A vártnál szorosabb lett a rangadó
2016.04.18 | 23:03
A vártnál szorosabb lett a rangadó A címvédő Rába ETO változatos, izgalmas találkozón háromgólos győzelmet aratott a Haladás ellen az élvonalbeli futsalbajnokság rájátszásának első fordulójában. Rába ETO-Haladás 7-4 (3-2) Győr, NB I-es férfi futsalmérkőzés, rájátszás, 200 néző. V.: Farkas B., Zimonyi. ETO: Matkovics - Juanra, Seidler, Jaison, Alex. Csere: Drahovsky, Harnisch, Amrani, Solano, Sáhó, Jakatics, Farkas B., Tóth Gy. Edző: Jordi Illa. Haladás: Tyukász - Gyurcsányi, Horváth P., Hegyesi, Öreglaki. Csere: Vidák, Németh P., Sipos, Hajmási, Németh E., Matyi, Rácz B., Gyimesi. Edző: Lódi Tamás. Gsz.: Alex (2., 39.), Seidler (18., 22., 36.), Jaison (20.), Drahovsky (29.), ill. Horváth P. (1.), Vidák (7., 31.), Öreglaki (24.). Az alapszakasz első két helyezettje találkozott az élvonalbeli futsalbajnokság rájátszásának első fordulójában, ennek ellenére nagyon kevesen, mintegy százötven-kétszáz szurkoló várta csupán a kezdő sípszót a győri Magvassy-csarnokban. Ennél azért több nézőt érdemelne a győri együttes, amely sokadik bajnoki címére készül. Alaposan belekezdtek a csapatok, a vendégek első támadásukból gólt szereztek, a 2. perc elején azonban már a Haladás kapujában táncolt a labda, Alex egyenlített. (1-1). Kezdett mezőnyfölénybe kerülni a Rába, ám a 7. percben Vidák nagy lövéssel juttatta ismét előnyhöz a vendégeket. (1-2). Jó volt az iram, az ETO támadott többet, többször csak a kapufa mentette meg a Haladást a góltól. A hajrában azonban két szögletet követően fordítottak a hazaiak. Előbb Seidler, majd Jaison lőtt nagy gólt, mindkétszer Juanra sarokrúgása után. (3-2). Szünet után gyorsan növelte előnyét az ETO, de egy kontragóllal visszajött a meccsbe a Haladás (4-3), s lendületbe jött a vendégcsapat. Rákapcsoltok a győriek is, kapujuk elé szegezték ellenfelüket, de Tyukász mindent hárított. Egészen a 29. percig, ekkor Drahovsky lövése talált utat a jobb alsó sarokba. Nem adta fel a Haladás, vészkapus játékra váltott a vendégcsapat, s Vidák szépített. (5-4).  A hajrában Seidler, majd Alex lőtt saját térfeléről gólt az üresen maradt vendégkapuba, így az ETO végül három góllal győzte le az amúgy jól futsalozó szombathelyi csapatot. Jordi Illa: - Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, az is lett. Nem játszottunk rosszul, de nem szabad támadásban ennyit hibázni, több gólt kaptunk kontrából. Az ellenfél kapusa, Tyukász egészen parádés teljesítményt nyújtott. Lódi Tamás: - Megpróbáltuk megnehezíteni a címvédő dolgát, talán ez sikerült, de dühös is vagyok, mert olyan gólokat kaptunk, hogy az már szinte fájt. Gratulálok az ETO-nak, megyünk tovább, hiszen tudtuk, hogy nekünk nem ezt a mérkőzést kellett megnyernünk. Szeitz Tibor, Kisalföld