A vereség ellenére az FK örülhetett Marosvásárhelyen
2015.03.25 | 08:13
A vereség ellenére az FK örülhetett Marosvásárhelyen Elvesztette a vásárhelyi csatát az FK, de mégis megőrizte második helyét a tabellán. Szőcs László megsérült. A Székely Medvék szurkolócsapatának hangja uralta a vásárhelyi sportcsarnokot, a termlabdarúgó bajnokság alapszakaszbeli utolsó rangadójának első perceit viszont egyik sem a két csapat közül. A házigzdák a télen jelentősen megerősödtek, hiszen három olyan sportoló (Nuno Miguel, Ferreira Lentra és Carlos Alberto) is náluk szerepel, akik korábban már voltak a klub játékosai. Habár Mánya is óriási helyzetet lőtt mellé a második percben, a házigazdák is többször próbára tették Kleint, illetve Nuno Miguel százszázalékos ziccert bombázott mellé. A játékrész közepén azonban négy gól is esett gyors egymásutánban. Răducu spiccel szerzett vezetést (Klein ebbe is beleért), de két perc múlva Mihály szabadrúgása után Mánya lőtte ki a pókhálót a bal felsőből, egy percre rá pedig Csoma Ferenc törhetett egyedül kapura, előbb a kapufát találta telibe, de a visszapattanót a hosszúba küldte. Még ugyanabban a percben Răducu tíz méterről bombázott a léc alá, megint egyenlő volt. A 13. percben jött a baj, Szőcs ütközött Miguellel, a vállát fájlalva többet nem tudott pályára lépni. Az első félidő végén egygólos előnnyel mehettek pihenni a vásárhelyiek, szép kombináció után Gherman volt eredményes. Előtte és utána Mánya, illetve Mihály révén az FK kihagyott két kisbüntetőt is, mindkettejük lövését védte Carlos Alberto. Fordulás után Gherman megint betalált, egyre jobban felszívta magát a hazai csapat, hiszen hatgólos győzelem kellett nekik ahhoz, hogy megelőzzenek a tabellán. Biró lábszárral csúszott neki a kapufának, mindenkiben meghűlt a vér – később ugyan visszaállt, de ő sem tudott csodát tenni, sajnos az FK-nak már annyira sem ment, mint az első félidőben, a kontrákat sem tudták értékesíteni a kék-sárgák, pedig olyan is volt, hogy Kovács és Csoma ketten vezethették rá Carlosra... Vészkapusos játékra váltott a City 'Us, ennek sajnos eredménye lett, Csoma Alpár góljával már 5-2 volt oda, Jakab Zoltán időkérést követően kapust cserélt, Péter váltotta Kleint, de Nicușan őt is mattolta. Egy könnyen megítélt hatméterest (kapusunk hozzáért Miguel lábához, nem tűnt egyértelműnek, mégis befújta a Sorescu-Gherman páros) Gherman váltott gólra (7-2), s már csak egy gól kellett ahhoz, hogy elkerüljenek a táblázaton. Hatalmas csata folyt a pályán, az utolsó percben Csoma Ferenc a hatosunkból emelte a labdát az üresen maradt vásárhelyi kapuba, de még ekkor sem nyugodhattunk meg, mert Nicușan kezdés után azonnal belőtte a nyolcadikat. Az utolsó másodpercekben Carlos elhibázta a kapunk előtt a lehetőséget, így csak öttel kapott ki az FK, a City 'Us nem tudott előzni. A második hely bebiztosításához az is kell, hogy vasárnap 18 órakor az FK megverje azt a Dunărea Călărași-t, ami ősszel meglepetésszerű győzelmet aratott ellene. Ehhez a mainál egy jobb játékra és telt házra van szükség a sportcsarnokban. Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 21. forduló Marosvásárhelyi City 'Us – FK Székelyudvarhely 8–3 (3–2) Gólszerzők: Răducu (8., 11.), Gherman (16., 24., 34. - utóbbi nagybüntetőből), Csoma Alpár (31.), Nicușan (34., 40.), illetve Mánya (10.), Csoma Ferenc (11., 40.) City 'Us: Carlos Alberto – Gherman, Răducu, Stoica, Ferreira Lentra. Csere: Csoma Alpár, Nuno Miguel, Dobre, Nicușan, Al-Ioani. Edző: Kacsó Endre FK: Klein – Mihály, Mánya, Szőcs, Szécsi. Csere: Péter Róbert (kapus), Csoma Ferenc, Biró, Szabó, Kovács. Edző: Jakab Zoltán Sárga lap: Al-Ioani, illetve Csoma Ferenc, Péter Róbert.  - Katona Zoltán, Udvarhelyi Hiradó -

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00