A TFSE a Gyula ellen sem hibázott!
2019.10.20 | 23:01
A TFSE a Gyula ellen sem hibázott! TFSE SZERTARSPORT.HU – GYULAI AMAZONOK 4-2 (2-1) Fáy utca, 50 néző Játékvezetők: Apkó, Dobó, Vámos TFSE: Ősz – Tell, Folk, Halászi, Pádár Cserék: Gruber, Winternitz, Bagdi, Bobók, Molnár-Sáska, Bokor Edző: Horváth Gábor Gyula: Pakócz – Fülöp, Balogh, Molnár, Kurai Cserék: Mázik, Bálint, sovány, Szerb Vezetőedző: Molnár Zoltánné Sárga lap: Gruber Piros lap: Kurai Gólszerzők: Pádár (2), Folk, Bokor illetve Sovány (2) 72882802_1254794431367060_7646681605393612800_n A TF számított az esélyesnek, hiszen listavezetőként várta a vasárnapi összecsapást, de a Gyula úgy érkezett a fővárosba, hogy megpróbálja megtörni a hazaiak jó sorozatát. Ennek megfelelően szervezetten és fegyelmezetten védekeztek, ami remekül működött. Jól zártak hátul, amivel nem tudott sokáig mit kezdeni a vendéglátó. Ráadásul a Gyula erejéből nem csak a védekezésre futotta, hanem veszélyes kontrákat vezetett. Több gólt is szerezhettek volna, de Ősz a helyén volt és több esetben bravúrral védett, de a játékrész közepén már ő is tehetetlen volt, és Sovány egy gyors kontra végén megszerezte a vezetést. A gól után még bátrabbak lettek a gyulaiak, de nem tudták növelni az előnyüket, ami meg is bosszulta magát. 13. percben előbb Folk egalizált, majd nem sokkal később Pádár már a hazaiakat juttatta előnyhöz. A szünet előtt egyenlíthetett volna a vendégcsapat, de ezúttal sem sikerült túljárni a hazai kapus eszén, így minimális TF előnnyel mehettek szünetre a csapatok. 73294652_2435743770025895_3236968408335515648_n A második játékrészt is jól kezdték a vendégek, de gólt ismét az egyetemisták szereztek. Ezúttal is a gólfelelős, Pádár volt eredményes, aki kettőre növelte az előnyt. A mérkőzés nem sokkal később, a félidő derekán dőlt el. Egy hazai szabadrúgást Bokor váltott gólra, aki a hosszú kapufánál volt szemfüles. Ekkor érződött, hogy nincs az Amazonokban annyi, hogy innen visszajöjjenek rutinos ellenfelükkel szemben. Ennek ellenére küzdöttek és a hajrában jött is a szépítés, egy jogos hatméterest követően, amit Sovány váltott gólra. A hátralévő időben már a hazaiak okosan tartották a labdát, így a győzelmük nem forgott veszélyben. 72623838_390344148577145_6801372285660823552_n Ahogy a beharangozóban írtuk, Tell és Pádár jelentheti a különbséget, és ez ezen a mérkőzésen így is történt. Tell hátul, míg Pádár elől hozták a szokásos, rutinos játékukat, és vezérletükkel zsinórban ötödik győzelmüket aratták, amivel továbbra is az élen állnak. A Gyula az első félidőben akár több góllal is vezethetett volna, és akkor egy izgalmasabb második félidőre kerülhetett volna sor, de ezt már soha nem fog kiderülni. Horváth GáborHorváth Gábor, TFSE: - Gratulálok a lányoknak az újabb győzelemhez! Ha jobban gazdálkodunk a helyzeteinkkel, akkor megnyugtatóbb arányú győzelmet is arathattunk volna. Egyre több tudatosság van a játékunkban, sok szép helyzetet dolgoztunk ki, ennek is köszönhetően. Dolgozunk tovább, haladunk az úton, de még rengeteg teendőnk van. A Gyulának sok sikert kívánok a továbbiakban! 2019_vezetőedző_Molnár_Zoltánné Molnár Zoltánné, Gyula: - Csalódott vagyok, mert benne volt a pontszerzés ebben a találkozóban. A csapat rengeteg helyzetet puskázott el, a kulcsmomentumokban rendre rosszul döntöttünk. Sajnálom az elveszített pontokat.