Az Astra hatodszor emelhette magasba a Magyar Kupát!
2019.02.25 | 08:32
Az Astra hatodszor emelhette magasba a Magyar Kupát! A vasárnapi döntő kérdése az volt, hogy a Tolna másodszor, vagy az Astra hatodszor végez az élen a hölgyeknél. A két elődöntő után talán a Tolna lehetett a fáradtabb, nekik jobban meg kellett szenvedni a fináléba kerülésért, ráadásul jóval rövidebb volt a kispadjuk. 52788216_2763030047055445_4542077126978830336_n A találkozó elejétől kezdve kapuja elő szögezte ellenfelét az Astra. A címvédő szinte ki sem tudott jönni a saját kapuja eléteréből, állandósult a félegyházi csapat nyomása. Ennek ellenére nem sikerült megszerezni a vezetést, ami leginkább a Tolna kapusának volt köszönhető, aki hihetetlen bravúrokat mutatott be. A legnagyobb ilyen a 8. perc környékén történt, amikor egy jogosan megítélt büntető után kivédte Szabó Bogi lövését. Ahogy telt az idő, picit enyhült a nyomás, és Varga Adélék erejéből futotta néhány kontrára, amibe szintén benne volt a veszély, de gól nem sikerült szerezni, így a nézők nem láthattak az első 20 percben egyetlen találatot sem. 52914647_2763030677055382_2727123097009258496_n A térfélcserét követően nem nagyon változott a játék képe. Az Astra rohamozott, a Tolna meg kontrákkal próbálkozott, de mind a két kapus a helyén volt, így továbbra sem akart megszületni a vezető találat. A félidő derekához érve az volt a kérdés, hogy meddig lehet bírni a nyomást kapott gól nélkül, de 30. percben megtört a jég. Egy visszagurított szögletet bombázott Sipos messziről a léc alá, megszerezve a vezetést. A gól szemmel láthatóan megnyugtatta Kiskunfélegyházát, ami nem sokkal később egy újabb gólt eredményezett. Gelb lőtt távolról, ami a rövid felsőbe kötött ki, megduplázva az előnyt. A Tolnának ezután még többször kellett volna felvállalni a támadásokat, de nem nagyon volt nálunk a labda, így elvétve jutottak el ellenfelük kapujához, ráadásul eléggé elfáradtak, talán már csak a szívük vitte előre őket. A hajrához közeledve eldönthette volna a kupa sorsát az Astra, mert a címvédőnél a kiállítás sorsára jutott Szalkai, aki egy szabálytalanságot követően megkapta második sárgáját. A két perces fórt nem igazán játszották jól Szabó Bogiék, így nem tudták növelni az előnyt. Az átvészelt két perc után a Tolna az utolsó szalmaszálként kapusát is előre hozta, de ez nem hozott sikert, de ennek ellenére fél perccel a vége előtt jött a szépítés, Wiesner fejelt közelről egy labdát a kapuba. A gól után Vargák küzdöttek és sikerült még egy támadást vezetni, de egyenlíteni már nem, így idén az Astra visszahódította a kupát nagyon küzdő Tolnától, és immár hatszoros kupagyőztesnek vallhatják magukat. 52646442_2763031383721978_6068863135131893760_n   WSH PALMFOOD-Tolna Mözs – ASTRA Herbária Kiskunfélegyháza 1-2 (0-0) Szigetszentmiklós, 300 néző Játékvezetők: Wittner, Tolnay, Apkó, Kiss Tolna: Deczki - Varga, Szalkai, Urbán, Horváth Cserék: Cszizmók – Garay, Farkas, Bajcsy, Csapó, Wiesner Vezetőedző: Nagy Roland Astra: Farkas – Krascsenics Cs., Sipos, Szabó, Gelb Cserék: Rozmis, Nagy, Nagypál, Krascsenics P., Gál, Véninger, Vidovenyecz, Dikanová, Kiss Vezetőedző: Dombó János Piros lap: Szalkai Gólszerzők: Wiesner (40.) illetve Sipos (30.), Gelb (33.)