Amiben talán a legjobbak vagyunk Európában
2018.03.24 | 10:37
Amiben talán a legjobbak vagyunk Európában Talán kevesen tudják még a legbennfentesebb futsal rajongók közül is, hogy a sportágak közül az MLSZ által szervezett fiú futsal utánpótlás bajnokságokban indul a legtöbb csapat Magyarországon, a labdarúgás kivételével. A Labdarúgó szövetség a Megyei Igazgatóságokon keresztül évek óta kiírja az U11, U13 és U15 korosztályok országos bajnokságát. A 2017/18-as bajnoki évben több mint ezer csapat versenyzett, versenyez futsalban. Ez nem egyszeri mérkőzést jelent a csapatoknak, hanem tornák sorozata, míg végül valaki országos bajnoknak mondhatja magát. Megkerestük Mersich Péter Futsal Szakágvezetőt, tájékoztasson bennünket, hol állnak most a versenysorozaton belül.  - Az idei bajnokságban 370 csapat vett részt az U11-eseknél, 387 az U13-asoknál és 325 az U15-ösöknél. futsal02_kint-470x330 Az U11-es korosztályban 18 Megye bonyolított le bajnokságot a 18 megyei győztes csapatból a középdöntő selejtezőiben alakul ki a legjobb 8 együttes. (3db 4 csapatos csoport, 2db 3 csapatos csoport) Itt a 18 csapatból továbbjutnak a 4-es csoportok 1-2. helyezettjei (6 csapat) és a 3-as csoportok győztesei (2 csapat).  Az U13-as és U15-ös korosztályokban 19 Megye bonyolított le bajnokságot a 19 megyei győztes csapatból a középdöntő selejtezőiben alakul ki a legjobb 8 együttes. (4db 4 csapatos csoport, 1db 3 csapatos csoport) Itt a 19 csapatból továbbjutnak a 4-es csoportok 1. helyezettjei (4 csapat), a 3-as csoport győztese (1 csapat), valamint a 4 db 4 csapatos csoport %-os eredményei alapján (ha azonos, akkor gólarány alapján) a 3 legjobb 2. helyezett (3 csapat).  A korosztályonként továbbjutott 8 csapat 2db 4 csapatos csoportban játszik tovább a legjobb 4-be kerülésért. A két csoport 1-2. helyezett csapatai (korosztályonként) jutnak a 4-es döntőbe melyet az MLSZ szervez.  Az országos elődöntőket és döntőket az MLSZ a tervek szerint a május 26-27-i hétvégén Üllőn rendezi.

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15