A Szekszárd visszahozta az esélyt
2019.05.06 | 12:42
A Szekszárd visszahozta az esélyt Az elődöntő második mérkőzését a HTE várhatta kedvezőbb helyzetből, miután Bonyhádon 2-0-ra megnyerte a párharc első összecsapását. A hazaiak számára rémálom-szerűen kezdődött a találkozó: a vendégek rögtön az első percben vezetést szereztek, egy labdaszerzést követően Megyeri kapta a labdát és lőtte ki éles szögből a kapu felső sarkát. A HTE-nek szinte azonnal esélye nyílt az egyenlítésre, Tell Zsófia indult meg a szekszárdi kapu felé, majd Pádár Anitának passzolt, aki önzetlenül visszakészítette a játékszert, a helyzetet azonban nem sikerült gólra váltani. A játékrész első felében a HTE birtokolta többet a labdát, a Szekszárd inkább a védekezésre fektette a hangsúlyt, aminek meg is volt az eredménye, a hazaiak ugyanis a labdabirtoklás ellenére igazán veszélyes helyzeteket nem tudtak kialakítani.

59454937_2603455449724777_6790393610517872640_n

A böszörményieken érződött az idegesség, sok pontatlansággal játszottak. A félidő vége felé egyre többet támadtak a vendégek, és főként távoli lövésekkel veszélyeztették a böszörményi kaput. Az utolsó percben a HTE végezhetett sarokrúgást, Megyeri azonban labdát szerzett és a HTE kapuja felé indult. Pádár próbálta megakadályozni, megmozdulását azonban szabálytalannak ítélte a játékvezető, és kiállította a hazaiak játékosát. Az utolsó fél percet kivédekezte a Böszi kapott gól nélkül. Mivel nem telt le a két perc, a második félidőt is létszámhátrányban kezdte a hazai csapat. A sárga mezesek kihasználták a fölényt, és Vaskovets Mariia révén megszerezték második góljukat, egy perc múlva pedig Ganczer Hajnalka találatával háromgólosra növelték előnyüket. Az utolsó percben Kota Gabriella szabadrúgásgóljával szépítettek a hazaiak, a végeredmény így 3-1-es szekszárdi győzelem lett. 59252967_2010964345679392_4530228050943541248_n Hajdúböszörményi TE–Szekszárd FC 1–3 (0–1). Hajdúböszörmény, Vezette: Takács I. (Erdélyi, Kovács Z.) HTE: Torma – Tell, Bokor, Pádár, Folk Zs. Csere: Nagy A., Kota, Mogyorósi, Farkas É., Benkő, Szilágyi M. Edző: Quirikó Vivien. Szekszárd: Hargas – Megyeri, Vaskovecs, Buchmüller, Beke. Csere: Kágyi, Jarova, Horváth K., Ganczer. Edző: Micskó Márk. Gólszerzők: Kota (40.), illetve Megyeri (1.), Vaskovecs (22.), Ganczer (23.). Kiállítva: Pádár (20.). Quiriko VivienQuirikó Vivien: - Az első mérkőzéshez képest halovány teljesítményt nyújtottunk. A Szekszárd kevés helyzetből tudott három gólt szerezni, mi pedig a kevés lehetőségünknél rendre rossz döntést hoztunk vagy pontatlanok voltunk. Ennek ellenére az első félidőben még éreztem esélyt a fordításra, a kiállítással viszont megpecsételték a sorsunkat. A harmadik mérkőzésen az elsőhöz hasonló, sokkal koncentráltabb játékra lesz szükség.