Adminisztrációs hiba befolyásolta az NB II Középcsoport végjátékát
2016.05.28 | 15:26
Adminisztrációs hiba befolyásolta az NB II Középcsoport végjátékát A Pécs a közép csoport bajnoka! A Kinizsié az ezüst, míg a harmadik helyre befutott a Vác!   Közép csoport PAFC-MITRE - PTE PEAC FUTSAL 5-6 (3-1) 20:00 Piliscsaba, VM KASZK Szakképző Iskola Az utolsó fordulóra maradt a bajnoki címet eldöntő találkozó, ahol mind a két fél az éremért küzdött. A hazaiak a bronzért, míg a vendégek az aranyért. A tétnek megfelelő volt az érdeklődés, hiszen közel teltház volt a csarnokban. A helyszínen tekintették meg a Dunakeszisek is a találkozót, akik sorsa ettől meccstől függött, míg a Fradisták lehetséges ellenfél nézőbe érkeztek. A találkozó jó iramban kezdődött, ahol nem nagyon puhatolóztak a felek, rögtön egymásnak estek, így lüktető játék alakult ki. Lehetőségek adódtak mind a két oldalon, de a kapusok jól állták a sarat. Az első gólra a hatodik percig kellett várni, ekkor egy hazai szögletfigura hozott eredményt. A folytatásban is maradtak az izgalmak. Helyzetek mind a két oldalon, de a rohanásból a hazaiak jöttek ki jobban. Egy pécsi labdavesztést követően a vendéglátók használták ki ellenfelük hibáját és már kettő volt az előny. A vendégek nem estek össze, és a hajrá előtt egy gyors kontrát követően már összejött a gól. A hátralévő időben már óvatosabbak voltak a csapatok, de a vendégek ismét elkövettek egy hasonló hibát, mint az előző gólnál, amit a csabaiak egy gyönyörű sarkazós góllal használtak ki, így megnyugtató előnnyel mehettek pihenőre. A fordulást követően nagyot változott a játék képe. A hazaiak visszaestek, míg a pécsiek sokkal jobban pörögtek, mint ellenfelük, így nem volt meglepő, hogy 5 perc alatt egalizáltak, két újabb kontrát követően. A két gól felszabadította a pécsieket és csak idő kérdése volt, hogy mikor szerzik meg a vezetést is. Ez a félidő derekán következett be, de sokáig nem örülhettek, mert a Piliscsaba egy távoli lövéssel egyenlített. Ez az eredmény mind a két csapatnak jó lett volna, de a pécsiek nem akartak semmit a véletlenre bízni, így tovább rohamoztak, és kétszer is mattolták ellenfelüket, így nagyon közel kerültek céljukhoz. A PAFC ment előre becsülettel és jött is a szépítés, de az egyenlítésre már nem maradt idejük, így a Pécsé lett a három pont és vele együtt a bajnoki cím is. A vereség azt jelentette a hazaiak számára, hogy lecsúsztak a dobogó harmadik fokáról. Sokan nem értették, hogy mi miatt esett vissza a hazai alakulat, de mint a meccs végére kiderült, a vendéglátók számára szünetben derült ki, hogy egyik játékosuk 5. sárgáját kapta legutóbb, így jogosulatlanul szerepel a találkozón, így vélhetően mindegy mi lesz a pályán elért eredmény, ami szemmel láthatóan megfogta őket. Azért különösen sajnálatos az eset, mert egy jó színvonalú találkozót láthattak a nézők, ami végig sportszerű volt, részben köszönhető a jó játékvezetésnek is, akik az elején megfogták a felfokozott hangulatot a pályán, és kézben tartották a mérkőzést. Ami még sajnálatosabb, hogy az NB II –es csoportok legélesebb versenyében végül mondhatjuk, hogy nem a pályán dőlt el a bajnokság sorsa. A Pécs a Kincsem Lovasparkkal találkozik a bajnoki rájátszás elődöntőjében. Méhes Norbert, a PAFC edzője: - Nagyon csalódott vagyok. Egy remek első félidő után, a külső körülmények tudatában már nem tudtuk ugyan azt a teljesítményt nyújtani a második félidőben. Gratulálok a Pécsnek a bajnoki címhez, és sok sikert kívánunk nekik a rájátszásban. Hári József, a Pécs csapatvezetője: - Véleményem szerinte nagyon jó meccset játszottunk. Az első félidő nagyon nagy iramú volt, ahol rengeteg helyzetet kihagytunk, és hátul figyelmetlenek voltunk. A kulcsa a mérkőzésnek az volt, hogy 2 gólos hátrányban sem adtuk fel, és hittünk benne, hogy tudunk fordítani, főleg hogy számunkra a döntetlen is kedvező lett volna. Volt tartásunk, és 3-3 után felszabadultan tudtunk játszani, aminek meglett az eredménye. Boldogok vagyunk, hogy újoncként megnyertük a közép csoportot. Nagyon várjuk a rájátszást, ahol természetesen szeretnénk jól szerepelni.   GARVITTAX - VÁC FUTSAL SE 4-8 (2-4) A vendégek számára volt csak tétje a mérkőzésnek. A váciaknak mindenképpen nyerni kellett, hogy megmaradjon a remény a bronzéremhez, és szurkolni a Pécsnek a Piliscsaba ellen. A Vác annak ellenére, hogy nem a saját kezében volt a sorsa bizakodó volt, és hozta, ami tőle elvárható volt. Szoros első félidőt követően a hajrában két gólos előnyre tettek szert, amit a fordulás után növelni tudtak, így hozták a kötelezőt. Ráadásul a Piliscsaba kikapott, így a Vác végül felléphetett a dobogó harmadik fokára.   BRAND MISSION TOLNA-MÖZS - ROMHÁNY SE 10-1 (5-0) A vendégek igen foghíjasan, mindössze egy cserével érkeztek az összecsapásra, így nem nagyon volt kérdőjel a három pontot illetően. A hazaiak ezt ki is használták, és már az első játékrészben eldöntötték a találkozót, hiszen ekkor 5-0 állt az eredményjelzőn. A Tolna a folytatásra sem állt le, és tovább rohamoztak, így végül nagyarányú győzelmet arattak. A vendégek erejéből azért egy becsületgólra futotta   VÁROSGAZDA UP. AKADÉMIA - INTER CDF SE 9-5 (4-2) A találkozó egyetlen tétje az volt, hogy a hazaiak gólfelelőse, Simonyi szerez-e gólt, és bezsebeli a gólkirályi címet. A kérdésre igen hamar választ kaptunk, hiszen a kezdéskor kiderült, hogy nincs benne a hazai csapat keretében, így a Kinizsi játékosával, Bita Lászlóval társ gólkirályként zárt. A mérkőzés a papírformának megfelelően alakult. A hazaiak döcögős játékkal is könnyedén nyerték meg a jól küzdő Inter elleni összecsapást. A Városgazda a középmezőnyben, míg az Inter az utolsó helyen zárt.   Nyugati csoport CORVINUS-TOTALLSPORT.COM – TFSE 7-3 (4-1) Az egyetemi rangadó tétje az volt, hogy a TF győzelme esetén megszerzi a 4. helyet, míg a hazaiak a 6. pozíciót. A vendégek nem túl jó előjelekkel érkeztek, hiszen elmúlt három meccsüket elbukták (a sereghajtó ellenit nem számolva), nem voltak valami jó formában. Ezt a találkozón is igazolták. A Corvinus az első percektől kezdve jobban játszott, és remek helyzetkihasználásának köszönhetően magabiztos előnyre tett szert az első játékrészt követően. A TF hiába próbálkozott, mindössze egy gólig jutott. A fordulás után a játék képe nem változott. A vendégek próbálkoztak, a hazaiak meg a gólokat szerezték, így a jó iramú meccsen megérdemelten nyert ilyen arányban is a Corvinus. A hazaiak hatodikként, míg a TF ötödikként zárt.