Alapszakasz győztes az MVFC
2019.01.26 | 14:12
Alapszakasz győztes az MVFC RUBEOLA FC CSÖMÖR - MVFC BERETTYÓÚJFALU 1-6 (0-3) Csömöri Sportcsarnok Vezette: Kovács G, Futó, Nyekita Csömör: Varsányi Á - Apatíni, Viz, Józsa, Miletics Csere: Németh M, Tősér, Beke, Dauner, Várkonyi, Husz, Varsányi B Edző: Takó Csaba MVFC: Mezei - Javi Sanches, Rábl, Szabó, Gál Csere: László, Daróczi, Amilcar, Harmati, Trencsényi, Nagy D, Takács, Rafinha Edző: Sergio Cabrera Góllövők: Varsányi B, illetve Szabó 2, Javi Sanches, Rábl, Gál, Harmati 9432bda5-7d37-40b7-97d3-68a388f2c102A mérkőzés elején rögtön magához ragadta az irányítást az MVFC, magabiztosan, gyorsan, jól játszott a csapat és a fölény gólokban is megmutatkozott. Rábl szerezte meg a vezetést, majd Javi és Szabó Péter találataival három gólos előnyre tett szert a bihari gárda. A Csömör elég gyakran feltolta támadásban kapusát, Varsányit, hogy vészkapus játékot játszanak, ám csak helyzetig jutottak el, gólig nem.
A szünet után kicsit visszavett a tempóból az MVFC, valamivel többet birtokolhatta a labdát a Csömör, de az MVFC így is pár labdaérintés után gyorsan el tudott jutni ellenfele kapujáig. A félidő felénél egy közvetett szabadrúgás után Gál talált be, majd Szabó Péter duplázott, amire hamar jött Varsányi Botond szépítése. A Csömör továbbra is próbálkozott a vészkapus játékkal, ám ezúttal inkább labdatartásra használták ezt a játékelemet. A találkozó végén a sérülésből visszatért Harmati állította be a végeredményt.

A Berettyóújfalu magabiztosan szerezte meg a három pontot Csömörön. Az első félidőben magasabb sebességi fokozatban játszottak Trencsényiék, a másodikban kicsit visszavettek, ám végig az irányításuk alatt tudhatták a találkozót. Ezzel a győzelemmel az MVFC matematikailag is bebiztosította az alapszakasz győzelmét.