Alapszakaszgyőztes a Haladás
2021.02.12 | 13:10
Az NB I-es futsalbajnoskág 13. fordulójából elmarad meccset, rangadót pótolt a Haladás VSE: a nagy rivális Berettyóújfalu verte nagy csatában – az első félidőben még a vendégek vezettek 1-0-ra, végül a HVSE nyert 3-1-re.

Az éllovas fogadta a második helyezettet – az alapszakasz-győzelem volt a rangadó tétje. A szombathelyiek az eltiltását töltő Dávid Richárd személyében egy kulcsemberükre nem számíthattak.

Haladás VSE–MVFC Berettyóújfalu 3-1 (0-1).
Szombathely, Haladás Sportcsarnok
Vezette:
 Wittner - Juhász - Ibriksz - Kubicsek

HVSE: Alasztics – Darrieer, Hajmási, Dróth, Vas.
Csere: Gyimesi, Kovács M., Nagy K., Horváth P., Simic, Sipos G., Gerencsér, Szakasitcs, Vidák.
Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon.

Berettyóújfalu:
 Mezei – Horváth N., Szabó, Da Silva.
Csere: Sándor, Diece, Rézműves, Nagy I., Sidnei, Nagy D., Gál, Sipos R.
Edző: Mullor Cabrera Sergio.

Gólszerzők: Nagy K. (29), Vidák (30.), Hajmási (38.), ill. Darrieer (17., öngól).

Kiállítva: Sidnei (34.).

Nagy lendülettel kezdtek a felek – gyorsan bemelegedett mindkét kapus. A vendégek pedig rögtön jelezték, hogy nem félnek, ezt kemény belépőkkel adták a hazaiak tudtára. Persze érkezett a válasz szombathelyi oldalról. Gyilkos tempót diktált a Haladás, letámadott, igaz, a vendégeknek sem okozott gondot a sebesség. A percek múlásával kissé lehiggadtak a csapatok, nagyobb figyelmet fordítottak a védekezésre. Dróth közeli lökete a felső lécen csattant – nagy szerencséje volt a Berettyónak. Juanra mester kérte ki először az idejét – talán az nem tetszett neki, hogy a csapata nem tudja befejezni a támadásait. Teljesen kiegyenlített, parázs csatában gyűrték egymást a csapatok – és gyűltek a faultok mindkét oldalon. Az első félidő hajrájában a Berettyó szerzett vezetést egy roppant szerencsés góllal: egy szögletből belőtt labda változtatott irányt Darrieeren, és pattant be a kapuba – öngól. Majd vissza is állt a vendég, és kihúzta kapott gól nélkül a szünetig.

Fordulás után sem lassítottak a csapatok. És egyre feszültebb lett a hangulat. Nyomott keményen a Haladás, de a Berettyó kontráiban is volt veszély. És csak egyenlített a Haladás: Dróth csinálta meg a helyzetet, amelyet az ifjú Nagy Kevin váltott gólra okosan (29. perc: 1-1). És nem állt le a HVSE. Simic lövése a felső lécről pattan a bal kapufára. Vidák azonban közelről nem hibázott, bombagóllal zárta le a kontrát (30. perc: 1-1). Óriási feszültség szabadult fel a hazai kispadból. Időt is kért a vendég. Majd felpörgette a játékát. Minden egyes labdáért óriási küzdelem zajlott. Korán vészkapusra váltott a Berettyó – most a Haladás kényszerült védekezésre. Forrtak az indulatok, a vendégek légiósa, Sidnei lett kiállítva két sárgával. Közben a Haladás sorra vezette ki a kontráit, de Vidák és Vas is komoly ziccert rontott. Hajmási viszont a 38. percben pontot tett a meccs végére: erőszakosan megharcolt egy labdáért, majd a kapus lábai között a hálóba gyötörte (3-1). A hátralévő időben mindent egy lapra feltéve rohamozott a Berettyó, de nagyszerűen, olykor önfeláldozóan védekeztek a hazaiak – ha pedig kellett Alasztics védett.

Komoly meccset, óriási csatát nyert meg a Haladás, másodszor is legyőzte legfőbb riválisát – így az élen zárja az alapszakaszt.

Forrás: Tóth Gábor/vaol.hu

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30