Az Amazonok is továbbjutottak a Magyar Kupában
2016.09.27 | 16:12
Az Amazonok is továbbjutottak a Magyar Kupában A női futsal Magyar Kupa első fordulójában az ELTE-BEAC látogatott el a Gyulai Amazonok otthonába. A vendégek a tavalyi évben a harmadik, a gyulaiak pedig az első helyet szerezték meg a másodosztályban, így igazán jó mérkőzésre volt kilátás. Már a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést a fürdővárosiak, az első gólra mindössze 4 percet kellett várni, Perjési Rita értékesítette Fülöp Diána jó ütemű passzát. A félidő végéig ez az eredmény nem változott, ahogyan a játék képe sem. A második játékrészben még nagyobb iramra kapcsoltak az Amazonok, a mérkőzés legnagyobb részében erőnlétileg is felülmúlták a vendégeket. Kurai Nikolett gyönyörű fejes gólja után már 2-0 állt az eredményjelzőn, de Vida Orsolya visszahozta a reményeket az ELTE csapatának. Bálint Rebeka gyors válasza után egy öngóllal valamint Lovas Nikoletta találatával már 3-3- állt az eredményjelzőn, így jöhetett a 2-szer 5 perces hosszabbítás. A két csapat közötti különbség ekkor ütközött ki igazán, Perjési mesterhármasa után Bálint Rebeka még egy gólt szerzett, így a hosszabbítás perceiben kialakult a 6-3-as végeredmény. A 2. fordulóban ismét hazai pályán játszanak mérkőzést, ezúttal a tavalyi évben az NBI-ben 5. helyet megszerző Debreceni AC lesz az ellenfél november 5-6.-i hétvégén a legjobb 8 közé jutásért. Női Futsal Magyar Kupa, 1. forduló Gyulai Amazonok-ELTE-BEAC 6-3 (3-3) Gyula, 150 néző, vezette: Belicza-Sándor-Nagy Gyulai Amazonok: Deák M.- Perjési R.- Fülöp D.- Pilán T.- Erdélyi A. Cserék: Kurai N., Szilágyi Zs., Bálint R., Molnár Á. Edző: Molnár Zoltánné ELTE: Hajdu O. - Juhász A,-Vida O.,Lovas N.,Tihanyi T. Cserék: Baksai É., Béres A., Nyéki E., Szőlős A., Horváth B., Móczik A. Edző. Sajben Marcell Gólszerzők: Perjési R. (3), Bálint R.(2), Kurai N. illetve Szilágyi Zs. (öngól) , Vida O., Lovas N. Molnár Zoltánné: - Nagyon örülök a tovább jutásnak, hiszen egy NBI-es klubbal tudjuk majd összemérni tudásunkat a 2. fordulóban. Ezen a mérkőzésen megmutatkozott, hogy rendkívül jó alapozó időszakon vagyunk túl a csapattal, erőnlétileg és technikailag is felül tudtuk múlni ellenfelünket. Kiemelném Deák Márta kapusunk teljesítményét, az egész mérkőzésen szinte hiba nélkül védett. Gratulálok a csapat minden egyes tagjának! Sajben Marcell: - A mérkőzésen két csapatra való játékost kellett nélkülöznöm a páratlan sérülés és betegséghullám miatt. Ám kétszer álltunk fel a bajnok otthonában - egyszer kétgólos hátrányból - amire nagyon büszkék lehetnek a lányok. A hosszabbítás már teljesen felőrölt minket, és megérdemelten jutott tovább a Gyula. Szőllősi Alexandra-akit a vasas kézilabda csapatából "igazoltunk"- első hivatalos futsal meccsén kiváló játékot mutatott.