A Sporting tartalékolva is meggyőző volt
2018.04.21 | 08:19
Az első félidőben eldöntötte a továbbjutást a Sporting, a szünet után kisebb szerencsével szorosabbá tudtuk volna tenni a mérkőzést a fináléra tartalékoló portugálok ellen, de egyedül a győri nevelésű Sáhó Kristóf tudott betalálni a portugál bajnok kapujába. A csodás győri közönség előtt nem sikerült újabb meglepetést okozni - írja az eto.huA Sporting jutott a fináléba
Szinte alig kezdődött el az elődöntő, Merlin és Cardinal góljaival két gólos előnyre tett szert a tavalyi döntős Sporting. Javi Rodriguez azonnal időt kért, ami jót tett a csapatnak. Azonban hiába rendeztük sorainkat, a portugálok sokkal veszélyesebbek voltak a kapura, igaz már két Sáhó lövést, illetve Juanra löketét is bravúrral védte a Sporting kapusa Marcäo. Sajnos Cardinal duplázni tudott a 11. percben, amivel megszerezte a portugáloknak a harmadik találatát, amivel tulajdonképpen eldőlt a döntőbe jutás sorsa. Két perccel később Cavinato lőtt sakk-matt helyzetben a győri kapuba 0-4, majd a vészkapus játékra váltott győriek hibáját kihasználva Diogo emelt az üres győri kapuba a 20. percben. Ennek köszönhetően 5 gólos portugál vezetéssel fordultak a csapatok a szünetben. A folytatásban kiegyenlítődött a játék. A győriek több kapufát is lőttek, helyzetekig is eljutottak, a szenzációs győri közönség segítségével nagyot küzdöttek a szépítő találatért. Sáhó Kristóf jobb szélről leadott kapáslövésével nagy erővel juttatta a labdát a Sporting hálójába, ezzel megszerezte az ETO első történelmi góljunkat a Futsal Cup Final Fourban! Az 1-6-os végeredményt egy magyar védelmi hiba végén állította be Dieguinho (1-6). A Rába ETO 6-1-re kikapott a Sporting CP csapatától az UEFA Futsal Kupa négyes döntőjének első napján, így vasárnap a bronzéremért lép pályára. A győriek jóvoltából először szerepel magyar együttes a sorozat négyes döntőjében. A döntőben a tavaly is szerepelő Sporting a késő esti spanyol házi elődöntő - a címvédő Inter Movistar és az FC Barcelona összecsapásának (2:1) - győztesével az Inter FS-sel mérkőzik vasárnap, míg a győriek ellenfele a vesztes Barcelona lesz. [gallery ids="99165,99166,99167"] Rába ETO- Sporting CP 1-6 (0-5) Zaragoza, Príncipe Felipe csarnok Vezette: Ondřej Černý (CZE), Angelo Galante (ITA), Saša Tomić (CRO), Maria Cinta Marin Pastor (ESP) ETO kezdő: Alasztics – Dávid R., Klacsák B., Sáhó K, N. Rolón Cserék: Klcsó G., Juanra, Gerard, Bognár B., Tama Á., Papp B., Györfi B. Vezetőedző: Javi Rodriguez Sporting kezdő: Marcão - Pedro Cary, João Matos, Alex Merlim, Cardinal Cserék: André Sousa, Divanei, Diogo, Déo, Caio Japa, Dieguinho, Diego Cavinato, Pany Varela, Fortino Vezetőedző: Nuno Dias Gólszerzők: Alex Merlim (1.), Cardinal (3., 11.), Cavinato (13.), Diogo (20.), Dieguinho (38.), illetve Sáhó (35.)   Megmutatjuk a találkozót teljes egészében.