Törlesztett az Aramis a Haladásnak
2017.03.21 | 16:02
Törlesztett az Aramis a Haladásnak Az NB I-es futsalbajnokság felsőházi rájátszásának első fordulójában a Swietelsky-Haladás VSE a jó erőt képviselő Aramis vendégeként szenvedett kiadós vereséget. Aramis SE-Swietelsky-Haladás VSE 8-4 (5-1). Budaörs, 100 néző, NB I-es futsalmérkőzés, felsőházi rájátszás, Vezette: Wittner, Zimonyi (Ibriksz). Aramis: Hegedűs - Büki, Roni, Bognár, Cseri. Csere: Soós (kapus), Sámson, Szeghy, Sivák, Gál, Csopaki, Pál, Pethő, Mányi. Edző: Frank Tamás. HVSE: Sásdi - Horváth P., Gyurcsányi, Öreglaki, Németh E. Csere: Matyi (kapus), Bencsik, Hegyesi, Hajmási, Sipos G., Vidák, Halmos, Németh P. Edző: Turzó József. Gólszerzők: Öreglaki, Horváth P. (2), Vidák. illetve Büki (2), Cseri (2), Gál, Bognár, Roni A Haladás idén már kétszer találkozott az Aramisszal: bajnokin idegenben 6-0-ra, a Magyar Kupa elődöntőjében pedig - semleges pályán - 6-1-re verte. Vagyis azért nem esélytelenül utazott Budaörsre a HVSE. Ennek megfelelően kezdődött a mérkőzés: a Haladás az első támadását gólra váltotta, Öreglaki volt eredményes a 10. (!) másodpercben. Aztán jött a hidegzuhany. Talán túlságosan elkényelmesedtek a vasiak, elbízták magukat, mert körülményes játékra váltottak. Sokat egyénieskedtek a zöld-fehér futballisták, rengeteg labdát vesztettek, amelyekből kontrákat vezetett, könnyű gólokat lőtt a házigazda. Az Aramis villámgyorsan megfordította az állást. A házigazda négy gólt rúgott kontrából, majd Roni volt eredményes kisbüntetőből - jellemző a szombathelyiek szétszórt játékára, hogy zömében teljesen értelmetlenül, ártalmatlan szituációkban gyűjtötték be a hat faultot. Nagyon úgy tűnt, hogy az Aramis az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát. Fordulás után kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, egy összeszedettebbnek tűnő Haladás lépett pályára. A szombathelyiek ekkor már jobbak voltak támadásban - igaz, sokat játszottak öt a négyben, és kiállítás is volt a hazaiaknál. Ebben a játékrészben úgy rúgott három gólt a Haladás, hogy számtalan ziccert elpuskázott. De hiába hajtott becsülettel a szombathelyi gárda, az Aramis győzelmét egyetlen pillanatig nem fenyegette veszély. frank_tamas_1Frank Tamás: - Büszke vagyok a csapatra, hiszen egy elég sikertelen időszak után rémálomszerűen kezdődött számunkra a mérkőzés, mégsem estünk össze, és olyan első félidőt produkáltunk, ami előtt le a kalappal! A második félidőben ellenfelünk megtett mindent, de jól álltuk a sarat, és ha kellett kivételesen a szerencse is mellénk állt! Kicsit olyan a csapatom, mint egy jó filmsorozat...nem tudhatod, mit hoz a következő rész..   Turzó-haladásTurzó József: - A nyolc bekapott gól önmagáért beszél. Gyermeteg hibákból kaptunk elkerülhető gólokat - a játék képe alapján ennyivel most jobb volt az Aramis, megérdemelten nyert.     Tóth Gábor   ggg

Aramis SE - Nyírbátori SC (2024.04.26, stream)
2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00