A Rubeolát is legyőzte a Nyíregyháza; 2,6 mp-es győztes gól
2021.11.09 | 20:32

Az NB II Keleti csoportjában az újonc Nyíregyháza tovább folytatta a csodáját, és a csoport topfavoritját, a Rubeolát is legyőzte! Lássuk, mi történt ezen a találkozón, és a többin, amik közül az egyik 2,6 másodperccel a vége előtt dőlt el.

Fordulatos találkozót rendeztek Gyöngyösön, ahol a Mád a mérkőzés közepén 4-2-re vezetett, sőt, négy perccel a vége előtt még 5-4-es előnyben volt, de az utolsó három percben egyenlíteni és a találkozó során először – de a legjobbkor – fordítani is tudott, Bihari Dávid a 40. percben szerezte meg a győztes gólt.

A csupán egy cserével felálló Nyírség is az utolsó pillanatokig tudta tartani magát otthon a Csenger ellen, de egy szerencsés góllal 2,6 (!) másodperccel a vége előtt sikerült kicsikarnia a győzelmet a vendégcsapatnak, amely 2-1-re nyert és megtartotta negyedik pozícióját.

Idegenben is kötelező volt a győzelem a Maglódnak a Nyírbátor otthonában, és már az első percben betalált. A 24. percig pedig négyre növelte az előnyét, végül 5-2-re nyert, ezzel holtversenyben az élen áll.

Kiesési rangadót játszanak Domaszéken, ahol a hazai csapat, a DAFC Szeged tudta megszerezni a szezonbeli második győzelmét, és ezzel nemcsak riválisát, a Miskolcot hagyta el három pontra, hanem megelőzte a Mádot is. Albert Csaba egymaga öt gólt vágott a találkozón!

A hétfői játéknapot a forduló rangadója zárta. Az egyaránt veretlen Rubeola és a Nyíregyháza nagyszerű találkozót játszott egymással. Előbb Józsa Tamás, majd Schrancz Balázs találatára is tudott válaszolni a vendégcsapat, pedig utóbbi gólszerző kiállítását is megúszta a két perc emberhátrányban a hazai együttes. A mérkőzés hőse azonban nem egy Rubeola-játékos, hanem Kovács Béla lett, aki a két egyenlítő találata után a 39. percben a győztes gólt is megszerezte. A Nyíregyháza ezzel az egyik riválisát leszakította, és a Maglóddal holtversenyben vezet, de ennek a három csapatnak még lesznek nagy csatái a szezonban!

FÉRFI FUTSAL NB II, KELETI CSOPORT, 8. FORDULÓ

Gyöngyös – Mád 6-5 (Gulyás 2, Marosi, Timon, Reich, Bihari, ill. Bodnár 2, Spéder, Szűcs, Irhás)
Nyírség – Csenger 1-2