Az Aramis nyerte a forduló rangadóját
2015.01.20 | 17:04
Az Aramis nyerte a forduló rangadóját Az Aramis nyerte a forduló rangadóját Több szempontból is érdekesnek ígérkezett a Veszprém budaörsi vendégjátéka. Ha ugyanis nyer az Aramis, utoléri a tabellán ellenfelét. Ha viszont veszít, hat ponttal húz el a vendégcsapat, vagyis az egész bajnokság kimenetelét is befolyásolhatta a forduló rangadója. Ennek megfelelően idegesen kezdtek a csapatok. Különösen érezhető volt ez Németh Péternél, aki tavaly még az Aramis kapitánya volt, és először jött a jól ismert csarnokba ellenfélként. A kiváló játékos azzal tisztelte meg korábbi csapatát, hogy teljes erőbedobással játszott ellenük. Ennek már hetedik percben meglett az eredménye, amikor mintegy tíz méterről lőtt a kapura. Labdája egy védőn irányt változtatott, így Sikur Lajos tehetetlen volt. (0-1) Egy perccel később azután Csopaki lőtt keresztbe laposan egy labdát a vendégek kapuja előtt. A beadásra Hosszú Ádám érkezett, aki pár méterről, kapásból vágta Reveland hálójába a labdát. (1-1) A gyors gólváltás felpörgette a csapatokat, a korábbinál sokkal gyorsabb, és ötletesebb játékot láthatott a csarnok szép számú közönsége. Öt perccel a félidő lefújása előtt Horváth Szabolcs iramodott meg a szélen a veszprémi kapu felé, majd mintegy 10-12 méterről, estében célozta meg a hosszú sarkot. A labda a kapufa, és a kapus keze között épphogy, de befért. (2-1) Sokáig úgy tűnt, hogy az első félidőben már nem esik több gól, de 51 másodperccel a vége előtt jött egy vendégszöglet. A kavarodásban Boromisza Dániel villant, és egyenlített. (2-2) A második játékrész taktikai harcot hozott. A Veszprém birtokolta többet a labdát, de a veszélyesebb helyzeteket az Aramis dolgozta ki. Ebben a játékszakaszban a vendégek kapusa Reveland Zoltán volt a mezőny legjobbja, aki időnként elképesztően nagyokat védett. Az utolsó előtti percben viszont már ő sem segíthetett. Frank Tamás lőtt messziről. Labdája megtalálta a kapufa mellett várakozó Ronit, aki egy méterről perdített a hálóba. (3-2) A maradék néhány másodpercben még több érdemleges esemény történt. A középkörben előbb Németh Péter ellen szabálytalankodott Roni (nem fújtak a bírók), majd a kontrollját elveszítő Boromisza Gábor rúgott bele kegyetlenül az Aramis braziljába. Nyilvánvalóan megsemmisítő szándékú, durva szabálytalanság volt, ráadásul Roni akkor már csak az üres kapuval állt szemben. Boromisza azonban (némi meglepetésre) megúszta sárga lappal. Mivel ez már a Veszprém hatodik szabálytalansága volt, a házigazdák büntetőt lőhettek. Azt pedig magabiztosan értékesítette Frank Tamás. (4-2) De az izgalmaknak még ezzel sem volt vége. Kilenc másodperccel a lefújás előtt ugyanis Tar Tamás is betalált. (4-3) Nagyon fontos rangadót nyert az Aramis. A jó játékkal ezúttal adósak maradtak a csapatok, de a küzdelem óriási volt. A nagy tét ellenére mindkét gárda sportszerűen próbált nyerni, leszámítva Boromisza durvaságát. A két csapat versenyfutásában ezzel a diadallal lépéselőnybe került az Aramis, de a rájátszásban még kétszer is találkoznak ezek a csapatok, és bármi megtörténhet. Aramis SE - FC Veszprém 4-3 (2-2) Budaörs, Játékvezetők: Farkas Balázs, Futó Tamás, Horváth Máté Aramis SE: Sikur - Frank T., Horváth Sz., Hosszú, Roni Cserék: Horváth N., Kovács, Farsang, Csopaki, Jovánczai, Klacsák, Sebestyén, Soós Vezetőedző: Frank Tamás FC Veszprém: Reveland - Németh, Tar, Boromisza G., Gulyás Cserék: Schmidmajer, Bényi, Bánfalvi, Boromisza D., Vas, Mudra, Weisz Vezetőedző: Madarász János Gólszerzők: Hosszú (8'), Horváth Sz. (15'), Roni (39'), Frank T. (40') ill. Németh (6'), Boromisza D. (20'), Boromisza G. (40') Sárga lap: - ill. Boromisza G. (40')

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15