A TFSE igazi rangadót nyert a Pécs ellen
2016.10.06 | 17:38
A TFSE igazi rangadót nyert a Pécs ellen Minden héten kiemelt tudósítást adunk a négy NB II-es csoport úgynevezett csúcsmérkőzéséről. A harmadik fordulóban a Nyugati csoportban a TFSE - PTE PEAC találkozót emeljük ki. TFSE: Szűcs – Bakay, Kavalecz, Horváth M, Póta Csere: Sztranyovszky, Faragó, Csernay, Meggyes, Lieszkovszky, Demeter, Balazsin Edző: Póta Balázs PTE PEAC: Kéllai – Kőnig, Vénosz, Pöszmet, Kovács A Cserék: Varga T, Dobos T, Spannenberger, Horváth G Góllövők: Bakay, Póta, Sztranyovszky, Balazsin illetve Vénosz 2, Kovács A A TFSE beszámolója a mérkőzésről: Tegnap este csapatunk a Pécsi Tudományegyetem legjobb futsalosait fogadta "hazai" közönség előtt Üllőn. A jóslatok alapján nagyon nehéz ellenfélnek ígérkezett a pécsi egylet, hisz tavaly megnyerték az NBII Közép csoportját és a "final4"-ban sem vallottak szégyent. Mi pedig egy kiábrándító pofon után szerettünk volna megérkezni a bajnokságba végre. Jelentem megérkeztünk. Persze megint késett a vonatunk, az első félidőben hoztuk a BME elleni lassú, körülményes, szembeszökően nehézkes játékunkat. Vezetett is az ellenfél, mi meg csak a langyos vízben evickéltünk és örülhetünk, hogy a porta a helyén volt. Szűcs Lajos az első félidőben és aztán az egész meccsen valami olyan teljesítményt nyújtott, amire Magyarországon nagyon kevesen képesek. Mondani szokás, hogy meccsben tartotta a csapatot. Félidő 0:1. Még a második félidő eleje is szürke volt egy kicsit, talán görcsösebb szürke. Kaptunk még egy gólt. 0:2. Aztán elkezdődött valami. Végre a srácok egymásért kezdtek játszani, csúsztak másztak, akartak. Póta mester szépített egy remek egyéni akció végén. Aztán megkaptuk a harmadikat. Jött az "ötanégy", először Balazsin járt túl a vendég kapus agyán, majd Bakay pókhálózott közelről. 3:3. Aztán jött az utolsó perc és Sztranyovszky, aki Balazsin labdáját pofozta be a hosszún és döntötte el a találkozót. 4:3.