A remek első félidőnek köszönhetően nyert az Újpest!
2021.09.22 | 13:11

Ahogy a beharangozóban írtuk, érdekes meccsre volt kilátás a Nyírgyulaj újpesti vendégjátékánál, és nem is kellett csalódnunk. A hazaiak nagyon fogadkoztak, hogy bizonyítsák, a veszprémi fiaskó csak kisiklás volt, és annál sokkal jobb teljesítményre képesek. Ennek megfelelően kezdtek a lila-fehérek és viszonylag hamar két gólos előnyre tettek szert. Jól és kreatívan játszottak, ami mellé jó helyzetkihasználás is párosult, így kiváló első félidőt produkálva már-már úgy tűnt, eldőlt az összecsapás, hiszen 4-0 állt az eredményjelzőn.

Ezek ismeretében senki nem számított arra, ami a térfélcserét követően történt. A Nyírgyulaj szűk két perc alatt három gólt is jegyzett, és visszajött a mérkőzésbe egy gólra zárkózva. Amit a lilák egy játékrész alatt felépítettek, az néhány másodperc alatt odalett. A Nyírgyulaj természetesen vérszemet kapott, de a hazaiak némiképp tudták fékezni ellenfelüket, egy újabb góllal. A félidő derekán aztán ismét zárkózott a Lovas-legénység, így izgalmas utolsó 10 percre volt kilátás. A következő gólt az Újpest szerezte, így biztos volt, hogy a vendégeknél érkezik a vészkapus játék, amit általában jól is játszanak és ez ezúttal sem volt másképp. Sikerült viszonylag hamar szépíteni, így ismét egy gólra voltak az egyenlítéstől. A lehetőségeik meg is voltak rá, de ezúttal nem jött össze, így végül ha nehezen is, de megőriztek egy gól előnyt Horváth Benedekék, és megnyerték ezt a nagyon fontos meccset.

A Nyírgyulaj adott egy félidő előnyt ellenfelének, amit Németh Péter tanítványai remekül használtak ki. Az újpestiek ezzel a sikerrel felléptek a középmezőnybe.

ÚJPEST FC-220 VOLT – NYÍRGYULAJ FUTSAL 6-5 (4-0)
Újpest, 150 néző
Játékvezetők: Futó, Sipos, Urgyán

Újpest: Vámosi – Lucas, Szeghy, Suscsák, HarnischCserék: Tyukász – Németh, BéresR., Sánta, Nehéz, Horváth, Ricardo, Panyi, Béres D.
Vezetőedző: Németh Péter

Nyírgyulaj: Dobó – Szőcs, Vlasovych, Orosz, Matheus
Cserék: Opre – Petró Szabó, Krajnyák, Borbíró, Tóth, Csoma, Domokos, Tamás
Vezetőedző: Lovas Norbert

Sárga lap: Suscsák illetve Szőcs, Orosz, Csoma

Gólszerzők: Lucas (2), Suscsák (2), Sánta, Nehéz illetve Orosz, Szőcs, Tóth, Vlasovych, Matheus