A szerbek nyerték a második meccset
2024.03.01 | 13:45

Férfi U19-es futsalválogatottunk a szerdai 1-1-es döntetlen után csütörtökön 3-1-es vereséget szenvedett a szerbek elleni kecskeméti felkészülési mérkőzésen.

A mieink szerdán közelebb álltak a győzelemhez, mint a vendégek, de a helyzeteink kimaradtak, így be kellett érnünk a döntetlennel. A csütörtöki visszavágó is kiegyenlített játékot hozott, de a szerbek ezúttal jobban használták ki a helyzeteiket és a mieink hibáit.

A 17. percben kerültünk hátrányba, majd a második félidő elején a vendégek egy kontratámadásból duplázták meg az előnyüket. Bár a játékrész közepén Bognár Martin találatával sikerült szépítenünk, a hajrában már kockáztatnunk kellett, öt a négy ellen támadtunk, ám az utolsó másodpercekben a szerbek lőttek egy üres kapus gólt, amellyel bebiztosították a győzelmüket (1-3).

– Hasonló mérkőzést játszottunk, mint tegnap, kiegyenlített, döntetlen közeli meccs volt ez is, de ezúttal inkább a szerbek akarata érvényesült. A vereség ellenére néhány játékelemben sikerült javulnunk, de a helyzetkihasználással ismét hadilábon álltunk, ráadásul elkerülhető gólokat kaptunk. Alakul a csapatunk, jó társaság kovácsolódott össze, biztos vagyok benne, hogy sokat tudunk még előrelépni a jövőben – mondta Frank Tamás szövetségi edző.

Magyarország-Szerbia 1-3 (0-1)
Kecskemét, Meszi István Sportcsarnok
Vezette: Bottyán-Borbás - Kakuk - Fehérvári

Magyarország: Tóth Barnabás - Jászberényi Péter, Bognár Martin, Győri Balázs, Juhász Viktor Márk
Cserék: Jeney Búcsú, Varga Zoltán, Novák Dániel, Körmendy Gábor, Magyari Csaba, Pintér Ákos, Molnár Dániel, Kovács Benjamin, Hajnal Norbert, Nguyen Nhat Duy
Edző: Frank Tamás

Szerbia: Mitic - Dorovic, Lazarevic, Stolic, Bundalo
Csere: Makivic, Vasojevic, Krstic, Barisic, Medan, Todosijevic, Musovic, Lazic, Durdevac
Edző: Marko Gavrilovic

Góllövők: Bognár Martin 33., illetve Durdevac 17', Musovic 22', Durdevac 40'

Forrás: Mlsz.hu

2024.04.29 | 13:30
2024.04.27 | 11:00