Ajándék 3 pont a Mezeinek a Fraditól!
2017.03.04 | 10:07
Ajándék 3 pont a Mezeinek a Fraditól! Mind a két oldalon akadtak hiányzók, hiszen a hazaiaknál Nagy és Karacs nem állt rendelkezésre, míg a vendégeknél Rábl és Kondás töltötte eltiltását, így ők a lelátóról figyelhették társaikat. FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA–MVFC BERETTYÓÚJFALU 3–7 (2–1) Népliget, 200 néző. Játékvezetők: Kovács (Tihanyi, Moldván) FTC: Borsi – Safar, Komáromi, Birinyi, Andorka Cserék: Sikur (k), Szabó Zs., Horváth B., Cséka, Szegő, Lak, Kulik Vezetőedző: Csernai Gábor MVFC: László M. – Kovács I., Gál I., Trencsényi, Szabó P. Cserék: Tihanyi (k), Nagy B., Magyar Sz., Nagy I., Harmati, Nagy D., Békési Vezetőedző: Moga Flavius Góllövők: Safar (15.), Horváth B. (18.), Szabó Zs. (28.), ill. Szabó P. (13.), Kovács I. (28., 30.), Szabó Zs. (29., öngól), Gál I. (34., 37.), Harmati (39.) Mind a két oldalon akadtak hiányzók, hiszen a hazaiaknál Nagy és Karacs nem állt rendelkezésre, míg a vendégeknél Rábl és Kondás töltötte eltiltását, így ők a lelátóról figyelhették társaikat. A találkozó egy kis ünnepséggel kezdődött. A hazaiak köszöntötték a magyar futsal egyik alapítójt, Pintér Róbert, aki évekig dolgozott a zöld-fehéreknél és a héten ünnepelte 70. születésnapját. Ekkor kevesen gondolták, hogy ez lesz a találkozó első félidejének egyik legizgalmasabb eseménye. 17124576_1612429582104460_1099695062_n Igazán egyik csapatnak sem volt nagy tétje, ami érződött is a mérkőzésen. Békésen indult az összecsapás, egyik fél sem ment bele a nagy rohanásba, türelmesen és kényelmesen játszott, így nagy dolgok nem történtek. A kapuk alig forogtak veszélyben, de mégis valaki helyzetbe került, akkor a kapusok rendre a helyükön voltak. A gólcsend a 13. Percben tört meg, amikor Szabó egy erőszakos labdaszerzést követően szép csel után pöckölt a hazai kapuba. A vezetést követően sokáig nem örülhettek, mert a Fradi két perc alatt két pontrúgásból fordított. Előbb Sáfár helyezett okosan egy szabadrúgást a kapuba, majd Horváth talált be közelről egy szögletet követően, így a vendéglátók mehettek minimális előnnyel szünetre. A fordulást követően nem sokát változott a játék képe, javarészt mezőnyjáték folyt a pályán, egy-egy lehetőséggel, bár a Fradi volt az aktívabb. Az események a félidő közepére pörögtek fel. Egy szép hazai támadást követően Szabó volt jó helyen, aki megduplázta a Ferencváros előnyét. Ekkor kevesen gondolták, hogy a Mezei innen kiüti ellenfelét, talán még ők maguk sem. Ami innen következett, az maga a rémálom volt a hazaiak számára. Épphogy felkerült az eredményjelzőre a harmadik Fradi gól, már szépített is a Mezei Kovács révén, majd újabb fél perc múlva egy szerencsés öngóllal egalizáltak. Ekkor még nem volt vége a vendéglátók kálváriájának. A hazaiak röviden szabadítottak fel, és Kovács rögtön büntetett, így Trencsényiék két perc alatt fordítottak. A zöld-fehéreket szemmel láthatóan megfogta a gyorsan jött gólok, és teljesen elvesztették a fonalat, amit kihasználtak a vendégek. Gál szerzett labdát az ellenfél térfelén, és ha már ott járt, góllal fejezte be a támadást. Ekkor ahogy számítani lehetett rá jött a vészkapus játék a hazai oldalon, de nem hozott eredményt, viszont egy újabb bekapott gólt igen, Gál ívelt az üres kapuba. Ekkor Csernaiék visszahozták kapusukat, de még nem volt vége a kapott góloknak. Harmati adta meg a kegyelemdöfést az utolsó percben, beállítva a 7-3-as végeredményt. A Fradi 30. Percig jól játszott, és úgy tűnt, végre győzelmet ünnepelhetnek, de aztán jött egy két perces rövidzárlat és a teljes összeomlás, amit a rutinos Berettyóújfalu kihasznált, így végül könnyedén vitte el a három pontot a Népligetből, amit a Ferencváros odaajándékozott nekik. 17141478_1612429588771126_711432097_n