A Nyíregyháza elvette a Hali veretlenségét
2023.09.30 | 12:45

Pénteken a címvédő Haladást fogadta az A’Stúdió Futsal Nyíregyháza. A hazaiaknál a beteg Petró Martin és az eltiltott Kovács Róbert nem játszhatott. A Tiszavasvári úti csarnokban kiváló hangulat fogadta a csapatokat.

Remekül kezdtek a nyírségiek, és a 4. percben a vezetést is sikerült megszerezni. Maneca tette tovább egy szép csel után sarokkal a labdát, Öreglaki Norbert pedig közelről a kapuba passzolt, 1-0. Próbált egyenlíteni a Haladás, de Gagyi négyszer is nagyot védett rövid időn belül. A 8. percben Dróth bombáját is kitolta a Stúdió kapusa a léc alól, és próbált kontrázni a Nyíregyháza. Jól védekeztek a hazaiak, a vendégek trénerének időt is kellett kérnie. A 15. percben Luiggi lövésénél a kapufáról pattant ki a labda, majd az újabb próbálkozását Gagyi ütötte ki. Végül megőrizte előnyét a Nyíregyháza a szünetig.

A második félidő Öreglaki helyzetével indult, de mellé pörgetett. A 23. percben Vatamaniuc-Bartha volt szabálytalan a gólhelyzetben induló Gregoryval szemben, kiállította a szombathelyi játékost a játékvezető. A szabadrúgást Gregory mellé bombázta. Dávid is centikkel lőtt mellé egy akció végén, majd Alasztics védett nagyot. A 27. percben megduplázta előnyét a Stúdió! Egy szabadrúgást Dávid Richárd gurított le Gregorynak, aki a felső sarokba lőtt nagy erővel, 2-0. Lakatos László tette próbára kétszer is a vendégek kapusát, hárított a hálóőr, a másik oldalon Dróth a kapufát találta el. Rutainak sem volt szerencséje, a felső lécről pattant ki a labda, Maneca pedig mellé lőtt.

A vendégek mindent egy lapra téve levitték kapusukat, a 34. percben szépítettek is, Dróth lőtt a kapuba, 2-1. Maneca lőtt saját térfeléről centikkel az üres kapu mellé, majd Dávid is mellé emelt. A 38. percben Luiggi találta el a felső lécet, majd Gagyi védett nagyot. Űzte, hajtotta a közönség a csapatot, és a 39. percben aztán jött a harmadik hazai gól! Maneca remek passza után Gregory lőtt a kapuba, 3-1. Másodpercekkel később Dávid Richárd szerzett labdát és az üres kapuba emelt, beállítva a 4-1-es végeredményt.

FOTÓALBUM

A Nyíregyháza az első csapat, mely idén legyőzte a Haladást.

Á Stúdió Futsal Nyíregyháza–Haladás VSE 4-1 (1-0).
Nyíregyháza, 300 néző,
Vezette: Szűcs - Szabó - Vilmányi

Nyíregyháza: Gagyi – Öreglaki, Costa, Dávid, Rodrigues.
Csere: Szabó, Krajnyák, Kovács G., Urr, Lakatos, Kovács Á.
Edző: Lovas Norbert.

HVSE: Alasztics – Szalmás, Dróth, Vatamaniuc-Bartha, Vas.
Csere: Homlok (kapus), Kovács M., Luiggi, Knizs, Sipos, Körmendy, Fehér, Arnon, Rutai.
Edző: Ferraz Conde Felipe.

Gólszerzők: Öreglaki (3.), Costa 2 (26., 39.), Dávid (40.), ill. Dróth (44.).