Amazon győzelem TFSE ellen
2018.10.08 | 22:48
Amazon győzelem  TFSE ellen Fordulatos, gól gazdag mérkőzésen szerzett 3 pontot a Gyulai Amazonok együttese az újonc TFSE otthonában, vasárnap késő délután. A gyulai csapat esélyeshez méltóan magához ragadta a kezdeményezést már a mérkőzés elejétől, a vendéglátók kontrákkal próbálták veszélyeztetni Palócz Mónika hálóját. Erdélyi Angéla a 9. percben értékesítette Heidt Edina átadását, azonban a lelkes hazaiak a 15. percben, noha egy szerencsés, megpattanó lövésből, de döntetlenre korrigálták az eredményt. Az első játékrész vége előtt Balogh Noémi jegyzett gólt Terdik Tamara kapujába, így egygólos gyulai vezetéssel fordultak a csapatok. A második félidőben gyorsan beindult a fürdővárosi henger, Erdélyi Angéla második gólja után Heidt Edina érkezett jó ütemben, így már 3 gól volt a két csapat között. Amennyiben a vendégek jobban koncentrálnak, ebben a periódusban akár több gólos előnyt is szerezhettek volna, de a kapu előtti ziccereit nem tudták értékesíteni Kurai Nikolették. Dicséret illeti Csopaki István csapatát, a hosszú kispadjának köszönhetően jól forgatta az együttest, melynek köszönhetően egygólos hátrányba jöttek fel a 37. percig, így közel volt az egyenlítő találat. Fülöp Diána gólja azonban bebiztosította a vendégsikert, miután az egyébként végig jól védő Terdik Tamara védte be lövését. Ezzel a győzelmével a gyulai csapat hozta a papírformát, de a fővárosi gárda sem szégyenkezhet, hiszen az eddig lejátszott két mérkőzésén lendületes futsalt produkáltak, melynek köszönhetően bizonyították, hogy helyük van a legjobbak között. Női Futsal NBI. 3. forduló. TFSE – Gyulai Amazonok 3-5 (1-2) Budafok, Fonyódi Sportcsarnok Vezette: Török - Apkó - Urgyán Gyulai Amazonok: Palócz Mónika-Fülöp Diána, Kurai Nikolett, Heidt Edina, Balogh Noémi Cserék: Molnár Ágnes, Sovány Liza, Bálint Rebeka, Erdélyi Angéla Edző: Molnár Zoltánné TFSE: Terdik Tamara – Bobok Csilla, Bagdi Csilla, Janicsek Zsanett, Winternitz Katalin Cserék: Bede Anett, Bede Anna, Koch Fruzsina, Kajdy Janka, Winternitz Anna, Závogyán Csilla , Molnár-Sáska Ildikó Edző: Csopaki István Gólszerzők: Bagdi Csilla (2), Bobok Csilla illetve Erdélyi Angéla (2), Heidt Edina, Balogh Noémi, Fülöp Diána Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné: - Mindenképpen 3 pontért utaztunk Budapestre, ennek megfelelően a mérkőzés elején már próbáltunk nyomást gyakorolni ellenfelünkre. Némi hiányérzetem van a helyzetkihasználás miatt, de bízom benne, hogy hamar visszarázódunk az NB I ritmusába. Sokkal jobban játszott a csapat, mint előző héten, ezért gratulálok minden játékosnak a sikerhez. Ellenfelünknek további sok sikert kívánok az első osztályban, véleményem szerint sok csapatnak fognak még borsot törni az orruk alá.