A VESZPRÉM KIHAGYTA, A HALADÁS BERÚGTA HELYZETEIT
2016.05.30 | 23:39
A VESZPRÉM KIHAGYTA, A HALADÁS BERÚGTA HELYZETEIT Nem tudta ledolgozni az első félidőben összeszedett négygólos hátrányát az 1. Futsal Club Veszprém a Szombathely ellen az NB I felsőházi rájátszásában. Két fordulóval a végelszámolás előtt a bronzéremért küzdő Szombathelyi Haladást fogadta az ötödik Veszprém. A bakonyiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, akik folyamatos nyomás alá helyezték ellenfelüket. Sorra alakították ki helyzeteiket, ám azok értékesítésével hadilábon álltak. Nem úgy a Szombathely, amely Öreglaki távoli lövésével vezetéshez jutott. Két perc sem telt, amikor a válogatott játékos megduplázta a különbséget. A szombathelyiek a folytatásban is kíméletlenül kihasználták ellenfelük hibáit, a szünet előtt még Gyurcsányi és Hegyesi is megzörgette Sárdi hálóját. A második játékrész is bakonyi lehetőségekkel indult, de azok sorra kimaradtak. A Veszprém játékából hiányzott a kellő gyorsaság, s labdabiztosság. Tatai aztán megtörte a jeget, de azonnal jött a válasz Hajmásitól. Tatai újra betalált, s Tar is eredményes volt, de egyenlíteni már nem sikerült. Sőt, Hajmási a legvégén megint gólt jegyzett. Pénteken újabb hazai bajnoki vár a Madarász-csapatra, a második helyen álló Dunaferr érkezik a Március 15. utcai csarnokba. Futsal NB I, rájátszás az 1-6. helyért, 8. forduló: 1. FC Veszprém–Haladás 3-6 (0-4) Veszprém, 400 néző. Vezette: Tamási, Horváth. Veszprém: Sárdi – Németh I. P., Tatai, Boromisza G., Tar. Csere: Schmidmajer (kapus), Finta, Bognár, Boromisza D., Püspök, Gunther, László. Vezetőedző: Madarász János. Haladás: Tyukász – Gyurcsányi, Horváth, Hegyesi, Öreglaki. Csere: Gyimesi (kapus), Vidák, Németh II. P., Matyi, Rácz, Sipos, Németh E., Hajmási. Vezetőedző: Lódi Tamás. Gólszerzők: Tatai (29., 33.), Tar (37.), illetve Öreglaki (12., 14.), Gyurcsányi (16.), Hegyesi (17.), Hajmási (31., 40.). Forrás: vehirsport.hu