilla, Tell Zsófia, Bokor Adrienn, Pádár Anita, Kota Gabriella Csere: Nagy Anikó, Folk Zsuzsanna, Szilágyi Mariann, Mogyorósi Zsuzsanna, Nagy Mária, Madzin Dóra, Benkő Mónika Soóky Norbert, az FTC vezetőedzője: - Tudtuk, hogy nehéz mérkőzésnek nézünk elébe és ennek tükrében léptünk pályára. Szombaton a lányok többsége túl volt már egy nemzetközi teremlabdarúgó tornán, így azért érződött a csapaton a fáradtság, de a motivációval nem volt probléma egy pillanatig sem. Próbáltunk szervezetten védekezni és kontrákból építkezni. Az első félidőben kimaradtak a helyzeteink, a második félidőben viszont sikerült 2 gólt szereznünk, ami azt gondolom mindig nagy szó egy ilyen szervezett és jó csapat ellen. Büszke vagyok a lányokra és gratulálok az ellenfélnek a továbbjutáshoz! Quirikó Vivien: - Örülök, hogy az ötgólos előny tudatában nem félgőzzel játszottunk a visszavágón, hanem már a mérkőzés elejétől gólra törően, sokat mozogva igyekeztünk még inkább bebiztosítani a továbbjutást. A végén becsúszott néhány hiba és két kapott gól, de a csapat így is dicséretet érdemel, mert a meccs nagy részében meg tudtuk valósítani, amit elterveztünk.   TFSE- WSH Tolna-Mözs 1-3 (1-1) Gólszerzők: Koch Fruzsina illetve Urbán Anett (2), Halászi Kinga TFSE: Terdik Tamara, Koch Fruzsina, Bede Anna, Winternitz Katalin, Winternitz Anna Csere: Kajdy Janka, Juhász Andrea, Kardosi Blanka, Janicsek Zsanett, Bagdi Csilla WSH Tolna- Mözs: Deczki Vanda, Varga Adél, Halászi Kinga, Farkas Klaudia, Szalkai Kitti Csere: Urbán Anett, Csapó Orsolya, Mészáros Dalma, Garay-Simon Boglárka Horváth Gábor, a TFSE vezetőedzője: - Mérhetetlenül csalódottak vagyunk. Azt gondolom az egész párharc során többet tettünk, többet dolgoztunk a továbbjutásért. A játékosaink erőn felül teljesítettek, az utolsó percig jobban álltunk. Nagyon fáj ez most nekünk, sajnos megvoltak a lehetőségeink az első meccsen egy nagyobb arányú győzelemre, a visszavágón pedig üres kapus lehetőségig is eljutottunk kulcsfontosságú pillanatban, de ha ezeket nem tudjuk kihasználni, akkor egy papíron erősebb keret meg fog büntetni, még ha az utolsó pillanatban is. Büszkék vagyunk a lányokra, ellenfelünknek gratulálok a továbbjutáshoz! Varga Adél, a WSH Tolna-Mözs csapatkapitánya: - Nem játszottunk jól, görcsösen akartuk a győzelmet és a továbbjutást. Túlzott volt az akarás bennünk, mely rányomta bélyegét a játékunkra. Örülünk a győzelemnek és a továbbjutásnak.   DEAC – MVFC Berettyóújfalu 5-1 (2-0) Gólszerzők: Horváth Viktória (2), Üveges Katalin, Tóth Nóra, Erdős Edina illetve Kelemen Anett DEAC: Tóth Renáta, Tóth Nóra, Üveges Katalin, Urai Bianka, Horváth Viktória Csere: Mága Alexandra, Pócsik Lívia, Vasvári Dorina, Dancs Rebeka, Erdős Edina, Bornemissza Barbara, Böröczky Szilvia MVFC: Bódig Dorottya, Tóth Anita, Nagy-Peti Kitti, Kelemen Anett, Erős Zsanett Csere: Donkó Szilvia, Pozsgai Melinda, Balogh Erika Üveges Katalin, a DEAC játékos-edzője: - Jellemző ránk, hogy az első félidőben nem vagyunk annyira felpörögve. Amúgy nem voltak nagy elvárások, annyit kértem a lányoktól, hogy járassuk a labdát, élvezzük a játékot. Azt hiszem, itt csak nagyon nagy bakival lehetett volna nem tovább jutni. Ezért igyekeztem játszatni mindenkit, forgatni a csapatot, belenyúltam a sorokba. Van új játékosunk is, aki szokja még a terepet. Nagyon örülök, hogy meg tudtuk erősíteni, hogy mi voltunk a jobb csapat - kétszer is. Nagyon várjuk a final fourt, készülünk rá, de az biztos, hogy fel kell kötni a gatyaszárat, hiszen ott sokkal erősebb ellenfelek lesznek. Büszkévé tesz, hogy részese lehetek ennek, ami a DEAC történetének egy fontos pontja. Mindenesetre én nagyon szeretném, ha még nem lenne itt vége, s lenne ennél följebb is!   - Molnár Ágnes -