A spanyolok nélkül nem volt ellenfele a Győr a Fradinak
2018.03.17 | 12:29
A spanyolok nélkül nem volt ellenfele a Győr a Fradinak A Futsal NBI Alapszakasz az Elek Gyula Arénában lejátszott záró mérkőzésén 4-1-es vereséget szenvedett a FTC Futsaltól az erősen tartalékos ETO. Alex mellett sérülés miatt Juanra is, valamint öt, a győri kerettel készülő fiatal is hiányzott U20-as válogatott behívó miatt, emellett Dávid R. is sérülten vállalta a játékot. Magabiztos Fradi vezetés az első félidőben, a két gólos hátrányt nem sikerült ledolgozni, sőt újabb hazai találat után 4-1 lett a vége. FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA–RÁBA ETO 4–1 (3–1) Elek Gyula Aréna, 150 néző. V: Juhász, Tamási, Imrő FTC: Tóth Gy. – Safar, Komáromi, Szabó Zs., Keresztury Csere: Vámosi (k), Juhász, Andorka, Horváth B., Jenei, Dénes, Bencze, Vattamány.  Játékos-edző: Safar Tony ETO: Alasztics – Klacsák, Gerard, Sáhó, Bognár Csere: Klicsó (k), Kovács M., Végh A., Kalló, Juanra, Dávid, Fülöp.  Vezetőedző: Javi Rodriguez Góllövő: Szabó Zs. (6.), Vattamány (14., 15.), Juhász (33.), ill. Klacsák (20.)

Az első félidőben könnyű gólokkal kísértetiesen megismétlődött az ősszel Győrben megesett három gólos hátrány, azonban most a Fradi uralta jobban a meccset. A későbbiekben kiegyenlítődött a játék, több ígéretes győri helyzettel folytatódott a küzdelem, de a Győrből átigazolt Tóth Gyula remekül védett, csak Klacsák tudott válaszolni a szünetig a hazai találatokra. A második játékrészben összekapta magát az ETO, azonban hiába küzdöttek azért, hogy a mérkőzésbe visszajöjjenek, a negyedik FTC találat eldöntötte a péntek esti győztest. A Fradi 10 év után győzte le az ETO-t ismét, a győriek ugyanúgy nem gyújtottak értékelhető játékot, mint a Rubeola elleni kupameccsen, ami nem jó előjel a hazai rájátszásra és a BL Final Fourra. Fotó: Németh Andrea [gallery ids="98224,98227,98228"]