Álomdöntő a hölgyeknél
2015.03.01 | 08:34
Álomdöntő a hölgyeknél HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE - ASTRA HFC 13:30 Kiskunfélegyháza, Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Kujbus, Viczián, Puskás, Flinta A hölgyek fináléjában összejött az álomdöntő, hiszen a két legerősebb csapat találkozik vasárnap kora délután. Az Astra immáron negyedszerre játszhat döntőt, amiből a két legutóbbit megnyerte. Ellenfelének, a Hajdúböszörménynek ez lesz az első fináléja, pedig tavaly a pályán kiharcolta a döntőbe kerülést, de egy jogosulatlan játék miatt kiestek a Tolnával szemben. Ami az esélyeket illeti, nehéz megjósolni, ki emelheti magasba a serleget a végén. A nagyobb rutin és az eredmények az Astra mellett szólnak, ráadásul hazai pályán játszhatnak. A HTE mestere is úgy nyilatkozik, hogy ellenfelük a toronymagas esélyes, de ha azt vesszük, hogy egy hete a bajnokság rájátszásának első meccsén találkoztak, ahol a Böszörmény idegenből hozta el a három pontot, nem arról árulkodik, hogy nem lennének egyenlők az esélyek. Pillanatnyi forma dönthet, a kérdés, hogy a kulcsjátékosok milyen napot fognak ki. Simonyi András, HTE: - A finálé toronymagas esélyese az Astra, ezt mindenki tudja, aki a női futsalt nyomon követi. Ellenük már szoros eredményt játszani is bravúr kategória, ezért is vagyunk büszkék arra, hogy a mostani szezonban egyszer sikerült már legyőznünk őket és a két szoros vereség miatt sem kellett szégyenkeznünk. A döntőbe jutással hatalmas tettet hajtottak végre játékosaink, hiszen az élvonalban újoncok vagyunk és vezetőink az elődöntőbe jutást tűzték ki célul és három élvonalbeli csapatot legyőzve jutottunk el a végső ütközetig. Azt gondolom, 3-4 gólnyi differencia van az Astra javára, de nyomaszthatja őket az esélyesség terhe, így el tudom képzelni, hogy kevesebb lesz a végén a különbség. Sportemberként nem mondhatok mást, mint azt, hogy a végsőkig fogunk küzdeni azért, hogy méltó vetélytársai legyünk a címvédőnek. Dombó János, Astra: - Óriási örömnek tartjuk, hogy negyedik alkalommal jutottunk a fináléba. Mindent elkövetünk, hogy zsinórban harmadszor is magunknál tarthassuk a kupát. Kétesélyes a mérkőzés teljesen. Egy meccsen bármi megtörténhet. Tiszteljük az ellenfelünket. Tudjuk, hogy nagy feladat áll előttünk! Aki nem tudja a helyszínen mkövetni a mérkőzést, az a sport 2-n élőben megtekintheti. Sport1-2_logo

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00