Alapszakasz győztes az ETO
2016.03.08 | 09:19
Alapszakasz győztes az ETO Kemény csata, óriási taktikai harc, biztos ETO győzelem. 2-1-es vezetést követően az utolsó perc előtt kettőre nőtt az Győr előnye, amit azonnal kozmetikázott vészkapus játékból a Berettyó. A 3-2-es győzelemmel behozhatatlan az ETO előnye a bajnokságban, így a tavalyi címvédő az utolsó 2 fordulótól függetlenül az élről várhatja a futsal bajnokság rájátszását! A hazai futsal két legnagyobb fellegvárának csúcsrangadóját tartották a győri Magvassy Sportcsarnokban, végül a várakozásnak megfelelően a Rába ETO szerezte meg a győzelmet egy végletekig izgalmas hajrában. A győri gólokat Seidler, Jaison és Solano szerezték A 3. percben gyorsan vezetést szerez az ETO, kapu elé ívelt labdát Seidler vette le fejjel, harcosan megtartotta azt, majd az üresen maradt kapu bal felső sarkába vágta a labdát (1-0). Fél perccel később ismét Seidler lendületben, lövése  a bal kapufát érintve vágódott mellé. 1401_dsc_8601 Irányítja a játékot az ETO, de a Mezei-Vill kontrái gólveszélyesek, Komáromi szerzett labdát, majd a jobb szélről alig lőtt mellé. A 7. percben majdnem egyenlítenek a vendégek, Rábl kapott jó ütemben egy indítást, Tóth Gyula lábbal védte a kapura lövést. Nem kímélik egymást a csapatok, keményebb a meccs a megszokottnál. Egyenlít Trencsényi a 8. percben, Dávid legurított szabadrúgását Trencsényi emelte kapura, Tóth testéről pattant a labda a győri kapuba (1-1). Sokat nem kellett várni az újabb hazai gólra, 10 másodperccel később Jaison lőtte ki hat méterről a bal alsót, Amrani passzát értékesítve (2-1). Lendületbe jött a meccs, maximumra pörögtek a csapatok. de csak pár perces fellángolás volt, visszavesznek a tempóból a csapatok. 11. percben Vulovic lábáról az utolsó pillanatban lopja le a labdát lövése előtt Harnisch, majd Klochko lövésébe nyúl bele Tóth a győriek kapusa. Az gólt követő időkérés jót tett a vendégeknek, rendkívül zártan és agresszíven védekeznek, ezért főleg a mezőnyben folyik a félidő derekától a játék. A hajrára sem változott az eredmény, egy gólos előnnyel zárják az első félidőt a riválisok. Hasonlóan folytatódott a szünet után a játék, nagy csata, egyéni párharcok, és óriási küzdelem minden labdáért és a helyzet kialakításért. De sokáig nincs tiszta helyzet, vagy újabb gól. A 25. perc elején Tóth Jaison felé tartó kidobását Klochko fejelte majdnem a saját kapujába, majd Vulovic lövéseibe vetődnek bele kétszer is Juanráék. Jaison buktatásáért járó szabadrúgás után Alex lövésébe lépnek bele, majd Szabó elől ment nagyot Amrani. A 26. percben Harnisch lőtt fölé, majd ugyanezt teszi Sánta a jobb szélről. A 27. percben Dávid Richárd szép mozdulattal ollóz a győri kapura, de Tóth Gyula rajta volt a lövésen. Felváltva vannak már a 30. perc felé helyzetek és megmozdulások, vajon melyik csapat szerzi meg az újabb találatot? Végre gyönyörű akció a Győrtől, Amrani emel elegánsan Seidler elé, aki az oldalhálót találja el. A másik oldalt Klochko lövése alig kerüli el a bal alsó sarkot, majd Szabó Péter távoli bombáját Tóth tornássza ki. A 31. percben Alex lövése csattan nagyot a bal kapufa melletti palánkon, de nincs gól. A 32. percben Trencsényi nagy helyzetben lőhet kontrából kapura, Tóth bravúrral védi ki a kapuba tartó lövést. Mindkét csapat szeretné végre eldönteni a találkozót, a 32. percben Alex száguldott el a jobb szélen, gurítását éppen hogy csak meg tudták a gólvonal előtt állítani. 1398_dsc_8562   A hajrára igazán látványos és az örök riválisokhoz illő lett a rangadó, de ez inkább a helyzetek számában mutatkozott, továbbra sem találtak be a kapukba a játékosok. A 37. percben Sáhó fejelte le a labdát Seidler elé, aki azonnal kapura tüzelt kissé szorongatott helyzetből, Tihanyi testével védi ki a lövést. Vészkapus játékra váltanak a vendégek, három perccel a vége előtt. Ebből a 39. percben fegyelmezetten és agresszív letámadást nagyszerűen használó ETO labdát szerzett, Amrani hozta fel a labdát, majd Solano a bal szélről csavart a jobb felső sarokba (3-1). Kockáztatott az egyenlítésért a Berettyó, óriási gólt szereznek még ugyanebben a percben, Dávid passzát Klochko vágta a kapuba (3-2). Alex szerez labdát, majd Seidler passzát az oldalhálóba lövi. Az utolsó felívelést Alex próbálta befejelni, a kapuba is jutott a labda, de a bírók nem adták meg a gólt. Izgalmas lett a vége, azonban az ETO megérdemelten szerezte meg újabb győzelmét. Jordi Illa Solé: Nagyon jó Berettyót győztünk le, gratulálok a játékosaimnak a pályán mutatott teljesítményét, valamint az Alapszakasz győzelemért! Sajnos nem sikerült több gólt szereznünk a hazai közönség előtt, azonban úgy gondolom, hogy megérdemelten tartottuk itthon a 3 pontot egy harcos mérkőzésen. RÁBA ETO - MVFC-BERETTYÓÚJFALU 3-2 (2-1) ETO: Tóth Gy. - Solano, Juanra, Harnisch, Seidler Csere: Alex, Sáhó K., Jaison, Amrani, Farkas B., jakatics Á., Alasztics M., Matkovics G. Vezetőedző: Jordi Illa Solé MVFC: Tihanyi - Trencsényi, Szabó, Rábl, Dávid Csere: Nagy, Klochko, Gál, Komáromi, Vulovic, Sánta, Mezei Vezetőedző: Turzó József  Gólszerzők: Seidler (3), Jaison (8), Solano (38), illetve Trencsényi (8), Klochko (38)  forrás: eto.hu [gallery ids="56321,56324,56326,56329,56330,56333,56334,56335,56338,56341,56342,56343,56346,56348,56351,56354,56357"]