Aramis SE – RÁBA ETO 3-6
2015.05.26 | 09:09
Aramis SE – RÁBA ETO 3-6 Aramis SE – RÁBA ETO 3-6 (1-2) Budaörs, 300 néző Játékvezetők: Farkas, Erdélyi, Szűcs Aramis: Boldizsár - Kovács, Hosszú, Horváth, Roni Cserék: Soós, Sikur - Frank, Vattamány, Farsang, Klacsák, Sebestyén, Jovánczai Vezetőedző: Frank Tamás ETO: Tóth Gy. - Lódi, Solano, Püspök, Dróth Cserék: Matkovics - Juanra, Noé, Vevé, Bognár, Sáhó, Jakatics, Farkas Vezetőedző: Jordi Illa Sárga lap: Frank Gólszerzők: Hosszú, Klacsák, Jovánczai illetve Dróth (2), Lódi, Noé, Lódi (2) Különösebb tétje nem volt a találkozónak, hiszen az ETO már megnyerte a bajnokságot. Ez érződött az egész mérkőzésen, hiszen Jordi mester rengeteg lehetőséget adott a fiataloknak. Nem sokat ismerkedtek a felek, hamar egymásnak estek, és néhány szikrázó belépővel indult az első pár perc, de a játékvezetők sípja néma maradt, így elég paprikás lett a hangulat igen korán, de ahogy telt az idő, megnyugodtak a kedélyek. A játék kiegyenlített volt, mind a két oldalon megvoltak a lehetőségek, de az első 10 perc nem hozott gólt. A gólcsend a 11. percben tört meg, ekkor a vendégek megszerezték a vezetést, amire rögtön jött a válasz, így kezdődhetett minden elölről. A győriek nem erőltették a támadásokat, inkább kontrákra rendezkedtek be és a 15. percben egy ilyen lehetőséget kihasználta, így ők mehettek előnnyel szünetre. Fordulás után küzdött az Aramis az egyenlítésért, de nem tudta kihasználni helyzeteit, majd a játékrész derekán jöttek a vendégek és szűk két perc alatt kétszer is betaláltak, így eldőlni látszott az összecsapás. A vendéglátók nem adták fel, becsülettel küzdöttek tovább, és kétszer is betaláltak, így visszajöttek a remények a pontszerzésre. A remény nem egészen fél percig tartott, mivel Dróth bombázott a léc alá, beállítva újra a két gólos különbséget. A mérkőzés egy perccel később dőlt el végérvényesen egy újabb gyors győri kontrát követően. A Rába rutinos játékosainak köszönhetően megőrizte hibátlan mérlegét a rájátszásban. Az Aramis maradt az ötödik, de az utolsó körben idegenben, ha nyer, felléphet a negyedik helyre.