A mérkőzés előtt és alatt is zárva volt a pécsi kapu
2017.10.01 | 13:25
A mérkőzés előtt és alatt is zárva volt a pécsi kapu A mérkőzés hivatalos kezdési időpontja előtt 5 perccel érkezett meg a Széchenyi csarnok portása, s emiatt a csapatok kénytelenek voltak több mint 1 órát a szabadban levegőzni.. A sajnálatos eset miatt több mint 40 perces csúszással indult útjára a labda. Szerencsére ez a kínos közjáték sem szegte kedvét a pécsi és paksi futsalos hölgyeknek, s nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe.
22184790_1718568631509830_1270108869_n
Női NB II, Nyugati csoport, 1.forduló
PTE -ÁOK - Petőfi SE - Atomerőmű SE 2-0 (2-0) Pécs, Széchenyi Csarnok, 50 néző Játékvezetők: Resch András - Maml Zoltán - Oláh József
PTE: Molnár Andrea - Tyrdal Tea Marie Synnove Gjerland, Müller Zsófia, Maláti Dalma, Ystad Birgit Csere: Schóber Sára, Kurucz Kitti Edző: Reisz Josua
Atomerőmű SE: Heitzmann Nikolett - Marosi Ildikó, Marosi Julianna, Debreceni Kata, Maláti Gréta Csere: Magyarné Horváth Zsuzsanna, Wahl Ramóna, Bajor Alexandra Kata, Kovács Mónika Szandra, Kovács Zsuzsanna, Koloh Regina, Balogh Gréta Edző: Horváth György Gólszerző: Ystad Birgit (2)
Ahogy azt várni lehetett a pécsiek birtokolták többet a labdát, de Horváth György szokásához híven jól megszervezte csapata védekezését, s a kontráikban is sok veszélyt lehetett felfedezni. Az 5.percben Maláti Gréta hozta helyzetbe Marosi Juliannát, aki hatalmas helyzetben elhibázta a lehetőséget.
A vendégek ezt követően is támadásban maradtak, s Koloh Regina átlövését magabiztosan védte a PTE hálóőre, a másik oldalon pedig Müller vállalkozott hasonlóra, de Heitzmann résen volt.
Debreceni Kata szabadrúgását követően -amelyet bravúrral hárított Molnár Andea- Reisz Josua kikérte idejét, s próbálta felrázni futsalosait.
22184811_1718625148170845_515786194_n
Maláti Gréta elemi erejű bombáját remek mozdulattal ütötte ki a pécsi kapus, majd egy jól begyakorolt, mutatós szabadrúgáskombinációt követően Kovács Mónika közelről tévedett néhány centimétert.
Érett az Atomerőmű vezető gólja, de a rengeteg kihagyott helyzet megbosszulta magát és a 13. percben a norvég Ystad Birgit remekül fordult le őrzőjéről és nem okozott gondot számára a hálóba juttatni a labdát.
Nem sokkal később ugyanő megduplázta góljai számát miután jobboldalról elemi erejű bombája a rövid felsőbe landolt.
Ez a számukra kedvezőtlen momentum sem szegte az Atomerőmű játékosainak kedvét akik mindent megtettek a szépítés érdekében, de Maláti Gréta előretörése után az extázisban védő Molnár eszén nem tudott túljárni.
A második félidőben Debreceni lövését védte a PTE nagyszerű kapusa, aki a kipattanónál imádkozott, hogy Marosi Julianna ne találja el jól a labdát. Fortuna Istenasszonya nagyon szeretheti az egyetemistákat, mert az igen agilis támadó nem tudott betalálni.
Az ASE szakosztályvezetője Orosz József folyamatosan biztatta játékosait, már amikor engedtük, mert a sportvezető felkérésünkre számtalan fotót készített a futsal-hungarynek. Játékban nem volt különbség a mérkőző felek között, sőt a helyzetek száma alapján a vendégek is vezethettek volna, de a kapu előtt rendre rossz megoldást választottak.
Müller Zsófi távoli bombájánál Heitzmann Nikolett bizonyította jó formáját, s Horváth György 31.percben időt kért, s egyre többször jutottak el a pécsi kapuig tanítványai.
A hajrában egy sarokrúgást követően mérkőzés legjobbja Ystad Birgit veszélyeztetett, de Heitzmann jókor volt jó helyen, majd Maláti Gréta hagyott ki egy ordító lehetőséget, Koloh és Marosi Julianna pedig a kapufát találta el. Nem tudni, hogy voltak e orvosnál a meccs előtt a paksi játékosok vagy sem, de ha igen, akkor bizonyosan góllövés elleni vakcinát adtak be nekik. Mással nem lehet magyarázni ezt a rengeteg kihagyott helyzetet.
A PTE végül jobb helyzetkihasználásának köszönhetően otthon tartotta a 3 pontot, amihez nem kevés szerencse is kellett.
Reisz Josua (PTE): - Megérdemelten tartottuk otthon a 3 pontot. Sok begyakorolt taktikai elemet láttam viszont játékosaimtól. Még messze nem tartunk ott ahol szeretném, de ha visszatérnek sérülésből felépült játékosaink, még jobb lesz a játékunk. Gratulálok lelkesen játszó ellenfelünknek is.
Horváth György (ASE): - Az összeszokottság hiánya és a játékosaim nagy részének kevés futsaltmúltja miatt (nagypályáról való átállás miatt) még nem tudtunk eredményesek lenni. Sok hibát követtünk el emiatt védekezésben és támadásban is, de azt gondolom méltó ellenfelei voltunk a pécsieknek. Rengeteg helyzetet kidolgoztunk, de sajnos ezek kimaradtak. Gratulálok ellenfelünknek! - Simonyi András -
Fotó: Orosz József
[gallery ids="88017,88018,88019,88022,88025,88028,88031,88034,88035,88038,88041,88044,88045,88046,88048,88051,88053,88054,88055,88056"]