Ami még az ETO-nak sem sikerült
2015.01.30 | 11:15
Ami még az ETO-nak sem sikerült Ami még az ETO-nak sem sikerült Az idén másodszor is legyőzte a bajnokot a Veszprém Idei első hazai bajnokiján a címvédő Berettyóújfalut fogadta a Veszprém a futsal élvonalban. A két együttes - az Aramis gárdájához hasonlóan - egyaránt 32 ponttal várta a forduló rangadóját, igaz, a vendégek egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak. Bátor játékkal rukkolt elő az 1. FCV, amely felvállalta a nyíltsisakos küzdelmet. Így is a Hajdú-Bihar megyeiek birtokolták többet a játékszert, jelentős helyzetet azonban nem sikerült kialakítaniuk. Az 5. percben aztán mindkét kapusnak dolga akadt: előbb Trencsényi két közeli lövését védte Reveland, majd Tar tíz méterről eleresztett bombáját hárította Tihanyi. Érdekesség, hogy a kifejezetten jó iramú, lüktető találkozón a riválisnak már a 9. minutumban összegyűlt az 5. szabálytalansága. A játékrész második felében a veszprémiek alakítottak ki nagyobb helyzeteket, de nem sikerült túljárniuk Tihanyi eszén. Öttel a vége előtt aztán megtört a jég: Tatai remekül eltalált lövésével szemben már tehetetlen volt a bajnokcsapat válogatott hálóőre. A hajrában valósággal záporoztak a lövések Reveland portája felé, aki több hatalmas bravúrt is bemutatott. A szünetben így 1-0 állt az eredményjelzőn. A második felvonás elején sem hagyott alább a felek lendülete, felváltva alakultak ki veszélyes helyzetek a kapuk előtt. A berettyóújfaluiak óriási erőket mozgósítottak az egyenlítésért, de a Madarász-csapat állni tudta a rohamokat. A 32. percben hazai oldalon is hatalmas helyzet maradt ki. Egy gyors ellentámadás végén Tar gurított el Tihanyi mellett, a válogatott Trencsényi a gólvonalról szabadított fel. Másodpercekkel később majd' felrobbant a csarnok, amikor Finta remek centerezését követően Boromisza Dániel kapásból a hálóba bombázott (2-0). A folytatásban mindent egy lapra téve, vészkapussal rohamozott a címvédő, ám a hazai retesz egészen a 34. percig hibátlanul zárt. Ekkor Nagy Tamás talált a hálóba, teljesen nyílttá tévé a végjátékot. A veszprémiek - akárcsak az egész találkozón - hősiesen küzdöttek, a meccs legjobbja, Reveland pedig áthatolhatatlan falat húzott portája elé. A találkozó tehát 2-1-es állásnál ért véget, a bakonyiak másodszor is legyőzték a címvédőt a bajnokságban. A csaknem telt házas publikum állva ünnepelte Tataiékat. 1. FC Veszprém-MVFC-Berettyóújfalu 2-1 (1-0) Március 15. utcai sportcsarnok, 1300 néző. Vezette: Kovács G., Czene-Joó, Wittner. Veszprém: Reveland ¬¬- Finta, Tatai, Boromisza G., Tar. Csere: Sárdi (kapus), Bényi, Németh, Bánfalvi, Vas, Boromisza D., Mudra. Vezetőedző: Madarász János. Berettyóújfalu: Tihanyi - Szabó P., Rábl, Dávid, Birinyi. Csere: Mezei (kapus), Komáromi, Nagy T., Lovas, Gál, Sánta, Hajdu, Trencsényi. Vezetőedző: Turzó József. Gólszerzők: Tatai (17.), Boromisza D. (33.), ill. Nagy T. (34.). Madarász János: - Gratulálok mindkét csapatnak, szenzációs estét szereztünk a szurkolóknak. Magas színvonalú mérkőzést játszottunk. Noha a játék minőségében a Berettyó még mindig előttünk jár, akarattal és koncentrációval kompenzálni tudtuk ezt. Nem szokásom egyvalakit kiemelni, mert ez csapatjáték, de nem mehetek el szó nélkül Reveland teljesítménye mellett, aki fantasztikus védéseivel végig tartotta a lelket a társakban. Turzó József: - Remek mérkőzést játszottunk. A saját csapatom teljesítményével sem lehetek elégedetlen, de ezt a játékot gólra játszzák. Ki kell emelnem Revelandot, aki remekül védett, neki köszönhetően maradtunk alul. Ez az év igen erőteljesen megkérdőjelez bennem sok mindent,és egy alapos önértékelés után akár a folytatáson is el kell gondolkoznom.  - vehírsport.hu -