A végére elfogyott a Göcsej ereje és érvényesült a papírforma
2016.12.02 | 08:03
A végére elfogyott a Göcsej ereje és érvényesült a papírforma A férfi futsal NB I 10. fordulójában a bajnok Győr ellen sokáig tartotta magát a zalai együttes, de a végén a rutin és a nagyobb tudás győzött. Göcsej SK – Rába ETO 1-8 (1-3) Zalaegerszeg, 300 néző Jv: Tamási Péter (Vass I., ifj.Imrő J.) Göcsej SK: Balikó, Tóth, Gugcsó, Apatini, Horváth D., Csere: Gorjanácz, László, Horváth E., Szőke, Németh, Edző: Bagó Gábor Rába ETO: Tóth, Juarra, Drahovszky, Harnisch, Jaison, Csere: Vinas, Davide, Leandro, Seidler, Dávid, Bognár, Vas, Edző: Marcos Angulo Gólszerzők: Gugcsó (öngól), Németh, Tóth (öngól), ill. Jaison (2), Vas (2), Drahovsky, Harnisch IMG_2164 A késői kezdés ellenére viszonylag sokan voltak kíváncsiak a Rába ETO zalaegerszegi vendégjátékára. A találkozó felvezetéseként a szurkolók által hozott plüssállatok lepték el a játékteret, amit a klub a Zala Megyei kórház gyermek osztályának lakóinak ajánl majd fel. Hírnevéhez hűen kezdett a vendégcsapat és szinte odaszegezte a zalaiakat a kapujukhoz. A Göcsej kontrákkal próbálkozott, de kevés sikerrel. A győriek futószalagon gyártották a helyzeteket. A félidő felénél kijött a szorításból a hazai csapat és Németh erős lövésénél Tóthnak kellett bravúrral védenie. A 11. percben Gugcsó szerencsétlenül ért bele egy győri lövésbe és a labda a jobb sarokba kötött ki. Fél percen belül egy kijátszott támadás végén Jaison duplázta meg a győriek előnyét (0-2). A 14. percben Németh került újra helyzetbe, de közelről leadott lövése alig ment mellé. A 16. percben Gorjanácz remek passzából Németh szépített (1-2). A félidő végén Szőke fejesét tolta szögletre a vendégek kapusa. Az utolsó fél percben Vas növelte kétgólosra a győri előnyt (1-3). Bátran kezdtek a hazaiak és veszélyes támadásokat vezettek.  A vendégek a vezetés tudatában nehezen pörögtek fel. Balikó kapus is remekelt, de a másik kapuban Tóthnak is rendesen akadt munkája. A 29. percben egy kontra végén Vas csavart Balikó mellett a zalai kapuba (1-4). A vendégek felpörgették a második tíz percet és a 32-ben Drahovsky bevetődve szerzett újabb gólt (1-5). A mérkőzés hajrájában a válogatott Harnisch Ákos egy egyéni szóló után parádés emeléssel ragadtatta tapsra a közönséget és társait (1-6), majd röviddel később a brazil Jaison szerezte meg csapata hetedik gólját.  A hátralévő időben szétesett a hazaiak játéka és csak a vendégek pontatlanságán múlott a nagyobb arányú különbség. Bagó-Gábor-1Bagó Gábor: - Az eredmény ellenére azt gondolom tisztesen helytálltunk. Nagyon sokáig két gól különbség volt a csapatok között. Sajnos ameddig az NB I-be egy illetve kettő edzés lehetőségünk van, addig nem tudunk közelebb kerülni az élcsapatokhoz. Így is úgy érzem, erőn felül teljesítenek a fiúk és szívből gratulálok az eddig elért eredményekhez! marcos-angulo_2016-09-03 Marco Angulo: -Örülök, hogy a BL után győzelemmel folytathattuk a bajnokságot és mindenkinek lehetőséget tudtam adni. Remélem a Zalaegerszeg problémái mielőbb megoldódnak és maximálisan tudnak majd a bajnokságra koncentrálni. Jóna István  IMG_2171