Átrohant a Berettyó a Szigetszentmiklóson
2019.03.20 | 08:05
Átrohant a Berettyó a Szigetszentmiklóson Magabiztosan győzött a Mezei-Vill, a kilenc szerzett gól mellett hat kapufát is rúgtak Trencsényiék. A Szigetszentmiklós is próbára tette a hazai kapusokat, ám csak egyszer tudtak betalálni. MVFC Berettyóújfalu - Szigetszentmiklós Futsal 9-1 (4-0) Berettyóújfalu, Pálfy István Rendezvénycsarnok Vezette: Belicza - Szelezsán - Boda MVFC: László - Nagy I, Rábl, Trencsényi, Rafinha Csere: Tihanyi, Javi Sanches, Szabó, Daróczi, Gál, Amilcar, Harmati, Takács, Sergio Edző: Mullor Cabrera Szigetsentmiklós: Szacskó - Gál, Gergály, Fülöp, Bognár B Csere: Klicsó, Dénesi, Nagy R, Szabó T, Faragó, Varga B, Pászti, Sztraka Edző: Somogyi Gábor Góllövők: Harmati 2, Amilcar 2, Rafinha, Javi Sanches, Szabó P, Gál, Sergio illetve Gál M Hamar magához ragadta a kezdeményezést az MVFC, rögtön az elején lövéssel próbálkoztak Trencsényiék, ám a túloldalon László Márknak is védenie kellett egy szigetszentmiklósi helyzet után. A helyzetek után a gól sem maradt el, Amílcar lőtt 9 méterről. középről a kapuba az ötödik percben. A hazaiak vezető gólja után ismét több vendég lehetőség jött, ám László Márk továbbra is jól teljesített. A félidő derekán ismét nyomás alá helyezte a Mezei-Vill a vendégeket, sokat lőtt kapura a bihari gárda. Jött is a második gól egy kontrából, Serginho bombázott a kapu közepébe. A vendégek előtt is adódtak újabb lehetőségek, ám a gólokat a hazaiak szerezték. Előbb Amílcar átadása után Gál szerezte meg csapata harmadik gólját, majd két Mezei-Vill kapufa után Amílcar egy cselt követően lőtt jobbról a jobb felső sarokba.

52908260_1207900686043175_6071758819262726144_n

A második félidő elejét két kapufával indított az MVFC, de Tihanyinak is volt dolga, aki László Márkot váltotta a kapuban. Harmati szerezte az ötödiket, öt perc elteltével, majd Javi Sanchez nem sokkal később a hatodikat egy szépen kipasszolt akció végén. Tartotta a labdát a Mezei-Vill, sokat járatták a labdát, inkább a mezőnyben folyt a játék és csak szűk tíz perc elteltével jött a hetedik berettyóújfalui gól, Rábl távoli lövésébe Rafinha ért bele még a kapu előtt. A vendégek szépítő gólja is megszületett a 34. percben, egy szép támadást fejezett be Gál Máté. A nyolcadik hazai gólt Harmati jegyezte, egy vendég oldalberúgásba tette bele a lábát, a passzt lesve, és ez jó döntés is volt, mert az üresen álló kapuba gurult a labda. A meccs utolsó találatát Szabó Péter lőtte, tíz méterről keményen lőtte el a labdát a kapu jobb oldalába.

Sergio MullorSergio Mullor Cabrera: - Nagyon örülök, s nemcsak az eredmény, hanem az egész meccs miatt. Magabiztosan játszottunk, minden pillanatban arra törekedtünk, hogy a legjobb megoldásokat válasszuk. Egy olyan meccsen jár a gratuláció, ahol kilenc gólt szerez a csapat és 58-szor lő kapura. A rájátszás első körében négy győzelmet szereztünk négy mérkőzésen és csak 4 pontra van szükségünk a következő találkozókon, hogy döntőbe jussunk. Jó úton haladunk. Gratulálok a csapatnak! Somogyi Gábor: - Először is Gratulálok az MVFC-nek a nagyarányú győzelméhez, amit teljesen megérdemelt. A játék minden elemében felülmúlt minket. Csapatunk dekoncentrált és félszeg játéka vezetett ehhez a vereséghez. Tanulnunk kell a hibáinkból és még több munkával csökkenteni a különbséget köztünk és a bajnokesélyes között.