A Monor győzelmével fellépett a dobogóra.
2014.02.28 | 00:00

MMSZ SE - VASAS FUTSAL 2-11 (2-3)
Bár a mérkõzés elõtt azt írtuk, hogy lehet szorosabb lesz a találkozó, a végére azért konstatálhattuk, hogy nem véletlenül van akkora különbség a tabellán a felek között, mint amekkora. Mondhatjuk ezt a meccs egészét nézve, de a szünetig még jól tartották magukat a monoriak, csak 3-2-es elõnnyel ment a Vasas a szünetre. A második félidõben aztán robbantott a piros-kék csapat, és végül 11 lõtt gólig jutott. A vendégek legeredményesebb játékosa az új igazolás, a háromgólos Molnár Péter volt. Gyõzelmével a Vasas megtartotta esélyét a keleti bajnoki címre, míg az MMSZ a kilencedik helyen zárta a szezont.

ENERGIA SC GYÖNGYÖS - ÓZD VÁROSI SE 9-3 (6-0)
Felemás szezont zár a Gyöngyös, ezt mutatja eddigi mérlegük is: 8 gyõzelem, 1 döntetlen, 8 vereség. A szezon végén azonban most egy szép gyõzelemmel jelentkeztek a tabellán elõttük álló Ózd ellen, már a szünetre 6-0-s elõnnyel mentek. A második játékrész már kiegyenlítettebb volt, azt a játékrészt nem is nyerte meg a hazai csapat, 3-3-s döntetlennel zárult. Gyõzelmével a Gyöngyös három pontra feljött a Bábolna mögé, és az utolsó fordulóban pont velük játszanak, ha nyernek, akkor pedig meg is elõzik õket. Az Ózd valószínûleg marad majd a negyedik pozícióban.

MVFC BERETTYÓÚJFALU - MONORI SE 4-7 (1-1)

Jó tavaszi teljesítményének, de a Bábolna visszaesésének is köszönheti a Monor, hogy egy fordulóval a vége elõtt a harmadik helyen áll. Na, meg a Gyöngyösnek, akik legyõzték az Ózdot, amivel a Monor megkapta a lehetõséget az elõrébb lépésre. A szünetig azonban nem sikerült megszerezni az elõnyt idegenben, 1-1 volt az elsõ félidõben. A második játékrészben aztán már tudtak gólokat lõni Simon Zsolték. Háromgólos elõnybe kerültek, ami után még feljött egyre a Berettyó, de öt perccel a vége elõtt már újra hárommal mentek. A végén még egy gólváltás történt, ami kialakította a 7-4-es végeredményt. A Berettyóújfalu kettes csapata így minden bizonnyal a hetedik helyen zárja a szezont.

SZTE EHÖK SE - BÁBOLNA NATURAL MEAT FC 5-4 (2-1)
Már fordulókkal ezelõtt biztos volt, hogy az utolsó helyen zárja a szezont a Szeged, ez azonban nem akadályozta meg õket abban, hogy szépen búcsúzzanak a bajnokságtól. Bár meggyengült a Bábolna tavaszra, de azért õk voltak a találkozó esélyesei, de a szünetre már hazai elõnnyel mentek a felek. A második játékrész Ferenczi András - Ábel Péter különcsatát hozott, mindketten mesterhármasig jutottak, de mire a vendégek játékosa eljutott harmadik találatáig, addigra már ötnél járt az SZTE. Bár feljött ezzel a végén a Törökszentmiklós, végül mindhárom pontot Szegeden hagyta, aminek köszönhetõen az ötödik helyre csúszott vissza, a szegediek pedig így tényleg szépen tudtak búcsúzni a szezontól.