Az Airnergys fiatalok meglepték a listavezető Szegedet!
2015.02.04 | 18:05
Az Airnergys fiatalok meglepték a listavezető Szegedet! AIRNERGY FC - SZTE EHÖK SE 3 - 3 (1-3) A mérkőzésre kilátogató nézők a hazai csapatra azt hihették, hogy ifi csapatot látnak, hiszen egy játékost leszámítva szinte csak 18 éven aluliak alkották a keretet. Ráadásul a listavezetőt fogadták, így nem számíthattak sok jóra, igaz ősszel is a vendégek voltak az esélyesek és döntetlen lett a vége. A Szeged kezdett jobban és rögtön megszerezték a vezetést egy gyors támadás végén Szente Biró révén, de Gecse hamar egyenlített egy szép emeléssel. A vendéglátók nem örülhettek sokáig, mert Teimel remekül érkezett a hosszún, és közelről újra megszerezte a vezetést a Szegednek. A folytatásban is a vendégek domináltak, de a hazai fiatalok szervezetten védekeztek. A félidő hajrájában egy szép támadás végén tovább nőtt a vendég előny. Bullás fordult be és lőtt a rövidbe spiccel. A fordulás után is az egyetemisták domináltak, de kissé elkényelmesedtek a biztos előny tudatában és nem támadtak olyan elánnal, mint az első játékrészben, ami megbosszulta magát. Egy szép támadás végén Dévényi talált be, amitől vérszemet kaptak a fővárosi fiatalok. Megérezték a pontszerzés lehetőség és bátrabb támadójátékot vállaltak fel, aminek meg is lett az eredménye. 6 perccel a vége előtt egy gyors kontra végén ismét Gecse talált be, egalizálva az eredményt. Ezután a vendégeknek sürgőssé vált, de már nem tudták felpörgetni a játékot a belelkesedett hazaiak ellen, illetve a szünetben beálló Iváncsik parádésan védett. A maradék időben már nem esett újabb találat, így a Szeged két pontot Budapesten hagyott, ami még hiányozhat a végelszámolásnál. A hazai fiatalok megérdemlik a dicséretet, hiszen két gólos hátárnyból szereztek értékes pontot a listavezető ellen.   Cserenkó Szabolcs: - Kettős érzés kavarog bennem, mert helyzeteink alapján meg kellett volna nyernünk ezt a meccset, de képtelenek voltunk gólra váltani ezeket. Ugyanakkor íratlan szabály, hogyha egy félidőn keresztül nem tudsz gólt rúgni, akkor nem érdemelsz győzelmet. Gratulálok az Airnergynek, jövő héten javítunk.   Gabura Gyula: - Eddig a srácok csak U17 és U20-ban mutattak kiemelkedő teljesítményt, ahol vezetjük a csoportunkat. Most végre megmutatták, hogy a felnőttben is tudnak jó teljesítményt nyújtani. Remekül játszottunk. Nagy jövő előtt állhat a csapatunk, igaz sok munka vár még ránk. Külön öröm, hogy két gólos hátránynál nem estünk össze és nem adtuk fel, így még értékesebb az egy pont, egy nagyon jó csapat ellen. Sok sikert a Szegednek a hajrához.      PAFC-MITRE - RÁBA ETO II-DUNAKESZI KINIZSI 3 - 3 (1-1) AMIKOR A BAJNOK ÖRÜLHET AZ EGY MEGSZERZETT PONTNAK... Február első hétfőjén, a tavalyi bajnok, az idei szezon elején az NB1-es ETO Futsallal fúzióra lépett Dunakeszi Kinizsi Futsal Klub csapatát láttuk vendégül hazai pályán. Első átgondolásra talán nem mi voltunk a mérkőzés esélyesei, bár aki tisztában volt az odavágó mérkőzés körülményeivel és eseményeivel, jogosan reménykedhetett abban, hogy borsot törhetünk a 'Keszi orra alá. A mérkőzés kezdeti szakaszára jellemző vendég mezőnyfölényre rendre egy jó blokkal vagy egy szép védéssel reagáltunk, sőt, több veszélyes kontratámadásunk éppen hogy nem ért vezető találatot. A jég a 17. percben tört meg, amikor Hajnal Robi szerezte meg a vezetést Keresztury Marci harcos labdaszerzése és tökéletes passza után. A találatnak nem sokáig örülhettünk, hiszen egy percre rá, Somorai jobb oldalról egalizált. A szünetet követően sem változott a játék képe, egyhangú vendég támadásokat kontráztunk, de a szerencse nem szegődött mellénk, sok ziccer maradt kihasználatlanul. A 22. percben azonban ismét Hajnal révén szereztünk vezetést, megérdemelten. 5 a 4 elleni játékkal rukkolt elő feketébe öltözött ellenfelünk, amiből meg is fordították 2 perc alatt az eredményt. Nem adtuk fel. Hajnal harmadik gólja volt az újabb válasz, majd sansz-sansz után, nem sikerült a javunkra fordítani a mérkőzést, pedig volt, amikor csak 1 centin múlt a győzelem. Végeredmény 3-3, a mérkőzést 3 mezőnyjátékossal befejező vendég címvédő ellen. Végül, de nem utolsó sorban, szeretnénk megköszönni a nagy számban a mérkőzésre kilátogató szurkolóinknak a bíztatást, valamint Pizzéria Klotildnak a csapat számára küldött vacsorát! Fantasztikus este volt. Forrás: PAFC facebook oldal   GÖDI SE FUTSAL - BRAND MISSION TOLNA-MÖZS 7 - 9 (3-3) Tovább robog a Tolna. Zsinórban harmadik meccsét nyerik a vendégek, és már csak három pontra vannak a dobogótól. Sokáig nem úgy tűnt egyébként, hogy vendégsikert hoz a találkozó, hiszen a második félidő közepén még a Göd vezetett 3 góllal, és innen fordítottak Kneller Balázsék.   DUNATOURS VÁC FSE - UTE 14 – 7 (6-4) A Vác számára csak a gólarány lehetett a kérdéses az UTE ellen, főleg, hogy a vendégek mindössze két cserével érkeztek. Ehhez képest a lila-fehérek az első félidőben jól tartották magukat és csak két gólos hátrányba voltak. A fordulás után viszont elfáradtak és kiütközött a tudás különbség. Mivel a Szeged csak egy pontot szerzett az Airnergy otthonában, így már csak egy pont a hátránya a váciaknak.   ÚJPEST FC-220 VOLT - MTK BUDAPEST 5 - 1 (1-0) Mióta Simon Péter átvette a Lila-fehérek szakmai irányítását, komoly fejlődésen mentek át rövid időn belül. Ezúttal az MTK-t lepték meg, igaz a vendégek csere nélkül érkeztek, így nagy ellenállásra nem lehetett számítani. Ennek ellenére a találkozó csak a hajrában dőlt el végleg. A vendégek létszámhátrányban játszották le a hajrát, mivel nem volt cseréjük és Talabér kiállítása után nem tudott senki visszamenni. Ez már nem először fordul elő velük.   1988 DÉLI FC - KSK-LIMES SE 9 - 1 (5-0) A Déli remekel eddig tavasszal. Negyedik meccséből a harmadikat nyeri, amivel már ötödik a tabellán. Mostani riválisa előtte állt két ponttal, így igazi hat pontos meccs volt. A vendégek gyér létszámban érkeztek, így nem nagyon volt esélyük. A hazaiak a 10. percre eldöntötték a találkozót és a végére gólarány javítás lett. Ezzel a vereséggel a Limes már csak hatodik a tabellán, pedig volt negyedik is. A Déli két helyett lépett előre.   Korábban játszották: GARVITTAX - HÓDMEZŐVÁSÁRHELY FC 5 – 5