Aramis SE – Swietelsky Haladás VSE 6-3
2015.09.01 | 18:27
Aramis SE – Swietelsky Haladás VSE 6-3 Aramis SE – Swietelsky Haladás VSE 6-3 (3-1) Budaörs, vezette: Kovács Gábor, Gál Péter, Faragó Miklós Aramis SE: Sikur - Frank T., Roni, Tony, Szeghy Cserék: Farsang B., Sebestyén, Jovánczai, Pál, Boznánszky, Csopaki, Pap Edző: Frank Tamás Swietelsky Haladás: Tyukász - Öreglaki, Hajmási, Horváth P, Nagy T. Cserék: Matyi, Hegyesi, Gyurcsányi, Vidák, Rácz, Németh P., Vlasics, Molnár, Németh E. Edző: Angulo Lopez Marco Antonio Gólszerzők: Pál (11'), Frank T. (18'), Roni (18'), Sebestyén (26', 38'), Horváth P. (35., ö.g.) ill. Hajmási (19'), Németh P. (27', 29') Sárga lap: Frank T. (17'), Boznánszky (13') ill. - Piros lap: Tyukász (16') Váratlan, de megérdemelt Aramis győzelem. Negatív előjelek garmadájával vágott neki az Aramis a szezonnak. A legfőbb bajuk az volt, hogy a nyári szünetben hat játékosuk is eligazolt, köztük a tavalyi gólfelelősök, Hosszú Ádám, és a Horváth ikrek. Érkezett viszont Safar, és a korábban Aramisban játszó Szeghy. Ennek ellenére a vendégek, vagyis a Haladás tűnt a szezonnyitó esélyesének. Nemcsak azért, mert ők az előző szezonban bronzérmesek voltak (az Aramis a hatodik), hanem azért is, mert a szombathelyi csapatból csak egy kulcsjátékos, Gyurcsányi nem lehetett kezdő (sérülés miatt). Frank Tamás, a hazaiak mestere stabil védekezést, és gyors kontrákat kért, amelyet meg is kapott csapatától. Ennek ellenére sűrűn veszélyeztetett a Szombathely, csakhogy Sikur kapus ezúttal nem repülőjegyet vett, hanem ő maga volt a légtérőrző vadászgép. A magas labdáért repült, a lapos lövésekért csúszott-kúszott, az egyedül kitörő csatárok lábára önfeláldozóan vetődött, az első félidő legnagyobb részében képtelenek voltak átverni a vendégek. Társai viszont szorgalmasan termelték a gólokat, így a 19. percben (vaskos meglepetés) már 3-0-ra vezetett az Aramis. A lefújás előtt azután egy megpattanó lövéssel már Sikur sem tudott mit kezdeni, így maradt reménye a második játékrészre a vendégeknek (3-1). A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. A Haladás támadott, az Aramis pedig gólt lőtt. 4-1-nél úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs, ám a vendégek váratlanul lőttek két gólt. 4-3-nál náluk volt a lélektani előny, ám ezúttal ez is kevés volt. Az Aramis ugyanis csökönyösen játszotta a jó védekezésből gyors kontra nevű játékát, ami újabb két gólt hozott. A vége így 6-3 lett. Külön kiemelkedő Sikuron kívül a fiatal Sebestyén, aki két nagyon fontos gólt lőtt, illetve a két új igazolás. Szeghy és Safar iszonyatosan sokat dolgozott, ráadásul előbbi 5-3-nál olyan elegánsan fordult le az emberéről, és adott gólpasszt Sebestyénnek, hogy olyat ritkán látni még a legmagasabb osztályban is. A szezonnyitót tehát nyerte az Aramis, de az azért látható volt, hogy fizikálisan, és összjátékban sincsenek még készen a bajnokságra. A Haladás pedig kárhoztathatja magát, hogy az elején 3-0-ra elengedte a házigazdákat. A mérkőzés két játékvezetőjének, Kovácsnak, és Gálnak a sportszerű találkozón nem volt túl sok dolga, ennek ellenére elnéztek egy tiszta büntetőt, és néhány sárga lapot. Nem véletlenül reklamált mindkét edző a sípmestereknél.