Az Amazonoké az 5. hely
2019.05.28 | 12:56
Az Amazonoké az 5. hely A tavalyi évhez hasonlóan a 2018/2019-es évben is az 5. helyet szerezte meg a Gyulai Amazonok női NBI-es futsal csapata.A gyulai lányok kettős győzelemmel harcolták ki a tabella 5. helyét a Miskolci Vénusz ellen, miután a hazai 5-2-es siker után idegenben is 2-5-re sikerült diadalmaskodni. A lányok hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, azonban Ádám Anna sokáig állta a sarat a hazai oldalról. A 3. percben Kurai Nikolett verte meg ellenfelét egy az egyben, a kapussal szemben pedig nem hibázva szépen helyezte a játékszert a hálóba. A 9. percben Sovány Liza duplázta meg az előnyt, aki Fülöp Diána passzát értékesítette, majd Mázik Flóra 3 perccel később harcolt ki egy látványos gólt. A félidő vége előtt szépített a hazai csapat, akik végig küzdve igyekeztek veszélyeztetni a vendégek kapuját. A 14. percben Berki Dzsesszika jó ütemben érkezett a hosszún, ezzel visszahozva a reményeket a második játékrészre csapatának.

A második félidőben azonban nem változott a játék képe, az első félidei iramból azonban mindkét csapat visszább vett, a nem túl látványos félidő elején a 26. percben Bálint Rebeka szerzett szép gólt, majd Visnyánszki Dalma a 32. percben varrta a labdát a rövid felsőbe. Ugyanebben a percben Sovány Liza megszerezte saját maga 2., csapat ötödik gólját, mellyel el is dőlt a találkozó. A mérkőzés végén már nem esett gól, helyzet azonban adódott mindkét oldalon. A tabella 5. helyét így magabiztos kettős győzelemmel a gyulai csapat szerezte meg a Miskolci Vénusz ellen. Női Futsal NB I. Helyosztók 5-6. helyért 2. mérkőzés. Miskolci Vénusz - Gyulai Amazonok 2-5 (1-3) Miskolc, Generali Aréna Játékvezető: Molnár Réka Asszisztensek: Katona Brigitta, Skarupa Tamás
Miskolci-Vénusz: Ádám - Visnyánszki, Berki, Gyarmathy, Bunda-Tóth. Csere: Vajkó - Miliczki, Lovász, Tirpák, Molnár. Edző: György Gábor. Gyulai Amazonok: Palócz - Bálint, Fülöp, Molnár, Kurai. Csere: Mázik, Sovány, Szerb. Edző: Molnár Zoltánné Gólszerző: Kurai (0-1) a 3., Sovány (0-2) a 9., Mázik (0-3) a 12., Berki (1-3) a 14., Bálint (1-4) a 26., Sovány (1-5) a 32., és Visnyánszki (2-5) a 32. percben.
Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné, a Gyulai Amazonok vezetőedzője:  - Idény végi formát mutatva, szép gólokat szerezve sikerült megszerezni kettős győzelemmel az 5. helyet az NB I-ben. Egész évben szépen dolgoztak a lányok, jövőre szeretnénk a felsőházat megcélozni. Gratulálok mindenkinek ehhez a sikerhez, jöhet a megérdemelt pihenő!